Allergia gyógyítása – komplex módon
Élhető-e az élet a virágok, fák, a fű illata nélkül? Minden, allergiát okozó növényt nem tudunk kiirtani! És persze üvegbúra alá sem bújhatunk. Szerencsére jól átgondolt, komplex megközelítéssel valóban javíthatunk a helyzetünkön, és ebben segítenek a gyógynövények is.
Számtalan jó tanács árad a hírműsorokból, a rádióból, az újságokból az allergia elleni gyógyszerek hatásairól, azok reklámozásától az arcmaszk viselésén, a lég- és pollenszűrő, egyéb eszközök használatán át, egészen a különböző „csodaszerekig”.
De mit tehetünk valójában, ha allergiásak vagyunk? Nagyon sokat, csak egyet nem, hogy nem foglalkozunk vele. A ma teendője az, hogy szembenézünk az allergiával, és alaposan átgondoljuk a közeljövőnket pontról pontra.
A jövőnk a jelenből építkezik, ne sajnáljuk az időt, tegyük fel magunknak az alábbi kérdéseket, majd nagyon őszintén válaszoljuk is meg őket.
-
Hogyan táplálkozom? Milyen fűszereket használok ételeim elkészítéséhez?
-
Milyen minőségű és kellő mennyiségű vitamint, ásványi anyagot biztosítok szervezetem számára, és ezt milyen formában teszem?
-
Milyen minőségű innivalót és mennyit iszom naponta?
-
Emésztésem karbantartom-e, figyelek-e rá?
-
Tartok-e böjtnapokat? Évszakváltáskor méregtelenítem-e a szervezetemet, tehermentesítem-e a májamat és más szerveimet?
-
Mozgás és/vagy bármely sporttevékenységgel erősítem-e a testem?
-
Lelkiállapotom támogatja-e a gyógyulásomat, tudok-e hinni abban, hogy az allergiából is meggyógyulhatok?
Kedves Olvasó! Most talán azt gondolja, hogy erre aztán végképp nincs idő a mai rohanó élet mellett. Megértem, mert magam is így élek, és sajnos az allergiások táborát gazdagítom. Van azonban egy jó hírem: aki a fenti kérdéseket átgondolta, az már egy óriási lépést tett a gyógyulása felé.
Vegyük sorra még egyszer a fentieket.
Hogyan táplálkozom? Milyen fűszereket használok ételeim elkészítéséhez?
Az egészséges táplálkozás alapelveit szinte mindenki ismeri, de kevesen tudják, hogy aki a fehérjementes táplálkozás mellett dönt, vagy csak minimálisra csökkenti a fehérjék fogyasztását, az már esélyesként indul az allergiából történő gyógyulás felé. Az esszenciális (nélkülözhetetlen) aminosavak teljes összetételükben megtalálhatók a tejtermékekben, a tojásban és a növényi eredetű táplálékokban is.
Fűszernövényeink közül kiemelhető a fokhagyma, vöröshagyma, valamint a szurokfű, bazsalikom, kapor, kakukkfű, torma használata.
Milyen minőségben és mennyiségben biztosítok vitamint, ásványi anyagot szervezetem számára, és azt milyen formában teszem?
A zöldségek és gyümölcsök napi fogyasztása elengedhetetlen. A téli időszakban is pótolható megfelelő táplálékkiegészítők fogyasztásával a napi szintű vitamin- és ásványianyag-bevitel, de lehetőség szerint élő, nem szintetikusan előállított formában igyekezzünk a pótlást megoldani. Javasolható a napraforgó, a tökmag, a földimogyoró, a dióbél rendszeres fogyasztása, de a csíráztatott gabonafélék minden formája is jótékony hatással van szervezetünkre, immunrendszerünkre.
A vitaminok bejuttatása szervezetünkbe még nem jelenti azt, hogy azok maradéktalanul beépülnek. A felszívódás feltételeihez szükséges a továbbiakban felsoroltak figyelembevétele.