Itt a dinnyeszezon, mikor együnk görögdinnyét, ha nem most? A szónoki kérdésre a válasz nyilvánvaló. Bár a görögdinnye-idénynek hamar vége, ne keseredjünk el, mert a dinnyemagok is komoly gyógyerővel büszkélkedhetnek. Az alábbi írás a vesekő-képződést gátló hatást emeli ki, és konkrét receptet is ajánl a szárított dinnyemagok gyógyító célú felhasználására.
görögdinnye
Görögdinnye bólé, turmix
A görögdinnye nagy népszerűsége nyáron érthető, mert a meleg napokon különösen jólesik a lédús gyümölcs. A magas víztartalom és a gyümölcsös íz teszi a dinnyét egészséges frissítővé – ami ráadásul szinte kalória nélküli. A legszívesebben frissen esszük, de a következő finomságok, mint a bólé, a turmix vagy a szörp, minden kerti partiban sikeresek lehetnek.
Együnk sok görögdinnyét, frissít, gyógyít
Örömhír a görögdinnye kedvelőinek, hogy nem csak finom és frissítő, de nagyon egészséges is, főleg sportolóknak. A fő ok, amiért a sportolók számára nagyon fontos, hogy tartalmazza az L-citrullin nevű aminosavat, amely intenzív testmozgás után csökkenti az izmok felépülésének idejét, gyorsítja a tejsav felszívódását. A dinnyemag pedig vesekő ellen hatásos.
Ha nyár, akkor görögdinnye!
A lédús görögdinnye ízét már 4000 évvel ezelőtt az egyiptomiak is élvezték forró napokon. A magas víztartalom és gyümölcsös íz teszi a görögdinnyét egészséges frissítővé – csaknem kalória nélkül. Leginkább frissen és nyersen fogyasztjuk, de vannak ízletes görögdinnye-receptek, mint a bólé, turmix vagy sorbet, amelyeknek nagy a keletjük kerti partikon.
Görögdinnye – az egészséges frissítő
Forró napokon már 4000 évvel ezelőtt is lédús görögdinnyét fogyasztottak az egyiptomiak. Ma is nagy népszerűségnek örvend ez a gyümölcs, magas víztartalma és íze teszi csaknem kalória nélküli, egészséges frissítővé. Leginkább frissen, nyersen fogyasztjuk, de finom görögdinnye-receptek is ismertek, mint a bólé és különböző turmixok, melyek a nyári kerti rendezvények nélkülözhetetlen kellékei.