Gyógyító képzelet – segít testnek és léleknek
A Mayo Klinika kutatói szerint Arisztotelésznek és Hippokratésznek igaza volt, amikor hittek abban, hogy a képzelet ereje testet-lelket gyógyító hatású lehet. A vezető segítségével végzett képzeletterápia sokféle betegségben, állapotban segítségünkre lehet.
A képzelet ereje mozgósíthatja a szervezet gyógyító kapacitását. A képzeletterápia több, mint relaxálás – tanulási folyamat. Ennek során a páciens a terapeuta hangját hallgatva ellazítja a légzését és tudatosan vezeti a képzeletét. A képzelőerejét mozgósítva erőteljes üzeneteket küld az érzelmi vezérlőközpontnak az agyba.
Innen az üzenet továbbítódik a szervezet endokrin (belső elválasztású mirigyek) rendszeréhez, az immunrendszerhez és az autonóm idegrendszerhez. Ezek a rendszerek a testműködések széles skáláját befolyásolják, beleértve a szívverés, a légzés ritmusát és a vérnyomást is.
Bizonyítottan hatásos
A kutatók szerint az alábbi problémákra bizonyítottan képes megoldást nyújtani a módszer:
-
csökkenti a rákterápia mellékhatásait
-
csökkenti a műtét előtti félelmet és aggódást. Két-három alkalommal elvégzett képzeletterápia után a betegnek kevesebb fájdalomcsillapítóra volt szüksége, és gyorsabban elhagyhatta a kórházat, mint hasonló terápián át nem esett társai.
-
ellenőrzés alatt tartható képzeletterápiával a stressz
-
csökkenteni lehet vele a migrénes fejfájás gyakoriságát ugyanolyan hatékonysággal, mint prevenciós gyógyszereléssel.
(Forrás: Független.hu, eredeti cikk: Science Daily)