Megéri a bio?

A fogyasztók és termelők egyre azon vitáznak az Egyesült Királyságban, hogy a biotermékek ugyan kétségtelenül környezetbarátok, de vajon az egészségre is olyan kedvező hatást gyakorolnak-e? Egy újabb kutatás kiderítette, hogy – legalábbis a paradicsom esetében – megéri a drágább, organikus változatot vásárolni, mivel ezekben nagyobb mennyiségben található polifenol.

Miért együnk bio ételeket?

A bio ételek egyre kelendőbbek – de vajon csak múló divathóbortról van szó, vagy valóban nyomós indokok állnak a mögött a tény mögött, hogy egyre többen vásárolják ezeket a termékeket? Miért érdemes odafigyelnünk, és kissé talán többet is fizetnünk azért, hogy vegyszermentes, valóban bio termékeket vásároljunk?

Mit esznek a bécsi óvodások?

Az „egészséges óvoda” elnevezésű bécsi kezdeményezés részeként zöldségeskertekkel és fűszerspirállal teszik élményszerűvé az élelmiszerek megismerését a gyerekek számára. Az osztrák fővárosban naponta közel 30 ezer adag meleg ételt osztanak ki az óvodásoknak, a menükhöz fele részt ellenőrzött bio alapanyagokat használnak fel.

Bio-közétek – csak az elit nőhet fel ezen?

A közétkeztetés legjellemzőbb közönsége a gyerek, és a gyerek sokat közétkezik. A gyerekbe kéne a legkevesebb vegyszer. A bioélelmiszerekben van a legkevesebb vegyszer. A közétkeztetésben meg legkevesebb a bioélelmiszer.

Az EU bio-címke

Aki az Európai Unióban bevásárláskor az ökológiai élelmiszerekre ügyel, gyakran az élelmiszer-címkék és -elnevezések dzsungelén kell átverekednie magát, anélkül, hogy tudná, mit is tartalmaznak az éppen kézbe vett termékek. Az európai élelmiszerpiac biotermékeinek érthetősége és egységessége céljából az EU 2010 júliusában bevezette saját öko-cimkéjét.

Bio-e a bio?

Egészsége védelmében egyre több ember keresi a biolélmiszereket a boltokban és a piacokon. Sajnos, mint általában mindennel, úgy a biotermékekkel is rengeteg a visszaélés. Hogyan lehetünk biztosak abban, hogy amit megveszünk, valóban biotermék?

Új európai uniós öko-logo

Nyert az „eurolevél”, nyártól már kereshetjük az előre csomagolt ökológiai termékeken. Új logót kapnak ugyanis 2010. július 1-jétől az uniós tagállamokból származó, a szükséges előírásokat teljesítő biotermékek.

Toxikus liszt, gombafertőzés

Itt a legújabb élelmiszerbotrány: a Cerbona visszahívta a 2011. május 13. és 2011. június 18. közötti minőségmegőrzési idejű Durillo és Durum márkanevű durum száraztészta termékeit az alapanyag toxin szennyezettsége miatt. Mi van a háttérben, veszélyesek-e a bio-élelmiszerek?