Édes méreg – az aszpartám nemcsak rákkeltő, hanem az agyat is károsítja
Az már korábban kiderült, hogy érzékenyebb embereknél az aszpartám idegrendszeri és viselkedészavarokat okozhat. A Pretoria és a Limpopo Egyetem kutatói most kimutatták, hogy ez a mesterséges édesítőszer kedvezőtlenül befolyásolhatja az agyban lévő enzimek működését.
A vizsgálatok szerint a nagy mennyiségű édesítőszer roncsolja az idegsejteket. Egész pontosan az alábbi közvetlen és közvetett kapcsolatokra világítottak rá a szerrel kapcsolatban:
-
Gátolja az aminosavak anyagcseréjét.
-
Károsan hat a fehérjék szerkezetére és anyagcseréjére.
-
Hátrányosan befolyásolja a nukleinsavak működését.
-
Károsítja az idegek működését.
-
Felborítja a belső elválasztású mirigyek egyensúlyát.
Ráadásul az aszpartám lebomlásakor az idegek felmelegednek, ami az idegsejtek depolarizációjához vezet.
200 millió ember fogyasztja, 6000-féle termékben
A növekvő aggodalom ellenére sem az Európai Élelmezésbiztonsági Hivatal (EFSA), sem pedig az amerikai Élelmiszer és Gyógyszer Hivatal (FDA) nem változtatott az aszpartámmal kapcsolatos álláspontján, illetve a biztonságosnak tartott adagolási előíráson.
Az ismert amerikai orvos szakíró, dr. Mercola ugyancsak az aggódók táborát gyarapítja, hangsúlyozva, hogy az aszpartám méreg, ezért semmi keresnivalója a szervezetünkben! Még akkor sem, ha 200 millió ember fogyasztja világszerte, és megtalálható több mint 6000-féle termékben. A szódától és a rágógumitól kezdve,, desszerteken át a joghurtokig, sőt még néhány vitaminkészítményben és köhögés elleni cukorkában is fellelhető. Vagy például aszpartámot is fogyasztunk, ha diétás kólát iszunk.
De vajon tudjuk-e, hogy az aszpartám lebomlásakor három mérgező vagy veszélyes vegyi anyag keletkezik: aszpartámsav, fenilalanin és metanol (metilalkohol).
1. Aszpartámsav (az aszpartám 40%-a)
Az aszpartát ingerületátvivőként viselkedik az agyban. Ha túl sok aszpartát van jelen, az a megengedettnél több kalciumot enged be a sejtekbe, emiatt bizonyos neuronok elpusztulnak. A kalciumbeáramlás ugyanis szabad gyököket szabadít fel, a szabad gyökök pedig sejtpusztulást okoznak.
Ez az oka, hogy dr. Russel Blaylock úgy emlegeti az édesítőszereket, mint exitotoxinokat, vagyis olyan mérgeket, amelyek „halálba gerjesztik” a sejteket.
Az aszpartámsav elfogyasztásakor a vér aszpartát szintje jelentősen megemelkedik, ezzel együtt az agy bizonyos területein megnő az idegingerület-átvivők (neurotranszmitterek) száma is. Ez pedig lassan elkezdi az idegsejtek elpusztítását.
Lehet, hogy ezek a sejtjeink már most haldokolnak, de ezt nem fogjuk észrevenni előbb, csak akkor, ha már a 75%-uk elpusztult. Majd akkor, ha sclerosis multiplex betegséget, Parkinson- vagy Alzheimer-kórt diagnosztizáltak nálunk.
Agysejtjeink károsodására utalhatnak még a következők:
-
Memória és hallásgyengülés.
-
Hormonális problémák.
-
Epilepszia.
-
AIDS.
-
Agykárosodás.
-
A neuroendokrin rendszer működési zavara.