A nyári kánikulában időről időre újra fel kell hívni a figyelmet arra, hogy szervezetünknek megfelelő mennyiségű folyadékra van szüksége. Essen most szó tehát újra a hidratációról, az elegendő folyadékfogyasztás fontosságáról, a kiszáradás veszélyeiről, valamint arról, hogy mindezzel kapcsolatosan mely ENERGY termékek lehetnek segítségünkre.
folyadékpótlás
Izgalmas hűsítő italok gyógynövényekkel
Ahogyan fent, úgy lent – tartja az ősi bölcsesség. Földünk vizei háromnegyed részben foglalják el bolygónk felszínét. A hasonlóságok és párhuzamok mellett azt is tudjuk, hogy szervezetünk hasonló arányban tartalmaz vizet, testünk mintegy 75%-a vízből áll. Minden folyamatnak tehát, ami a szervezetünkben lejátszódik, elegendő vízre van szüksége.
Folyadék és rostok a vastagbélrák ellen
A rosszindulatú vastagbéldaganatok a fejlett ipari országokban vezető helyet foglalnak el. A vastagbélrák a férfiaknál és a nőknél is a 2. helyen van, csaknem 70 000 ember betegszik meg évente, és még mindig minden negyedik meghal. Szinte az összes rosszindulatú bélrák a vastagbél-nyálkahártya mirigyállományából indul, rák a vékonybélben nagyon ritka.
A napozás 7 legfontosabb szabálya
Van még hátra néhány igazán meleg nap a nyárból, van, aki csak most kezdi a szabadságát. Ha biztonságosan akar napozni, nem elég a megfelelő faktorszámú krémet használni, az sem mindegy, hogy mikor és hogyan napozunk. Aki „kezdő” és fehér bőrű, annak különösen érdemes követni az itt következő hasznos tanácsokat, hogy a strandolás, napozás ne tegye rémálommá a pihenést!
Hőségben: mit igyon a gyermek?
A gyerekek folyadékigénye az életkorral és az évszakokkal együtt változik. A kevés folyadékfogyasztás csecsemőknél könnyen vezethet kiszáradáshoz, nagyobb gyerekeknél pedig csökkenti a koncentrációs- és teljesítőképességet, fejfájás alakulhat ki. Kiszáradást okozhatnak a láz mellett a hasmenéssel, hányással járó betegségek, a nyári hőség, vagy télen a túlfűtött lakás. Mikor, mit és mennyit igyanak a gyermekek?
Folyadékpótlás kisgyermekkorban
A gyerekek folyadékigénye az életkorral és az évszakokkal együtt változik. A kevés folyadékfogyasztás csecsemőknél könnyen vezethet kiszáradáshoz, nagyobb gyerekeknél pedig csökkenti a koncentrációs- és teljesítőképességet, fejfájás alakulhat ki. Mikor, mit és mennyit igyanak a gyermekek?