A fenntarthatóság messze nem olyan fennkölt, távlati és bonyolult dolog, mint ahogyan sokan azt gondolják, de nem is merül ki a szelektív gyűjtésben. Nem feltétlenül kell arra gondolni, hogy aki önként lemond bizonyos javakról, az szó szerint aszkéta életmódot folytat. Legjobb, ha a józan paraszti eszünkre hallgatunk és látni fogjuk, hogy az egész faék-egyszerű.
életmód
A mai nappal elfogyott az éves „adag”
Az Ökológiai Túllövés Napja (Earth Overshoot Day) augusztus 1. Az idén eddig a napig merítjük ki a természet biokapacitását – az ökoszisztémák által biztosított, egy év alatt megújított erőforrásokat. Az év vége előtt 5 hónappal tehát felfaltuk az éves betevőt! Az 1970-es évek óta az ember folyamatosan túlfogyaszt, de ez a dátum minden korábbi évnél előbbi.
Fenntartható fehérjeforrásaink – állati jó alternatívák (2)
Egyre többször lehet hallani, hogy a nagyipari hús- és tojástermelés mind kevésbé fenntartható iparággá nőtte ki magát, és komoly vitákat vált ki, hogy mivel lehet helyettesíteni ezeket a fehérjeforrásokat, hogyan lehet megelőzni az élelmiszerválságot. Nyilvánvalóvá vált, hogy a Föld növekvő népességét egyre kevésbé lehet fenntartható módon táplálni.
Természetes méregtelenítés az egész családnak
Napjainkban egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a méregtelenítő, tisztító kúrák különböző változatai, amelyek a speciális étrendet és a több napos koplalást is alternatívaként kínálják. Ezek a média által is reklámozott eljárások nem ajánlottak egységesen mindenkinek, minden életkorban, hiszen a szervezetünk különbözőképpen működik, és más az életmódunk.
Érvek az öregedés mellett
Öregedni, megöregedni igenis jó! A mai társadalom fiatalság-fétise elképesztő, és óriási üzlet rejlik ebben a szemléletben – talán ezért esik kevesebb szó arról, hogy miért is jó idősebbnek lenni. Ne csak a hátrányokról panaszkodjunk, hanem élvezzük ki a fantasztikus lehetőségeit és előnyeit! Mi szól amellett, hogy „nem csak a húszéveseké a világ”?
Milyen a jóga életmód?
A Magyar Jógaoktatók Szövetsége november 6-án ismét megrendezi nagy sikerű Jóga Konferenciáját a Jóga életmód témakörében. Az előadások mellett a nap programját színesítik a jógikus életmódhoz kapcsolódó kiállítók is. A szervezők szeretettel várják a jóga mélyebb aspektusaiban is elmerülni kívánó lelkes jógikat, jógaoktatókat és a téma iránt érdeklődőket.
A 7 főbűn az egészség ellen
A torkosságot, zsugoriságot, haragot, hiúságot, bujaságot, lustaságot és a féltékenységet tartják a 7 főbűnnek. Valószínűleg mindannyian megfigyelhettük e tulajdonságok valamelyikét önmagukon is. Elővigyázatosnak kell lennünk, hogy a negatív tulajdonságok nem kerüljenek túlsúlyba, mert éppen az egészség területén lehet kedvezőtlen hatása a hét főbűnnek.
Segítség az életteli élethez
Korunkban, kultúránkban készen vásárolhatjuk meg mindazt, amiről úgy gondoljuk, hogy szükségünk van rá, és ha valami elromlik, azt kicserélik, megjavítják, vagy kidobjuk, és másikat veszünk helyette. Természetesnek tartjuk, hogy mindenhez mellékelnek használati utasítást, amelyet lelkesen átböngészünk, hogy tökéletesen tudjuk használni az új eszközt. De milyen lehet a „használati utasítás” önmagunkhoz? Ennek megtalálásában segít a Holisticness hétvége programja, amely Ön előtt is nyitva áll.
Életmódtréning az Öregmalomban
Életre szóló élmény, testi és lelki felfrissülés – erre adnak lehetőséget az Öregmalom Életmódház változatos programjai a festői Dunaalmáson. Kezünkben az egészségünk, rajtunk múlik, mennyire tudjuk megőrizni, illetve fejleszteni.