Manapság, ha megbetegszünk, kevesen fordulunk szüleinkhez, nagyszüleinkhez, bízva abban, hogy ők jól bevált hagyományos gyógymódokkal segíthetnek rajtunk. Ismerőseink körében esetleg találunk még bölcs öregeket vagy egészséges életmódra törekvőket, akiket megkérdezhetünk, de a legáltalánosabb megoldás, hogy a nyugati orvostudomány eszközeihez folyamodunk, gyógyszert szedünk.
gyógymódok
A szénapolyva – kitűnő házi gyógymód
Amikor a gazda az aszú-szénát a pajtába hordja, annak alján hulladék képződik: ez a hulladék a széna virágából és polyvájából áll. Sokoldalúan felhasználható házi gyógymódokhoz, leginkább gyulladásos betegségek esetén hatásos, de a szénapolyvával való gyógyító eljárás alapvetően a keringést és az életerőt fokozza.
Az erős immunrendszer tíz alapszabálya
A téli szürkeség és hideg nemcsak a hangulatunkra nyomja rá a bélyegét, hanem a szervezetünkre is. Fáradékonyabbak vagyunk, és az immunrendszerünk is legyengülhet. Ha betartjuk az alábbi tíz egyszerű szabályt, a vírusok és bacilusok elkerülnek minket.
Veszélyesek-e a reggeli rosszullétek?
Egyes felmérések szerint a nők 80 százaléka átéli az émelygéssel, hányingerrel, hányással járó reggeli rosszulléteket, amelyek bizonyos esetekben akár a magzatot is veszélyeztethetik. Korábban létezett egy olyan elképzelés, miszerint ez az émelygés a szervezet ösztönös védelmi reakciója, aminek segítségével a szervezet védi a babát, pedig egyes esetekben fontos segítséget kérni és kideríteni a valódi okot.
A citrom gyógyít és megszépít
Az egyik legenda szerint az illatos citrom elnevezését egy maláj szóból, a „limung”-ból kapta, ami a „hasznos az anyáknak” jelentéssel bír. Ezt a citrusfélét ősidők óta a gyógyítók terhes anyáknak írták fel az egészség megőrzésére. Minden felnőttnek és gyermeknek hasznos kivéve a fekélyeseket és az allergiásokat.
A függőség kezelése ájurvédával (2.)
Az ősi indiai orvoslás, az ájurvéda szerint a függőség súlyos mérgezettségi állapot, Madatya, amit a mérgek eltávolításával kell kezelni. Az ősi szövegekben leírt állapot sokban hasonlít a modern drogok hatásaihoz – így a kezelés is hasonló és természetes gyógymódokkal megoldható. A mérgezett állapot leküzdésében az ájurvéda szerint a testmozgás és a kiegyensúlyozott életvitel is rendkívül fontos.
A mézes gyógyító: a méhfű
A méhfüvet a méhek a növény virágaiban található sok nektár miatt szeretik, mi pedig gyógyító hatása miatt. Legyen szó álmatlanságról, ízületi betegségekről, fejfájásról, fogfájásról, emésztési zavarokról, menstruációs görcsökről vagy idegrendszeri problémákról, ez a csodás növény segíthet rajtunk. Érdemes akár saját kertünkbe vagy konyhai cserepes kiskertünkbe is ültetni, hogy kéznél legyen, ha szükség van rá.
Mire jó a tárkony?
A tárkonyt széles körben használják főzéshez és ízesítéshez, de kevesen tudják, hogy a gyógyászatban is nagyon hatásos. Az ókori görögök tárkony rágásával kezelték a fogfájást, mert képes elzsibbasztani a szájat.
Alternatív megoldások derékfájásra
Ma már szinte minden harmadik embert gyötör valamilyen gerincbántalom. A tünetek néha olyan erősek is lehetnek, hogy akadályozzák a napi munkavégzést. Szerencsére az injekciókúrán kívül számtalan alternatív gyógymód is a segítségünkre lehet.
Szíves gyógynövények (3.)
Néhány gyógynövény nemcsak a szív- és érrendszeri betegségek ellen, hanem nyugtatóként is hatásos szer, görcsoldó, fájdalomcsillapító, vízhajtó, segíti a sebgyógyulást, antibakteriális hatású. E sokoldalú gyógynövények használata előtt azonban kérjék fitoterapeuta segítségét.