Szeptemberben adtuk közre dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, homeopata összefoglaló cikkét a szamárköhögésről, a betegség okáról, klinikai lefolyásáról, tüneteiről, vizsgálati és terápiás lehetőségeiről. A folytatásban a szamárköhögés homeopátiás kezeléséről lesz szó, amivel komoly eredményeket lehet elérni – önmagában vagy más gyógyszeres kezeléssel együtt.
köhögés
Szamárköhögés: veszély és lehetőségek (1.)
A szamárköhögés (pertussis, whooping cough, 100 napos köhögés stb.) különböző országokban más-más néven ismert. Talán már majdnem elfeledett légúti megbetegedésről van szó, amit a Bordatella pertussis (vagy a B. parapertussis) nevű baktérium okoz és cseppfertőzéssel terjed. Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, homeopata cikksorozatának első része.
Vegyük fel a harcot a náthával, köhögéssel
A februári nedves, szeles és egyszerre hideg-meleg időjárás nagyban kedvez a megfázásoknak, a vírusfertőzéseknek és a reumás panaszoknak. Az ENERGY kínálatában e problémák megelőzésére éppúgy találunk kiváló készítményeket, mint a már kialakult panaszok kezelésére. Ha kínoz a köhögés, ágynak dönt a nátha, bátran válasszunk az alábbi kínálatból.
Ami csak ront a megfázáson
Megfázott? Akárhogy igyekszünk, a náthát nem könnyű megúszni. A legtöbbször csak 3-5 napig tart, de néhány tünete, például a köhögés gyakran két hétig is elhúzódhat. Van, amiről azt gondolja, hogy segít, pedig még jobban elhúzódhatnak vagy súlyosbodhatnak a tünetek. Ügyeljen rá, hogy kerülje az alábbi dolgokat, amelyekkel inkább csak ronthat a helyzeten.
Viszlát, megfázás!
Noha a megfázás általában nem veszélyes, de rendkívül kellemetlen. A hideg évszakban a felnőttek átlagosan évente háromszor fáznak meg, a gyerekek még gyakrabban. Mi segít, ha kapar a torkunk, vagy nem szűnik az orrfolyás? Hogyan lehet gyorsan megszabadulni a bosszantó náthától? A következőket tanácsokat érdemes figyelembe venni, ha megfázunk.
Kakukkfű köhögés ellen és más bajokra
A kakukkfű nemcsak a konyhában használható a különböző ételek ízesítésére, hanem segít megfázás esetén is, különösen alkalmas a mélyről jövő köhögés oldására. Ez az oka annak, hogy a kakukkfüvet különböző köhögéscsillapítókban is -gátlókban használják. Emellett azonban más panaszok kezelésére is hasznos, például gyomor-bélrendszeri problémák esetében.
Segítség köhögés ellen: retekszirup
A retek már nemcsak a kora tavaszi, piros, zsenge, ropogós finomságot jelenti, hanem számos változata kapható télen is. Szükségünk is van rá, karácsony táján, a nagy eszem-iszom idején megkönnyíti a nehéz, zsírosabb ételek emésztését. Mustárolajai jótékonyan hatnak a májra, az epeműködésre, de ízletes szirupja segíthet például köhögéskor is.
CISTUS és VIRONAL, a tökéletes páros
Köhögés, nátha, fájó torok, kialvatlanság – ez az őszi, téli esték és éjszakák sokak által ismert realitása. A hirtelen jött lehűlés miatt biztosan sokan szenvednek ezektől a tünetektől, de nem mindenki tud ágyban maradni, vagy éppen nem szeretne gyógyszereket szedni. A megoldás a CISTUS és a VIRONAL párosa lehet, amelyek tökéletesen kiegészítik egymást.
A mustár meglepő egészségvédő hatásai
A mustárnak – az alapanyagként használt magfajtától függően – többféle változata is létezik. A Magyarországon legelterjedtebb sárga mustárnak számos kiváló, egészségre gyakorolt hatása van. Nagyon jó fehérje-, rost-, C- és B-vitamin forrás. Különösen gazdag káliumban, foszforban, kalciumban és magnéziumban, melyek mind fontosak a jó egészséghez.
A népi gyógyászat mindenese, a vasfű
A vasfüvet vagy verbénát csak a népi gyógyászatban alkalmazzák, többek között a felső légúti betegségek esetében, de enyhülést hoz például gyulladt nyálkahártya (hörghurut), mandulagyulladás, torokfájás, köhögés, szamárköhögés esetén is. Gyulladáscsökkentő és vizelethajtó szerként korábban is ismert volt, amolyan univerzális gyógynövénynek tartották.