A korszerű állatorvoslásban alkalmazható alternatív megoldások sikerét jól illusztrálja Cicu cica gyógyulása. Egyértelmű példájaként annak, hogy a természetes gyógymódok – mint a homeopátia, fitoterápia és bioregulációs propeptid terápia – hogyan képesek hatékonyan elősegíteni a beteg állatok felépülését. Dr. Kopócsi Andrea állatorvos, homeopata cikke.
macska
Autoimmun macskabetegségek: mit tehetünk?
A közelmúltban feltűnően növekedett az autoimmun macskabetegségek száma, és ez a tendencia láthatóan tovább folytatódik. Milyen autoimmun kórformák fordulnak elő a macskáknál? Mit tehetünk a megelőzésért, és mit tegyünk, ha már kialakult a betegség? Ezekre a kérdésekre válaszol a természetes gyógymódok szakértője. Dr. Kopócsi Andrea homeopata szakállatorvos írása.
Négylábúak a családban: Az egészséges állattartás három pillére
Egyre több kutya, macska szenved allergiától, szőr- és bőrbetegségektől, ízületi problémáktól, gyomor- és bélpanaszoktól, veseelégtelenségtől, cukorbetegségtől, daganatoktól, epilepsziától. Gondot okozhatnak a védőoltások is, de a kisállatok helytelenül kezelt szerepe is a családban. Mit mond erről tanácsadónk, dr. Kopócsi Andrea állatorvos?
Kutya, macska – kevesebb allergia a családban
Minél több a gyerek közelében élő kutya és macska, annál kevesebb vagy kevésbé erős lesz a később kialakuló allergia (asztma, ekcéma, orrfolyás, szemviszketés stb.) Ebben összegezhető annak a svéd vizsgálatnak az eredménye, amely 1278 gyerekre terjedt ki, és amelyről a PLOS One (nyílt hozzáférésű tudományos szakfolyóirat) nyomán a New York Times számolt be.
Szúnyogok, bolhák és négylábú barátaink
A szúnyogok, bolhák és kullancsok nemcsak kellemetlenek a kutyáknak, macskáknak, hanem betegségekkel fertőzhetik meg négylábú barátainkat. Bolhákat nemcsak a kutya és macska szőrében találhatunk, hanem a lakásban is előfordulhatnak. Nézzük meg, hogyan tarthatjuk őket távol természetes módon, illóolajokkal, amelyeket saját magunkon is használhatunk.
A macskák gyógyító ereje
Hogyan tudnak gyógyítani a macskák? Milyen hatással vannak a hangulatunkra, hogyan teszik jobbá az életünket? Derítsük ki, milyen erő rejlik a dorombolásban, a simogatásban, a szeretetteljes játékos karmokban. Kétségtelen, hogy egy háziállat közelsége jótékony hatással van nem csak a lélekre, hanem a testre is. Nézzük meg, hogyan működik a macskaterápia!
Nem a macska a hibás!
A toxoplazmózist okozó parazita gazdaállata a macska, de embereket is meg tud fertőzni. Terjedése szennyezett, nem eléggé kifőzött élelmiszerek elfogyasztásával történik, de forrása lehet a macska ürüléke is. Szélsőséges esetben a parazita agyi cisztákat okoz, ez magyarázhatja, hogy a fertőzött gyermekek iskolai teljesítménye általában rosszabb.
Nálatok is laknak állatok?
A kisgyermekek ösztönlények. Meglátnak egy kedves állatot, könnyen beleszeretnek és legszívesebben azonnal hazavinnék őt. Tipikus példa erre a húsvéti nyuszi vagy a kóbor macska és a kóbor kutya esete. Az állatok azonban sok veszélyt rejtenek, ezért nem árt gyermekünket már kiskorában megtanítani arra, hogy hogyan viszonyuljon felelősségteljesen hozzájuk.