Az amerikai e-cigarettázó kamaszok szívesen próbálják ki azt a fajta e-cigarettát, amely vastagabb füstfelhőt bocsát ki. Négyből egy közülük szívott már ilyen e-cigarettát. A hagyományos e-cigaretta beszívható gőzt bocsát ki. Az új módszer lényege az, hogy az e-folyadék nem megy át a melegítő csövön, hanem közvetlenül belélegezhetővé válik.
e-cigaretta
Az e-cigaretta gének százait változtatja meg a légutakban
Dohányzáskor a légutakban található hámsejtekben az immunvédelem szempontjából fontos gének közül sok megváltozik, aminek következtében gyakoribbá válnak a bakteriális fertőzések, a vírusok és a gyulladások. A helyzet sajnos az e-cigaretták esetében sem sokkal jobb, nem tudják pontosan, hogy milyen hosszútávú hatásai vannak az e-cigarettának.
Az e-cigaretta egészségtelenebb, mint a hagyományos
Az elektromos cigarettát szívók több nikotint és egyéb mérget lélegeznek be – derül ki egy friss kutatásból, amely szerint ők többet pöfékelnek, mélyebbre szívva a füstöt. Az e-cigaretta emiatt már nem tekinthető egészséges leszokási alternatívának, sőt, az azt használó diákok 12 százaléka sosem szívott hagyományos cigarettát.
Mégis károsítja a tüdőt az elektromos cigaretta?
A legújabb kutatás azt mutatja, hogy a reklámok ellenére az elektromos cigaretta mégis károsítja a tüdőt. Az Európai Respirációs Társaság bécsi kongresszusán újabb részlettel bővült az alternatív nikotinpótló eszközökkel kapcsolatos tudományos vita. Az elektromos cigaretta a nikotint nem füst, hanem pára formájában adja le, tehát nincs égési folyamat, bár a nikotin továbbra is a dohányból származik.
E-cigaretta: nem csak forró levegő!
Néhány éve jelent meg a piacon az elektronikus cigaretta, ami a gyártók állítása szerint segít a leszokásban. Valóban csak forró levegőről van szó, vagy veszélyei is vannak az ártalmatlannak mondott álcigarettának?