Bélbetegségek, szájszag

Rendszeresen közreadjuk – természetesen írójuk megváltoztatott nevével – a tanácsadóinkhoz érkezett e-maileket és a rájuk adott válaszokat, ha másokat is érintő információkról van szó. Ezúttal Németh Imréné Éva fitoterapeuta tanácsadónk levelezéséből válogattunk.

Bélgyulladás, májgyulladás

Kedves Éva!
Kislányom bélgyulladásban szenved, aminek következtében a mája is gyulladásban van. Élesztő-, cukor- és tejtermék-mentes étrendet javasolt neki a magánorvos. A természetes gyógymódokat részesítem előnyben (az orvosokban már csalódtam). Javasolt egy drága étrend-kiegészítőt is. Helyette adok neki Aloe vera gélt és kamillát heti 1-2 alkalommal. Használjuk a SPA méregtelenítő gépet és a csi gépet. Szeretném tudni, hogy mi a véleménye ezekről, és esetleg tudna-e valami hatékony gyógynövényteát vagy -készítményt ajánlani, ha kell még ezeken kívül. Adhatok-e neki KQN vizet, vagy felesleges? Nem tudom, mivel lehet hatékonyan gyógyítani és hogyan, mitől jön rendbe minél hamarabb.
Várom válaszát, köszönettel és tisztelettel:
Vali

Kedves Vali!
Megértem az Ön aggodalmát kislánya betegségét illetően. Soraiból számomra az is kiderül, hogy mindent megpróbálna, csak hogy enyhítse a meglévő bajt. Mégis azt gondolom, néha a kevesebb több lehetne. Mire is gondolok?

A bélbetegségek (bár nem írja, a bélszakasz mely területe van gyulladásban) többsége a helytelenül beidegzett emésztés, gyakran lelki megterhelés következményeként alakul ki, sokféle további szövődménnyel párosulva.

Célszerű lenne tisztázni, hogy van-e a kislányának napi szinten széklete? Ha igen, annak milyen a színe, szaga, állaga! Elegendő folyadékot vesz-e magához a kislány? (testsúly 20 kg-ként* 0,8-1 liter/nap).

Táplálkozási szokásai: reggelizik-e rendszeresen, és mit? Ebédel-e, és mit? Gyümölcsöt eszik-e, és mit? Vacsorázik-e, és mit? Kapott-e gyógyszereket, és mit szed jelenleg?

Gyógynövényekkel megoldható a napi rendszeres széklet kialakítása, „kisöpörhető” a méreganyagok vastagbélben történő lerakódása, megakadályozható, hogy a bélsár a vastagbélben erjedjen és további panaszokat okozzon. Célirányosan adhatók olyan gyógynövények, amelyek nem engedik elszaporodni a rothasztó baktériumokat, egyben tehermentesebbé tehetik a máj működését is. A későbbiekben pedig az immunrendszer erősítését is célul tűzheti ki. A fenti kérdésekre adott válaszaitól is függ a továbblépés iránya.

A táplálkozásban azonnal alkalmazható, ajánlható a zabkorpa és zabpehely fogyasztása, valamint a lenmaglisztből készült nyák fogyasztása, megfelelő receptúra alapján. Az orvos javaslatait feltétlenül megtartva, javaslom édesítőszerként a Stevia rebaudiana (jázmin pakóca) Dél-Amerikában őshonos gyógynövényt, mely kiváló édesítő tulajdonságai mellett kedvezően hat a cukor- és a májanyagcserére, gyulladáscsökkentő, valamint magas vitamin- és ásványi anyag tartalma, valamint gömbaölő tulajdonsága is bizonyított.

Egy recept a sok közül: Zabkorpát megpirítunk teflon vagy rozsdamentes edényben, majd felöntjük szénsavmentes ásványvízzel, folyamatos kevergetés mellett puhára főzzük (hasonlóan a tejbegrízhez). A fent említett Steviával édesíthetjük, de házi sárgabarack lekvárt (cukormentest) vagy reszelt almát is adhatunk mellé.

Egyéb kiegészítő gyógymódok sokasága áll rendelkezésre, melyek közül elsősorban a reflexológiai kezelést tartom gyorsnak és eredményre vezetőnek.

A kislánya betegségére van gyógynövényi megoldás, de annak személyre szólónak kell lennie.
További eredményes gyógyulást kívánok, és köszönöm, hogy megtisztelt bizalmával:
Némethné Éva