A talpmasszázs kb. 2400 évvel ezelőtt alakult ki. A tapasztalati módszerek közé sorolandó, igaz, sok cikk és tudományos bizonyíték is van már arra, hogy miként is fejti ki hatását. A talpmasszázst szinte mindenki mindenkin végezheti, semmilyen káros hatásáról nem tudunk. Czibere Attila természetgyógyász cikkében a saját talpmasszázs módszerét ismerteti.
csakrák
Koronacsakra: kapcsolat a magasabb intelligenciával
Cikksorozatunk utolsó cikkében a koronacsakrát mutatjuk be. Emellett két jó hírrel is szolgálunk pontgyűjtő olvasóinknak. A koronacsakrának megfelelő hang letöltése után, a jövő héten, bónuszként felkínáljuk az OM (AUM) mantra hangjának letöltését is. A másik újdonság hosszabb távra szól: ezentúl minden hónapban adunk értékes ajándékokat leghűségesebb látogatóinknak.
Torokcsakra: „Legyen meg a Te akaratod”
Cikksorozatunkat folytatva, az 5. csakra következik. A torokcsakrát (más néven 5-ös csakra vagy visudha) úgy képzeljük el, mint két, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és kifelé táguló energiatölcsért. Mindkettő vízszintes irányú, a torok magasságában található – de az egyik energiatölcsér a test előtt, a másik mögötte nyílik, tágul kifelé.
Szeretet, nyitottság: szívcsakra
Cikksorozatunk folytatásában a 4. csakra következik. A szívcsakrát (más néven 4-es csakra vagy anaháta) úgy képzeljük el, mint két, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és kifelé táguló energiatölcsért. Mindkettő vízszintes irányú, a szív magasságában található – de az egyik energiatölcsér a test előtt, a másik mögötte nyílik, tágul kifelé.
Helyünk a világban: napfonat csakra
Folytatjuk cikksorozatunkat. A napfonat csakrát (más néven hasi vagy 3-es csakra, manipura) úgy képzeljük el, mint két, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és kifelé táguló energiatölcsért. Mindkettő vízszintes irányú, a köldöktől pár centiméterrel magasabban található – de az egyik energiatölcsér a test előtt, a másik mögötte nyílik, tágul kifelé.
Szerelem, vonzalom: szexcsakra
Folytatjuk cikksorozatunkat. A szexcsakrát (más elnevezéssel keresztcsonti vagy 2-es csakra, szvadhiszthána) úgy képzeljük el, mint két, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és kifelé táguló energiatölcsért. Mindkettő vízszintes irányú, a keresztcsont (vagyis a kismedence) magasságában található, onnan indul ki – de az egyik a test előtt, a másik mögötte nyílik, tágul kifelé.
Az alap, amely megtámaszt: gyökércsakra
Cikksorozatunk nyitó írásában a gyökércsakráról (más néven alapcsakra, 1-es csakra, muládhára) lesz szó. Ezt úgy képzeljük el, mint egy, az óramutató járásával megegyező irányban forgó és a Föld felé táguló energiatölcsért, amely a gerincoszlop aljáról (vagy a végbélnyílás és a nemi szerv közötti területről) indul ki. Javaslom, hogy a csakrának megfelelő, portálunkról letölthető hangot behunyt szemmel hallgassuk.