Kopogtasson, aki stresszes! Mire jó az EFT?

Képzeld el, hogy van egy titkos fegyvered a stressz ellen. Egy olyan módszer, ami nemcsak ellazít, de segít megoldásokat találni, régi blokkokat feloldani, és újraírni a saját történetedet. Ez az EFT. Az „emotional freedom technic” (EFT) kifejezés szabad fordítása: érzelmi felszabadítás technika. Új szerzőnk, Heinrich Nóra kineziológus, EFT mester cikke.

Sokan kételkednek benne, mert megszoktuk, hogy egy módszer általában csak egy problémára jó. De az EFT más. Ahelyett, hogy a problémával foglalkozna, a mögötte rejlő stresszt és negatív érzéseket oldja fel.

Olyan, mintha kitakarítanánk a szobát

Gondolj egy zűrzavaros szobára: tele van bútorokkal, tárgyakkal, alig lehet mozogni benne. Az EFT olyan, mintha kitakarítanánk ezt a szobát. Ahogy csökken a stressz, a „bútorok” elkezdenek a helyükre kerülni, és hirtelen meglátsz dolgokat, amiket eddig nem vettél észre: emlékeket, érzéseket, megoldásokat.

Hogyan működik? A testeden található energiapontokat stimuláljuk – gyakorlatilag finoman kopogtatunk a fejen és a testen. Kicsit olyan, mint az akupunktúra, csak tűk nélkül.

Sokan azt hiszik, hogy ez valami hókuszpókusz, de az EFT mögött komoly tudomány áll. Kutatások bizonyítják, hogy jelentősen csökkenti a stresszhormonok szintjét.

Túl szép, hogy igaz legyen? Próbáld ki, és meglátod! Az EFT alapreceptjéről a Natúrsziget korábbi cikkében olvashatsz.

Mary a víziszonyától szabadult meg

Hogyan gyógyult meg a víziszonya Marynek egyetlen kopogtatással?

Az EFT története igazi „aha!” élmény. Roger Callahan pszichológus, a gondolatmező terápia (Thought-Field Therapy –TFT) módszer „atyja” egy víziszonyos pácienst kezelt. Mary már egy éve járt terápiára, de nem értek el átütő sikert. Egyik alkalommal Callahan megkérdezte Maryt, hogy hol érzi a félelmet a testében. Mary a gyomrára mutatott.

Ekkor Callahan – aki éppen a hagyományos kínai orvoslást tanulmányozta – egy merész ötlettől vezérelve elkezdett kopogtatni Mary arcán egy pontot, ami összefüggésben áll a gyomor meridiánnal.

És ekkor történt a csoda: Mary víziszonya egy pillanat alatt elmúlt! Délután már vígan úszkált Callahan medencéjében.

Ez az eset indította el a módszer diadalútját. Callahan továbbfejlesztette, majd Gary Craig leegyszerűsítette és elérhetővé tette az EFT-t a nagyközönség számára.

„Annak ellenére, hogy…”

Miért mondogatjuk a kezelés során: „Annak ellenére, hogy…”?

Az EFT-ben fontos, hogy őszinték legyünk magunkhoz. Nem tagadjuk le az érzéseinket, hanem kimondjuk őket, még akkor is, ha negatívak.

Például ahelyett, hogy azt mondanánk magunknak, „Nem vagyok dühös!”, inkább azt mondjuk: „Annak ellenére, hogy dühös vagyok, szeretem és elfogadom magam.”
Ezáltal:

  • Elismerjük az érzéseinket.
  • Jelet küldünk az agyunknak, hogy minden rendben van.
  • Megnyitjuk az utat a történet feldolgozása felé.

A kopogtatás közben ismételgetjük ezeket a mondatokat, és ezzel „átprogramozzuk” az agyunkat. Harmonizáljuk az energiarendszerünket, és nyugalmat teremtünk a testben és az elmében.

Tudományos kutatások bizonyítják, hogy az EFT jelentősen csökkenti a kortizol, vagyis az egyik stresszhormon szintjét. Ki ne szeretné, hogy csökkenjen a stressz szintje?

Ha stresszes vagy, kopogtass! Magadon, vagy az ajtómon úgy, hogy eljössz hozzám.

Heinrich Nóra
kineziológus, EFT mester
www.lelkiedzo.hu
(20) 363-1388

EFT – az alaprecept