Az USA-beli Harvard Egyetem orvosi karának munkatársa, Peter M. Wayne alapos kutatást végzett a tajcsi jótékony hatásáról az egészségre. Arra a következtetésre jutott, hogy ennek a távol-keleti gyakorlatsorozatnak, amit akár mozgásművészetnek is nevezhetünk, sokrétű egészségjavító hatása van, amely több elemre bontható, ám az elemek kiegészítik egymást.
mentális egészség
Az idősebb kori önkénteskedés javítja a mentális egészséget
Az idősebb korban végzett önkéntes munka jó mentális egészséghez és közérzethez vezethet. Ezek a hatások 40 éves kor előtt nem érvényesülnek, tehát az önkénteskedéssel való összefüggés az élet bizonyos szakaszaiban erősebb lehet. Nagyobb erőfeszítéseket kellene tenni annak érdekében, hogy a középkorú és idős embereket önkéntes munkára ösztönözzék.
Előnyökkel járnak a mentális egészségre a zöld területek
Az Exeteri Egyetem Orvosi Karának kutatói az Environmental Science & Technology szaklapban közzétett tanulmányukban azt írják, hogy zöld területek, például parkok és kertek kialakítása a kis- és nagyvárosokban hosszú távú – és nem utolsó szempontból tartós – előnyökkel járhat a közegészségügy szempontjából.