Sokan ismerik a bosszantó jelenséget, a folyamatosan hulló korpát. Ilyenkor a sötét ruha tabu, mert ezen jól látszik a korpa. A korpásodás persze zavaró, de általában ártalmatlan. A fejbőr ugyanis – mint a többi bőrfelület – folyamatosan megújul, az új bőrsejtek körülbelül négy hét alatt kerülnek a bőrfelszínre, hogy azután korpaként lehulljanak.
korpa
Mitől korpás, mitől viszket?
A fejbőrünk nagyon érzékeny, ezért fontos a gondos ápolása, a korpásodás vagy a viszketés megelőzése. A viszketésnek sokszor a túlságosan száraz fejbőr az oka, ami általában külső okok, például gyakori zuhanyozás vagy hajszárítás miatt következik be, de egy rossz sampon is elősegítheti. Bizonyos esetekben a tünetek mögött betegség is megbújhat.
Korpás a hajam, mit tegyek?
Sokunknak tabunak számítanak a sötét ruhadarabok – ezeken ugyanis jól látszik a korpa. A korpa látványnak ugyan zavaró, szerencsére azonban többnyire ártalmatlan. A fejbőr, mint a többi bőrfelület, folyamatosan megújul. Az állandó sejtmegújulás révén és a szarusejtek gyorsabb leválása miatt létrejöhet korpásodás, amely szabad szemmel csak részben látható.
Hanyag fodrász, lusta pedikűrös
Szinte mindenki jár fodrászhoz, kozmetikushoz, vagy igénybe veszi a pedikűrös, a manikűrös szolgáltatásait. Egyre többen mennek edzőterembe, szoláriumba, masszőrhöz is. De biztos-e, hogy ezekből a szalonokból mindig ugyanolyan egészségesen távozunk, mint ahogy bementünk?