Művészi mandalák

Olvasóink ismerik már Köves Szilviát, aki névjegyén szerényen és egyszerűen fotográfusnak nevezi magát. Elkészült újabb, 2013-as naptára, ezúttal mandalákat készített, fotózott az adott hónapok terméseiből, leveleiből, virágaiból. Ha egyenként megnézzük a gyönyörű képeket, megértjük, miért kellett két év az elkészültükhöz. Van, amelyik szívből jött, átitatva szeretettel, és van, amelyiket „csak” kitaláltam – mondja Szilvia.

Éld meg önmagad!

Egyedül lenni önmagunkkal, megélni érzéseinket, ösztönös rezdülésünket, rácsodálkozni gyermeki mivoltunkra. Egyedül lenni. Riasztó a gondolat, mert idegen. Nem magányt jelent, hanem egy mélyen szunnyadó csoda felismerését: saját lényünkét. Ebben segíthet egy-egy mandala.

Paranormális jelenségek

Könyvtári olvasóteremben ültem, egyetemi vizsgámra készülve. Éreztem, mennyire ki vagyok merülve, de erőltettem a tanulást. Elgondolkodtam valamin, és egyszer csak rádöbbentem: nem vagyok ott, ahol a testem! A jeges rémülettől egy pillanatra megállt a szívverésem.

Aprószentek – indigó gyermekek

„Semmi sem igényli annyira a változtatást, mint mások szokásai.” Mark Twain „A mai gyermekek mások – több érdeklődésre tartanak számot, intelligensebbek, hajlamosabbak a konfrontációra, spirituálisabbak és némely esetben …akár agresszívabbak is. Ez a tény a gyermekgondozás másfajta, a régi módszerektől eltérő formáját teszi szükségessé” – olvashatjuk Jan Tober tollából. Jan Tober társszerzője az Indigó gyermekek című könyvnek, melyben a világméretű nyilvánosság előtt először 1999-ben használták ezt a kifejezést.