MA-URI masszázs – közelről

A MA-URI masszázs gyökerei az ősi polinéz alapokig nyúlnak vissza. A polinéz szigetek – Hawaii, Új-Zéland, Húsvét-sziget – lakói az idők kezdete óta ismerik a huna filozófiát. A huna egy szűk réteg számára elérhető tudást, szó szerint „titkot”, „titkos tant” jelent.

A huna őreit, a kahunákat a pszichológia, az emberi psziché és a természeti törvények mély ismerete jellemezte, melynek segítségével csodaszámba menő gyógyulásokat és eredményeket értek el. A huna nem vallás, hanem életfilozófia és egyfajta gyakorlati tanítás. Bölcsességei pozitív gondolkodásra, önismeretre és a természettel való harmóniára tanítanak.

1990 óta modern formában

A MA-URI masszázs sámánisztikus elveken alapuló, holisztikus gyógyítási rendszer, melyet a maori származású Hemi Fox öntött modern formába 1990-ben, és ezzel egy időben megalapította Dániában a Ma-uri Intézetet. Úgy is fogalmazhatunk, hogy a MA-URI masszázs „a szakrális tudás ajándéka az ősi forrástól a modern embernek.”

A MA-URI szó jelentése a „Fehér Fény gyermeke” és „korlátozásoktól mentes utód”. E jelentések a maorik eredetmítoszára utalnak, miszerint őseik a Plejádokról jöttek, Lemúriában telepedtek le, és tudásukat megosztották az ott élő népekkel. Érintés, zene, tánc, kántálás segítségével gyógyították és harmonizálták az emberek energiarendszerét.

A MA-URI masszázs célja, hogy visszaállítsa a harmóniát az ember és az univerzum, az ember és a természet között, hogy egyensúlyt teremtsen test, lélek és szellem között, hiszen ennek megléte elengedhetetlen a belső harmóniához.

A MA-URI masszázs az egész személyiségnek szól, nem csupán egy-egy izomcsoportnak. Lényünk egészét próbálja kényeztetni és ha szükséges, gyógyítani, s visszaadni azt, ami elveszett vagy elbújt odabent: a létezés gyönyörűségét.

Az életörömről szól s az önátadásról. Belefeledkezünk a mozdulat varázsába és szépségébe. A hagyományos masszázshoz legfeljebb annyiban hasonlít, hogy érintések sorozatából áll: alkarral, hosszú, áramló mozdulatokkal dolgozunk a testen, miközben rituális tánclépések segítségével mozgunk. A zene, a tánc és az érintés harmóniában olvad össze. Folyamatosan váltakoznak a férfi és a női energiák, a határozott erős nyomásokat finom lesimítások követik. A MA-URI segítségével létrejött áramlás a masszírozott ember testében és lelkében beindítja az öngyógyító erőket, életerővel tölti fel, energetizálja. Őt magát tekintjük „gyógyítónak”, akinek a gondolatai, hiedelmei, előítéletei, szokásai, cselekedetei határozzák meg életét, személyes boldogságát és egészségi állapotát. A terapeuta a „navigátor” szerepét tölti be, békét, szeretetet és harmóniát közvetít.

A masszázs olajjal történik, a test ruhátlan, de az intim területeket törülköző fedi. Időtartama 1-1,5 óra.

A masszázs hatásai

Összefoglalva:

  • Erősíti az immunrendszert, így a fizikai test védekező- és állóképességét.
  • Ellazít, megszünteti az izomfeszültséget, hajlékonnyá teszi az ízületeket, és növeli azok mozgékonyságát. Ennek köszönhetően ízületi és mozgásszervi problémái javulnak; a gerinc, a váll, a hát fájdalmai enyhülnek.
  • Méregtelenít, megtisztítja a szervezetet a vérkeringés és a nyirokutak felszabadítása által, így a belső szervek egészségesebb működésre képesek.
  • A csontritkulás folyamatát lassítja, illetve megelőzi.
  • Táplálja, fiatalítja a bőrt.
  • A test-lélek-szellem szintjén harmonizál, belső egyensúlyérzetet, stabilitást ad.
  • Fejleszti a tudatosságot, növeli az önbizalmat, önértékelést, intuíciót.
  • Energetikailag egyensúlyba hozza a szervezetet.
  • Összehangolja a bal és a jobb agyfélteke működését.

Személyes tapasztalatok

A masszázs hatását leginkább a kezelésen átesett vendégek élményei, beszámolói képesek visszaadni.

Zoli:
„Számomra abban tért el a MA-URI masszázs a gyógymasszázstól, hogy a gyógymasszázs fizikailag jó hatással volt rám, de valahogy nem frissültem fel tőle. A MA-URI masszázs alatt teljesen kikapcsoltam, és lelkileg és testileg is teljesen kipihenten, feldobva és felfrissülve távoztam. Persze a kezdeti furcsa érzést le kell győzni, hogy szinte meztelenül fekszünk az ágyon, törülközőbe csavarva, de ezt leküzdve nagyon kellemes élmény.”

Andi:
„Érzések. Melegség, utazás, megtisztulás. Ezek jutnak eszembe a MA-URI-ról. A melegség, ami a masszőr kezéből árad. Az utazás, amit a zene vált ki, és elvisz a világ minden részére, illetve egy belső utazás is, jelen és jövő. A megtisztulás pedig az a része a masszázsnak, amikor a masszőr megmossa és megtörli a lábat. Óriási alázatot érzek benne, és azt a fajta tiszteletet is, amit a bibliai időkben adtak a vendégnek, illetve a halottaknak. Mindig nagy hatással van rám. A végeredmény pedig mindig egyfajta újjászületés, testben és lélekben egyaránt. Nekem ez a MA-URI. Ki kell próbálni…”

Dénes:
„Első hallásra kicsit idegennek tűnt a Föld másik oldaláról, Új-Zéland tájáról származó masszázsmódszer kipróbálása, de a kíváncsiságomnak engedve időpontot kértem. Belépve a szobába, szinte kézzelfogható volt az a védőaura, mely a masszázságy körül helyezkedett el. Ekkor már sejtettem, hogy valami különleges dolog részese leszek.

Az első meglepetés rögtön a masszázs kezdeténél ért. Az ellazítottnak hitt izmaim az „érintések” feszültségoldó hatására valóban ellazultak, olyan érzést keltve, mintha a feszültséget okozó energiák egyszerűen kiáramlottak volna belőlük.

A masszázs ringató ritmusára könnyen félálomszerű, meditációs állapotba lehet kerülni. A kioldott feszültségek helyére új, friss energia érkezett, mely teljesen feltöltött. A masszás végét jelentő láblemosás újabb ajándékot jelentett.

Összefoglalva csak annyit, hogy a MA-URI remek módszer, mely nem csak a testnek szól.”

Ibolya:
„Az általam ismert és kipróbált masszázsok közül a MA-URI volt a legjobban befogadható technika. Azt az élményt adta, amire a legjobban vágytam: a természetességet, a feloldódást, valamilyen egységélményt. Csodálatosan egyesül a módszerben a nemes egyszerűség és az égi törvényvilág titokzatos rendszere. Csupán ajánlani tudom mindenkinek, mert tényleg igaz, amit a masszőrtől hallottam: A MA-URI élni segít.”

Kata:
MA-URI masszázsra mindenkit elküldenék havonta legalább egyszer, hogy a testén kívül a lelkét is kényeztesse. A tenger hullámzásait idéző masszázs és az egzotikus, nyugalmat árasztó zene kizárja, hogy az ember ne tudjon egy idő után teljesen ellazulni, agyilag kikapcsolni (pedig én amúgy elég pörgős életet élek). Teljesen beleringat egy elalvás előtti állapotba. Szó szerint ringat, hiszen a masszírozó mozdulatok többször ismétlődnek, ritmusuk van. Nem akarom itt a szeretet szót használni, mert talán félreérthető vagy túl drámainak is hangozhat, de talán ha az anyaméhre hivatkoznék, egyértelműbb lenne, hogy milyen lehetett nekünk ott régen.

Mivel sportoló vagyok, nagyon sokféle masszázst kipróbáltam, és járok rendszeresen is rájuk. De a MA-URI különbözik tőlük, és határozottan állíthatom, hogy egyik sem „stresszmentesít” ennyire, szinte az idegpályákat is „átmasszírozza”.

Mi változott tőle az életemben?

Végül néhány személyes gondolat arról, mit is kapok én a MA-URI-tól nap mint nap:

A MA-URI nemcsak masszázs, hanem életszemlélet. A MA-URI és a mögötte álló filozófiai rendszer, a huna középpontjában a kihívások és a kihívásokra adott válaszok, választások állnak. Vagyis egy helyzet se nem jó, se nem rossz: a mi hiedelmeink, értékeink, tapasztalataink alapján fogjuk megítélni. Ha negatív érzelmeket vált ki belőlünk, akkor a lényünknek egy sérült részével szembesít, és hogy miként reagálunk erre, rajtunk múlik: szembenézünk-e vele, és a gyógyulást választjuk, vagy hárítjuk, szőnyeg alá söpörjük a problémát, esetleg mást hibáztatunk érte.

Minden reggel ott a lehetőség, hogy észrevegyük az élet ajándékait: a napfelkeltét, egy virágot, egy csésze forró kávé örömét.

Ezek mind-mind a mi választásaink, és minden választás jó, mert mindegyik tanít arra, kik vagyunk. Ennek a tudása pedig segít megtalálni az önmagunkban lévő erőt.

Hogy tudjuk, hol tartunk utunkon, a MA-URI tükröket tart elénk. Milyen gyengeségeink vannak, felismerjük és elismerjük-e őket, és hajlandók vagyunk-e változtatni rajtuk? Fel merjük-e vállalni azt, akik vagyunk?

És hogy ez miként jelenik meg a hétköznapokban? Például úgy, hogy jött a lehetőség: személyes hangvételű cikket írhatok a MA-URI masszázsról; és utána jött a kétség: képes vagyok-e erre, meg merem-e tenni, és utána felelősséget tudok-e vállalni a leírtakért?
Döntsék el Önök…

„Táncolj,
Míg táncossá nem válsz,
Ezután táncolj,
Míg eggyé válsz a tánccal,
A végén csak a tánc
Marad meg.”

Natkai Ágnes
Tel.: (20)-452-0340

További információ a www.ma-uri.hu és a www.ma-uri.org oldalakon található.