Minél rugalmasabb az erek fala, annál hatékonyabb a vérkeringés, annál jobb a szív vérellátottsága. A grépfrút tele van egészséges flavonoidokkal, napi 3-4 dl már mérhetően egészségesebbé tesz. A flavonoidok hozzájárulnak az érfal rugalmasságának megőrzéséhez. Óvatosan kell azonban bánni az itallal, mert kölcsönhatásba léphet a gyógyszerek hatóanyagaival.
grépfrút
Hepatitis C: gyógyszer helyett májgyulladásban hatékony a grépfrút?
A jelenlegi gyógyszeres kezelés alternatívájaként lehetséges, hogy a jövőben grépfrúttal vesszük fel a harcot a fertőző májgyulladást okozó Hepatitis C vírussal (HCV). A HCV a világ lakosságának 3%-át érinti, és a fertőző májgyulladás egyik fő okozója az USA-ban.
Mitől „hiperaktív” a gyermek?
Hat élelmiszer-színezőanyag uniós betiltását követeli egy élelmiszerbiztonsági szervezet. Egy tavalyi brit kutatás kapcsolatot mutatott ki a színezőanyagokkal ellátott üdítőitalok és a gyermekek hiperaktivitása, illetve koncentrációs képességének csökkenése között.
Aszalt szilva és mazsola:csodálatos hatású antioxidánsok
Tél derekán szembesülünk azzal, hogyan juttathatjuk be szervezetünkbe a legegészségesebb táplálékot, hiszen ilyenkor friss zöldség, gyümölcs alig kapható. Szerencsére segít az aszalt szilva és a mazsola. Kevesen tudják, hogy mindkét finomság erős antioxidáns hatású.
Gyilkos grépfrút?
Új rovatunkban igyekszünk összegyűjteni azokat a hiteket és tévhiteket, amelyek széles körben elterjedtek, és gyakran a médiumok is „tesznek rájuk egy lapáttal”. Portálunknak ez a helye – miként a hamarosan induló Fórum is – mindenki előtt nyitva áll, ezért várjuk olvasóink e tárgyú cikkeit is. Ha valóban érdemesek a közfigyelemre, beküldőjük itt viszontláthatja őket. Első alkalommal a Reggel című lapban a nap témájaként egy egész oldalon márciusban megjelent cikkel foglalkozunk, amely a következő bulvárízű címmel jelent meg: A gyilkos grépfrút és társai.