Mobilozás: veszélyesebb, mint a dohányzás? Hogyan védekezhetünk?

Vannak azonban olyan alkalmak, amikor a hangszóró, a kihangosítás nem jelent megfelelő megoldást, ilyenkor használhatjuk a különböző headseteket. Sajnos azonban a bluetooth headset megint csak nem jelent megoldást, bár valamivel jobb helyzetet eredményez, mintha egyáltalán nem használnánk headsetet. Ugyanakkor azonban tudnunk kell, hogy a bluetooth a saját információhordozó rádióhullámait eljuttatja az agyba – igaz, valamivel alacsonyabb intenzitással, mint a mobiltelefon. Ez tehát nem igazán jelent megoldást, mivel nem ismeretes semmilyen olyan, biztonságos biológiai küszöb, amelynél alacsonyabb mértékű sugárzás már nem jelentene veszélyt a szervezetünkre.

Itt a Blue Tube headset

Ezért dr. Mercola munkatársai segítségével kifejlesztette az úgynevezett Blue Tube headsetet, amelyet véleménye szerint sokkal biztonságosabb és előnyösebb használni. Hogy miért? A Blue Tooth az adáshoz és a vételhez használja a 900 MHz és a 2,9 GHz közötti frekvenciákat (a szabvány szerint az általa használt legmagasabb frekvencia a 2,497 GHz), ami hasonló hatást jelent, mint az ugyancsak 2,4Ghz-n működő mikrohullámú sütőé.

Ezzel szemben a Mercoláék által kifejlesztett és már interneten is megvásárolható Blue Tube fejlett akusztikus technológiát használ, levegővel töltött és vezeték nélküli csővel működik, mérsékli a testet érő sugárzást. A jelenleg forgalomban lévő mobiltelefonok 70-75%-ához csatlakoztatható 2,5 mm-es csatlakozó dugójával. Jelenleg családi csomagban is kapható, egyszerre öt Blue Tube headset, amelynek az ára nem egész 84 dollár.

A védelem eszközei, módszerei

Nézzük összefoglalva, milyen módon csökkenthetjük minimálisra a szervezetünket, sejtjeinket érő elektromágneses sugárzást:

  1. Használjunk minél többször kihangosítóval a mobilunkat. Persze nem minden készüléknek van ilyen funkciója, és sokuknak a hangminősége is gyenge, de mindenképpen javasolt, hogy ha valaki új mobilt vásárol, legyen benne a hangszóró funkció is.
  2. Tartsuk a mobiltelefont mindig olyan távol a testünktől, amennyire csak lehetséges. Ebből a szempontból minden centiméter számít.
  3. Vásároljunk biztonságos headsetet, amely a lehető legkisebbre csökkenti a bennünket érő sugárzást.
  4. Használjuk minél kevesebbet a mobiltelefont, mert az állandóan keresi az adótorony jeleit, és akkor is elektromágneses sugárzást bocsát ki, ha nem használjuk.
  5. Kapcsoljuk ki a mobiltelefonunkat, amikor nincs rá szükség, vagy tegyük legalább másfél méter távolságra magunktól.

* * *

A témát rendkívül fontosnak tartjuk, ezért folytatni kívánjuk. Kérjük szakértő és nem szakértő olvasóinkat, osszák meg velünk tapasztalataikat, javaslataikat a mobiltelefonok működésével, egészségkárosító hatásával kapcsolatban.
A szerk.

(Forrás: Can Cell Phones Literally Kill You?, Mercola.com)