Számítógépes szoftvert fejlesztettek ki a Missouri Egyetemen, amely kombinálja az ősi kínai gyakorlatot és a modern orvostudományt. Ennek eredményeként kaptak egy automatizált rendszert, amely elemzi az emberi nyelvről készült képeke, jelzi a pácienst fenyegető betegséget. Az 5000 évvel ezelőtti kínai orvoslás a pozitív és negatív energiák áramlását és egyensúlyát figyelte az emberi testben. Ebben a rendszerben a nyelv felszíne a teljes fizikai állapot – a zheng – felmérésének egyik módszereként szolgált.
nyelvdiagnózis
Mit árul el a nyelvünk? (2)
A nyelvdiagnosztikáról szóló írás első részében azt tudhattuk meg, mit árul el a hozzáértő számára, ha alaposan tanulmányozza nyelvünket. Fontos többek között a nyelvünk formája, színe, a nyelvbevonat vastagsága, az esetleges elváltozások helye. Nézzük most a részleteket!
Mit árul el a nyelvünk? (1)
A gyógyító őseink által használt nyelvdiagnosztikának mára megmaradt csökevénye, amikor az orvos a nyelv lepedékességéről legfeljebb egy gyomorrontásra következtet. A nyelvvizsgálattal ennél pedig jóval több mindenről lehet tájékozódni: minden okhoz más „nyelvkép” tartozik.
A nyelv is árulkodik a betegségünkről
Az ókori gyógyítók a betegségek megállapításakor sikerrel alkalmazták pácienseik külsejének megfigyelését. Ily módon sok hasznos információt lehet kapni a kéz, az arc, a nyelv, a bőr állapotának elemzésével. Érdemes tehát a tükör elé állni, és tanulmányozni a nyelvünket!