A háztartási hulladék jelentős részét teszi ki – kertes házban, társasházban, lakótelepen is – a szerves, lebomló, növényi hulladék, sokan azonban úgy gondolják, hogy komposztálni csak kertes házban lehet és érdemes. A legtöbben még itt sem foglalkoznak ezzel, pedig jelentősen csökkenteni lehet a vegyes hulladékot, és ha jól csináljuk, teljesen szagtalan.
hulladékcsökkentés
Fenntartható fejlődés (7): Csökkentsd – kevesebb tárgy, több élet
A kevesebb több. Ha már hazavittük korábban a dolgokat, de ráébredünk, hogy túl sok, vagy nem használjuk, akkor csökkentsük a mennyiséget, hogy több terünk maradjon. Persze csakis környezettudatosan! Felelős vásárlással, felelős hulladékkezeléssel a legtöbben bőven tudjuk csökkenteni a hulladékunk mennyiségét – személyenként akár kb. 73 kg-ra évente.
Fenntartható fejlődés (6): Hulladékcsökkentés: Ne vidd haza!
A hulladékcsökkentés első lépése, bármilyen furcsán is hangzik sokak számára, a vásárlás, pontosabban az, hogy mit nem veszünk meg. Már a megfontolt árubeszerzéssel, mindennapi vásárlással is elejét vehetjük annak, hogy valamiből később hulladék legyen. Itt nem csak a pénzért vett dolgokról van szó. Valóban hasznunkra lesz a nagyi aranyszélű edénykészlete?
Fenntartható fejlődés (2): Hulladékcsökkentés lépésről lépésre
Nem bonyolult, csak egy kis tervezés szükséges. Úgy menjünk vásárolni, hogy már előre tudjuk, hogy mit fogunk kezdeni végül majd azzal, amit megvettünk. Abból induljunk ki, hogy sokáig akarjuk használni. Ha ezt szem előtt tartjuk, apránként megszabadulhatunk a felesleges dolgoktól, és ha előre tervezünk, nem keletkezik sok vegyes hulladék.