A megfázás köztudottan veszélyes szövődményekkel járhat. Gyerekek esetében különösen fontos, hogy figyeljünk erre. Annál is inkább, mert egy ártalmatlannak tűnő náthából, szövődményként, akár egész életre szóló szívbetegség alakulhat ki. A szakember szerint a legfontosabb az edzettség elérése. Az őszi megfázásról szóló, múlt heti cikkünk folytatása.
megfázás
Óvjuk gyermekeinket az őszi megfázástól
A hideg idő beköszöntével mindig ugyanazokat a kérdéseket tesszük fel magunknak: lesz-e influenzajárvány, hogyan védekezzünk a fenyegető fertőzések ellen, és miképp erősítsük az immunrendszerünket? Hogyan akadályozzuk meg, hogy gyermekünket legalább október közepéig ne érje el az orrfolyás és a köhögés? Milyen megoldásokat kínál a népgyógyászat?
Nem tréfa, ha eljön a nyári megfázás
Az ősz és a tél a megfázás időszaka, míg a nyarat a „legegészségesebb” évszaknak tartják, amikor a szervezet védekezőképessége a fertőzésekkel szemben a legmagasabb. Ez azonban nem egészen így van: a nyári időszakban a heveny megfázás és az influenza talán nem olyan gyakori, mint ősszel és télen, de a megbetegedés kockázata ilyenkor is fennáll.
Hagyma: jobb, mint sok antibiotikum
Cukorbetegség, csontritkulás, magas vérnyomás, bakteriális fertőzések – ezekben a betegségekben van valami közös: a hagyma összetevői, különösen a nagyon hatékony antioxidánsok, enyhítik az említett betegségeket, sőt segíthetnek azok megakadályozásában. Melyik hagyma különösen egészséges, és hogyan lehet a legjobban kihasználni egészségügyi előnyeit?
A gyömbérolaj jótékony hatásai
A gyömbért nálunk is egyre többen használják, az ital és a tea után most már a gyömbérolaj iránt is nagy az érdeklődés. A gyömbérnek vitathatatlanul sok jó hatása van: serkenti az anyagcserét és a vérkeringést, pozitívan hat a reumára és ízületi gyulladásra, antioxidáns tartalma erősíti az immunrendszert, gyomorrontás, rosszullét esetén is jó házi szer.
Megfázásos betegségek – kis 1×1
A statisztikák szerint évente kétszer fázunk meg. Sokan azonban nem tudják, hogyan kell helyesen kezelni az első számú fertőző betegséget, vagy nem figyelnek a megelőzés legfontosabb szabályaira, így hozzájárulnak a betegség terjedéséhez vagy késleltetik annak gyógyulását. Ideje felfrissíteni a megfázás-etikett: mi a helyes magatartás megfázás esetén.
Gyömbér: nem csak megfázásnál segít
A gyömbér népszerű a konyhában, fűszeres aromája sok ételhez illik. Ez a testes gumó azonban egyre nagyobb figyelmet kap az orvostudományban is. Számos egészségügyi probléma esetén hasznos, beleértve az izomfájdalmat vagy az utazási betegséget is. Sokan használják a gyömbért megfázás ellen, mert állítólag stimuláló hatással van az immunrendszerre.
Segít-e valóban a csirkeleves megfázáskor?
A torok kapar, az orr folyik – korábban a gyógyír a forró csirkeleves volt. Ezt a levest régóta használják bevált otthoni gyógyszerként a felső légúti betegségek kezelésére. De vajon valóban segít-e a gyógyulásban? Úgy tűnik, hogy igen, ez nem csupán nagyanyáink babonája, mert a benne lévő anyagok gátolják a gyulladást, és segítenek leküzdeni a kórokozókat.
Ami csak ront a megfázáson
Megfázott? Akárhogy igyekszünk, a náthát nem könnyű megúszni. A legtöbbször csak 3-5 napig tart, de néhány tünete, például a köhögés gyakran két hétig is elhúzódhat. Van, amiről azt gondolja, hogy segít, pedig még jobban elhúzódhatnak vagy súlyosbodhatnak a tünetek. Ügyeljen rá, hogy kerülje az alábbi dolgokat, amelyekkel inkább csak ronthat a helyzeten.
Hasznos tippek meleg fürdőkhöz
A forró fürdő nyugtató és pihentető hatású, nemcsak balzsam a lélek számára, ha kint hideg van, hanem ideális gyógymód a stressz, a feszültség, a testi fájdalmak és a kialakuló megfázás ellen. De ahhoz, hogy a forró fürdő igazán kényeztesse a testet, a megfelelő kiegészítők és a légkör is elengedhetetlen. Tippeket adunk a kádban való igazi kikapcsolódáshoz.