Sajtfondü színes ruhában

Ha rosszkedvű, érdemes sajtfondüt mártogatnia, hiszen a gyakran társaságban fogyasztott csemege rengeteg cinket és B12-vitamint tartalmaz. A hangulat és az önértékelés javításának alternatív módja emellett például a színes holmik viselése is – hívják fel a figyelmet a kutatók. A zöld a férfiakat deríti jobb kedvre, a kék, a lila és a narancs pedig a nőket.

Ki van nálam is pocsékabbul?

Egyre gyakoribb, hogy a rosszkedvű emberek a közösségi médián keresztül kutakodnak valaki olyan után, aki még pocsékabbul érzi magát. Tudatosan használják a közösségi médiát a hangulatuk egyensúlyban tartására, nem arra kíváncsiak, akinek szuper új munkája van, vagy éppen most volt az esküvője. Ha önbizalom-növelésre vágyunk, magunknál rosszabbakat keresünk.

Hangulatfüggő, hogy mikor mit eszünk

Az érzelmi evés minden bizonnyal a legtöbb ember számára ismerős érzés, legyen szó akár egy rosszul sikerült hétről a munkahelyünkön, ami után másra sem vágyunk, mint egy jó filmre és egy nagy tál pattogatott kukoricára, vagy egy kemény vizsgahétről, amikor tanulás közben megállás nélkül majszoljuk az édességet, nem beszélve az evésbe folytott bánatunkról.

A rossz hangulat hat meglepő oka

Rossz hangulatunk okai időnként teljesen nyilvánvalók, például amikor munkába menet beragadunk a dugóba, vagy hazatértünkkor csőtörés fogad a fürdőszobában. Máskor viszont a rosszkedv szinte a semmiből tör ránk, lehervasztva korábbi kedélyes lelkiállapotunkat. Mi lehet e mögött? Lássunk néhány meglepő tényezőt, amelyek szinte észrevétlenül ronthatják el a hangulatunkat.

A hangulatom befolyásolja a táplálkozásomat?

Ugyanúgy, ahogy az elfogyasztott étel hatással lehet az érzéseinkre, az érzéseink is hatással lehetnek az elfogyasztott ételből kinyert tápanyagok minőségére. Nézzük, milyen összefüggések lehetnek a hangulat és az ételek tápértéke között.