Nem jól alszik? Próbálja ki a jógát

Hogy érzi magát, amikor reggel felébred? Felfrissült az alvástól, és készen áll a napkezdésre, vagy pedig fáradt, morcos? Minden negyedik amerikai 6 óránál kevesebbet alszik éjszaka. Az elégtelen alvástól viszont túl fáradt ahhoz, hogy hatékonyan dolgozzon, sportoljon vagy egészségesen étkezzen. Az alváshiány miatt emellett nő a krónikus betegségek kockázata.

Alváshoz melyik a legjobb testhelyzet?

Vannak, akik az oldalukon szeretnek elaludni – egyébként ők jelentik a többséget –, mások a hanyatt fekvést választják, megint mások a hason fekvésre esküsznek. Vajon melyik alvási pozíció a legalkalmasabb a jó éjszakai pihenéshez? Ez nem is annyira egyszerű kérdés, mint amilyennek látszik. Alább kivonatosan ismertetjük a BBC ezzel foglalkozó cikkét.

Meglepő amerikai megoldás alvászavarra

Az álmatlanság éjszakai megnyilvánulásai megnehezítik az elalvást, illetve az alvás fenntartását vagy a nyugodt alvást. Napközben is megmutatkoznak az alvászavar jelei: nappali álmosság, szunyókálásra való képtelenség, szorongás, ingerlékenység, feledékenység vagy a koncentrációra való képtelenség formájában. A Harvard kutatói most új megoldást kínálnak.

Táplálkozás és az alvászavar

Vannak olyan élelmiszerek, amelyek elősegítik az alvást, mások inkább az ébren maradáshoz járulnak hozzá. Egyes ételek csökkentik a vérnyomást és a pulzusszámot, nem stimulálják az általános anyagcserét, és így megkönnyítik az alvást. Ezzel ellentétben bizonyos táplálékok fogyasztása nagyobb aktivitásra késztet, amivel nehezebbé teszik az elalvást.

A három legfontosabb AKU pont

A sokféle öngyógyító és gyógyító módszer között számomra az egyik leghatékonyabb az akupresszúra, vagyis a tű nélküli akupunktúra, és ezt tapasztalták a hozzám segítségért fordulók is. Az alábbi cikkben a 3 legfontosabb akupresszúrás pontot és kezelésüket ismertetem. Ezek a pontok részét képezik a Hogyan éljünk 100 évig egészségesen programnak is.

A vashiány és a fiatal nők vérszegénysége

A termékeny korban levő nők többsége vashiányban szenved. A jelenség oka a gyakran intenzív vérzéssel járó rendszeres menstruáció, valamint a terhesség és a szülés következtében fellépő jelentős vasveszteség. Ha ezzel párhuzamosan kevés vastartalmú ételt fogyasztanak, akkor vérszegénység alakul ki, mert a vas a vörösvérsejtek legfőbb építőköve.

Citromfű – szelíd gyógymód testnek és léleknek

Citromhoz hasonlító illata miatt a növényt többnyire citromfűnek nevezik, de ismertek más elnevezései is: citromszagú melissza, méhfű, mézfű, macskaméz. A test és a lélek gyengéd gyógyítójaként a citromfű jól használható házilag nyugtalanság, depresszió ellen, de hatékony alternatívája például az ajakherpesz elleni szintetikus antivirális szereknek is.

Hogyan végezzük az autogén tréninget?

Egyre több mentális és fizikai betegség oka a stressz és a folyamatos hajsza. A szédülés, kiégés vagy depresszió is példa az életmód lehetséges következményeire, ezért még fontosabb, hogy rendszeres időközönként szünetet tartsunk és megfelelően pihenjünk. Az autogén tréning, ez a relaxációs módszer sokat segíthet, bárki elsajátíthatja. Hogyan csináljuk?

Hogyan jelentkezik a Parkinson-kór?

A Parkinson-kórt átlagosan egy évvel az első jelek megjelenése után ismerik el. Ennek oka az, hogy korai stádiumban a tünetek még nem utalnak közvetlenül erre a betegségre. Minél előbb kezdődik azonban a terápia, annál jobb kilátások vannak a betegség tüneteinek csökkentésére. Németországban ma körülbelül 200 000 embert érint a Parkinson-kór.

Mit tehetünk álmatlanság ellen?

Álmatlanságban vagy alvászavarban napjainkban viszonylag sokan szenvednek. Ez a probléma inkább a nőket kínozza, mint a férfiakat, méghozzá akár 8:1 arányban. Ha tisztában vagyunk azzal, hogy az alvás az egyik legfontosabb fiziológiai szükségletünk és hogy hiányában testünk és a szervek működése nem képes regenerálódni, megértjük, mekkora jelentősége van az alvásnak.