„A tegnapi napon még zölden ágaskodó ginkgofa levelei egy éjszaka alatt aranysárga színre váltottak. Most már visszavonhatatlanul itt az ősz, gondoltam, és közben nem tudtam levenni a tekintetem a napfényben aranylón hulló levelekről.” Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász alább részletesen ismerteti a ginkgo kivonatának széleskörű érvédő hatásait.
Egész-ség
Hideg kézujjak? Sokféle ok, több megoldás
A hideg kézujjak – főleg az ősztől tavaszig tartó fél évben – gyakori panasz, különösen a nőknél. Ennek többféle oka is lehet. Alább ezeket vesszük sorra, majd áttérünk a lehetséges megoldásokra. Fontos: ha a kézujjak tartósan hidegek, és ez más panaszokkal jár együtt, mindenképpen forduljunk orvoshoz, hogy kizárjuk a háttérben meghúzódó más betegségeket.
Szabaduljunk meg a puffadástól: tippek
A puffadás érzése igazán kellemetlen lehet. Maga a puffadás sokféle okból jöhet létre, de szerencsére a tünetek enyhítése céljából is sok mindent tehetünk. Főként az életmódunk megváltoztatásával, a helyes étrenddel és a megfelelő testmozgással. Az amerikai Harvard Orvosi Egyetem hírlevele összefoglalta a főbb tudnivalókat. A szakértők az alábbiakat ajánlják.
Szamárköhögés: veszély és lehetőségek (1.)
A szamárköhögés (pertussis, whooping cough, 100 napos köhögés stb.) különböző országokban más-más néven ismert. Talán már majdnem elfeledett légúti megbetegedésről van szó, amit a Bordatella pertussis (vagy a B. parapertussis) nevű baktérium okoz és cseppfertőzéssel terjed. Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, homeopata cikksorozatának első része.
Az öregedés kutatása: meddig élhetünk?
Az emberek ősidők óta mindent megtettek, hogy megpróbálják kicselezni a halált. De vajon napjainkban közelebb vagyunk-e élettartamunk meghosszabbításához vagy akár a halhatatlanságunkhoz? Erről beszélgetett az amerikai CNN hírtelevízió munkatársaVenki Ramakrisnan Nobel-díjas kutatóval, akinek nemrég könyve jelent meg az öregedés új tudományáról.
Hűsítő italok forró nyári napokra
A naptáram lapjait nézegetem – már csak benne bízhatok –, az időjárásban egyre kevésbé. Tapasztaljuk, hogy szinte átmenet nélkül tör ránk a forró nyár, furcsán, szokatlan módon. A nagy forróság idején milyen hűsítő italok és milyen ételek segítenek leginkább? Erre a kérdésre válaszolva remek ötleteket ad cikkében Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász.
Nyugtalan lábak: a cukor a bűnös?
„Nem emlékszem, mikor hallottam először a nyugtalan láb tünetegyüttesről (RLS). Ám többször is tapasztaltam, hogy nyugtalanná válok alvás közben, hánykolódom, kedvező alvási pozíciót keresve. Úgy éreztem, mozgatnom kell a lábaimat; a combhajlító izmom begörcsölhetett”, írja dr. George Lundberg. Panaszával soha nem fordult szakorvoshoz, de kísérletezni kezdett önmagán.
Epebetegségek népi gyógymódjai
A májban termelődő epét az epehólyag tárolja. A gyomorból az étel a nyombélbe jut, keveredik a hasnyálmirigyből és az epehólyagból származó nedvekkel, majd a bélrendszer elvégzi a további emésztést. A népi gyógymódok segíthetnek, ha az epeműködés renyhébb, illetve az epehólyag gyulladt vagy köves. Alkalmazásukat előzetesen beszéljük meg az orvosunkkal.
Nagy adag C-vitamin segíthet a bajban
Cikkünk szerzője, Varga András évekkel ezelőtt a koronavírus-járvány legveszélyesebb szövődményének, a tüdőgyulladásnak a megelőzésére ajánlotta a nagy dózisú C-vitamin heteken át tartó szedését. Akkoriban megfogalmazott tanácsai azonban ma is időszerűek, mert a C-vitamin igen sokféle, akár gyógyíthatatlannak tartott betegségben is hatékonyan segíthet.
Szeret, nem szeret? A virágok válaszolnak
Mi is lehetne a tavasz legfontosabb kérdése? Fiatalság, bolondság! – szól a mondás, ám bárkit bármilyen életkorban elérhet a szerelem érzése. Németh Imréné Éva fitoterapeuta természetgyógyász ezúttal három színpompás tavaszi virágról – a százszorszépről, az ibolyáról és a salátaboglárkáról –, valamint a bennük rejlő kincsekről írt cikket, sok hasznos tanáccsal.