Csordaszellem: egymást utánozva lájkolják az emberek az internetes termékeket

A legújabb kutatásból az derül ki, hogy az internetes termékek túlértékelése gyakran azzal magyarázható, hogy az emberek a csordaszellem jegyében azokat a cikkeket „kedvelik”, amelyeket mások már „kedveltek” előttük. A Massachusettsi Műszaki Egyetem Sloan Üzleti Iskolájának kutatói több ezer hozzászólást elemeztek egy Amazonhoz hasonló weboldalon, ahol a felhasználók cikkeket tölthetnek fel, amiket mások kedvelhetnek vagy leszavazhatnak.

Hizlal a közösségi média?

Minél több időt töltenek az emberek a közösségi oldalakon, annál kevesebbet sportolnak és hajlamosabbak az elhízásra is – derült ki az észak-írországi Ulster Egyetem kutatásából. „Az idő véges erőforrás, ezért a közösségi oldalakon töltött idő más tevékenység rovására kell hogy menjen. A tanulmányunk eredménye azt sugallja, hogy a fizikai aktivitás ilyen tevékenység lehet” – mondta Dr. Wendy Cousins, a tanulmány szerzője.

Az internet hatása a pszichológiai fejlődésre

Az internet nagyon fontos lehet a tizenéves fiatalok pszichológiai fejlődése szempontjából, állítják a Tel Aviv-i Egyetem kutatói. Az amerikai tizenévesek egyre több időt töltenek az interneten, és a szülők egyre nehezebben tudják elszakítani gyereküket a Twittertől, a YouTube-től és a Facebooktól.

Nem ér a nevem!

Javában tart a várva várt téli szünet és ilyenkor sok gyerek nagyobb szabadságot kap az internetezésben is, főként, ha szülei a két ünnep közt  dolgoznak. Mire figyeljen a szülő – a felnőtt tartalmak letiltásán túl, ha a gyerek napközben netezik? A közösségi oldalak alkalmazásai veszélyesek vagy ártalmatlanok? Ez rajtunk is múlik, de a gyereket sem árt megtanítani a titoktartás fontosságára.

Az online élet veszélyei

Nem régiben látott napvilágot egy video, amelyen egy 17 német fiú szó szerint őrjöngött a szobájában, mert édesanyja elvette az online játékához való hozzáférést. Egy másik fiú pusztán azért ütlegelte a gépet, mert a virtuális világban legyőzték.