Az ősz és a tél a megfázás időszaka, míg a nyarat a „legegészségesebb” évszaknak tartják, amikor a szervezet védekezőképessége a fertőzésekkel szemben a legmagasabb. Ez azonban nem egészen így van: a nyári időszakban a heveny megfázás és az influenza talán nem olyan gyakori, mint ősszel és télen, de a megbetegedés kockázata ilyenkor is fennáll.
influenza
Ha itt az influenzaszezon
Hazánk téli-tavaszi időjárása az utóbbi években igencsak változékony, nedves és hűvös, azaz egyértelműen kedvez az influenzavírusok szaporodásának és terjedésének. Ez pedig akár súlyos járványok kialakulásához is vezethet. Ha erre előre felkészülünk, megerősítjük mind a testünket, mint az immunrendszerünket, akkor nagy eséllyel megelőzhetjük a bajt.
Nátha, influenza, vírusok ellen: Grepofit
Mi történik abban az esetben, ha összefutunk egy baktériummal, vírussal vagy egyéb támadóval? Először az ún. nem specifikus immunreakció lép fel ellenük. Ez az első védelmi vonalunk, amelynek feladata, hogy felvegye a harcot minden idegen, oda nem tartozó anyaggal. A fertőzéseket nem tudjuk elkerülni, de a betegség tünetei jelentősen csökkenthetők.
Különleges organizmusok: a vírusok
A vírusok nem sejtes szerveződésű, parazitaként szaporodó, mikroszkopikus organizmusok, nem olyan komplex élőlények, mint a baktériumok vagy gombák. Annyira kisméretűek (20-1500 nanométer), hogy csak elektronmikroszkóppal figyelhetők meg. A vírusok csak fehérjékből és genetikai információkból állnak, egyszerűen csak csomagolóanyagba rejtett rövid üzenetek.
Megfázás vagy influenza?
Megérkezett az influenza szezonja. A hideg, téli időben évente találkozunk a náthával, köhögéssel, rekedtséggel. Megfázásról, influenzáról vagy influenzaszerű fertőzésről beszélünk – de mit jelentenek ezek a kifejezések? Mit jelent a „sima” nátha, mikor nem ér semmit az antibiotikum, milyen tünetekre figyeljünk – és főként hogyan kell fellépni ellenük?
A klór miatt több lehet a légúti fertőzés
Sokan esküsznek a klórra, mint erős fertőtlenítő és tisztítószerre, nem is spórolnak vele, mert úgy gondolják, hogy így távol tarthatják az otthonukból a kórokozókat, és minden ragyogni fog. Hiába pusztítja el azonban a klór a kórokozókat, a vegyszertől a gyerekek fogékonyabbá válnak az influenzára, a mandulagyulladásra és más fertőzésekre.
Influenza és társai
Hogyan tudjuk megelőzni, illetve gyógyítani az influenzát és más légúti betegségeket – gyógyszerek nélkül? Erről szól az ENERGY cég különkiadványa. A dr. Alexandra Vosátková nevéhez fűződő összeállítás az ember általános energetikai állapotától függő ellenálló-képességéből indul ki. Az alábbiakban néhány gyakorlati tudnivalót emelünk ki a kiadványból.
Gyomor-bél influenza: könnyen fertőz, hamar múlik
A gyomor-bél influenzát általában vírusok, például noro- vagy rotavírusok okozzák. A jellemző tünetek közé tartozik a hányinger, hányás és hasmenés, de jelentkezhet has-, fejfájás és izomfájdalom is. Egészséges felnőtteknél orvosi kezelésre ritkán van szükség, általában néhány nap után magától elmúlik. Lássuk, milyen házi szerek segítenek!
Vírusok, gombák, baktériumok – reszkessetek!
Egyre több érdekes tapasztalat, visszajelzés érkezik a cseppek hatékonyságáról. Egyik ENERGY klubtagunk vásárlás közben arra panaszkodott, hogy fáj, kapar a torka, a munkahelyén sokan betegek körülötte. Az általam használt CISTUS INCANUS FORTE üvegből 5 cseppet bekevertem egy kevéske forrásvízzel, amit kortyolgatva megivott és távozott. Két nap múlva telefonált…
Echinacea, a görög sündisznó
A kasvirág (echinacea) használata nagyon régi időkre nyúlik vissza, az amerikai őslakosok is használták sebgyógyításra, torokfájásra, rovar- és kígyóharapásra. Neve a görög echinos (sündisznó) szóból származik. A kasvirág alapú szerek számos formában léteznek, kapszula, csepp, tinktúra, spray, szemcsepp is van belőle. Leggyakoribb formája a gyógytea.