Szúr, éget, csíp, vagy esetleg tompán sajog az egész alhasam vizeléskor – ez a panasz volt az elsők egyike, ami feltűnt körzeti orvosi munkám során. 13 év mentőzés után váltottam pályát, és nagyon lelkesen vetettem bele magam a háziorvoslásba, ahol követni tudtam a beteg sorsának alakulását, közvetlen visszajelzést kaphattam munkám eredményességéről.
hólyaghurut
Hogyan előzhetjük meg a felfázást?
A kellemetlen tünetekkel járó hólyaghurut, más néven felfázás főleg a nők életét keseríti meg. Sokan nem tudják, hogy nem elég a megfelelő öltözet, mert általában nem a hideg, hanem bakteriális fertőzés áll a megbetegedés hátterében. Hogyan előzhetjük meg ezt a gyakori egészségügyi problémát, mit tehetünk a már kialakult tünetek kezelésére?
Vissza-visszatérő felfázás? Tőzegáfonya!
A tőzegáfonya általánosan ismert hatásának lényege: meg tudja akadályozni azt, hogy a baktériumok hozzátapadjanak a húgyhólyag, húgycső falához. A tőzegáfonyában található szerves savak és antocianidinek lehetetlenné teszik a baktériumok felhámhoz tapadását, ezáltal megakadályozzák a szaporodást és a gyulladásos folyamat kialakulását.
Felfázás, hólyaghurut
Ősszel, télen általában felerősödnek a vesével, húgyhólyaggal kapcsolatos panaszok, főleg azoknál, akik érzékenyebbek a hideg, nyirkos időjárásra. Ha pedig meglévő, ismétlődő felfázással, hólyaghuruttal bajlódik valaki, ilyenkor gyakrabban kínozzák a kellemetlen tünetek.