Bodri egy Mátra-alji falu lakója, hűséges házőrző, és a csirkéket is szívesen móresre tanítja, ha elkóborolnak az udvarban. A kutya már benne van a korban, de még meglehetős az erőnléte.
kutya
Négylábúak a családban: Az egészséges állattartás három pillére
Egyre több kutya, macska szenved allergiától, szőr- és bőrbetegségektől, ízületi problémáktól, gyomor- és bélpanaszoktól, veseelégtelenségtől, cukorbetegségtől, daganatoktól, epilepsziától. Gondot okozhatnak a védőoltások is, de a kisállatok helytelenül kezelt szerepe is a családban. Mit mond erről tanácsadónk, dr. Kopócsi Andrea állatorvos?
Így nyaraljunk kutyával!
A kutya a legtöbb helyen családtagnak számít, akitől nem szívesen válunk meg a nyaralások alkalmával sem, akár még akkor sem, ha külföldre utazunk. Mire figyeljünk oda utazáskor, főként repüléskor, mi legyen az úti patikában, legyen érvényes kutyaútlevél – az alábbiakban összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a témával kapcsolatban.
„Házi” kedvencek
Régen a kutya házőrző, nyájterelő volt, szívesen ellátta ezt a feladatot, mert a kutya nagyon szeret dolgozni. Némi jutalomfalatért megtanult sok mindent, amivel a gazdájának kedveskedhetett. A házakba nemigen tehette be a lábát. A macskák pedig egerésztek, ez volt a feladatuk, hiszen a gabonát, az élelmet nem hagyhatták meg az egereknek, patkányoknak.
10 dolog a ház körül, ami mérgező lehet a kutya számára
Évente mintegy 100 000 állatmérgezés fordul elő az Egyesült Államokban. Ezek közül sokat olyan dolgok okoznak, amelyek akár az Ön háza táján is megtalálhatók. Nem szabad elfelejtenünk, hogy sok minden, ami az emberek számára biztonságos, az állatokra káros lehet. A skála a gyógyszerektől élelmiszereken át egészen a növényekig, műtrágyákig terjed.
Kutya, macska – kevesebb allergia a családban
Minél több a gyerek közelében élő kutya és macska, annál kevesebb vagy kevésbé erős lesz a később kialakuló allergia (asztma, ekcéma, orrfolyás, szemviszketés stb.) Ebben összegezhető annak a svéd vizsgálatnak az eredménye, amely 1278 gyerekre terjedt ki, és amelyről a PLOS One (nyílt hozzáférésű tudományos szakfolyóirat) nyomán a New York Times számolt be.
Kutyahideg van!
Mire kell ügyelnünk az állataink tűrőképességét is próbára tevő fagyos téli időszakban? Amikor a hőmérséklet tartósan fagypont alá süllyed, még a szabadban tartott állatainknak is fedett helyre van szükségük, ahol védelmet találnak a hideg ellen. Az eléjük tett élelem és víz ilyenkor hamar megfagy, inkább többször adjunk nekik enni-inni, kisebb adagokban.
Ebcsont beforr…
… tartja a mondás. Csak az nem mindegy, hogy mennyi idő alatt, mekkora szenvedés árán, és helyreáll-e az eredeti állapot. Azzal biztosan egyet értünk, hogy a bajt sokkal könnyebb megelőzni, mint a sérült kutyát meggyógyítani. Ezért tanítsuk a kutyát engedelmességre, csakis megbízható személy sétáltassa, és feltétlenül pórázon, ha a körülmények megkívánják.
Hogyan segítsen a kutyáján, ha az „illatos”?
Kutyája a fenekét a földön húzva szánkázik? Gyakran nyalogatja, harapdálja a faroktő környékét? Rettentő szagot áraszt? A jelenség hátterében a végbélmirigyek (bűzmirigyek) kóros állapota állhat. Ha a mirigytartó hólyagok váladéka nem tud ürülni, akkor azok túltengnek, eldugulnak. Ilyenkor a lehető leggyorsabban kérje állatorvos segítségét!
Segítsen kutyáján homeopátiával!
A homeopátia több mint 200 éve a hagyományos orvoslás alternatívája vagy kiegészítése. A golyócskák azonban nemcsak az embereknél fejtik ki hatásukat, hanem a kutyákat, lovakat, macskákat és társaikat is lehet homeopátiával kezelni akár akut, akár krónikus betegségek esetén, sőt a fizikai panaszok mellett a mentális betegségek kezelésére is alkalmas.