Alvászavarok
A szerző tudomása szerint az 5-HTP Magyarországon nem, hozzánk legközelebb Bécsben kapható. Bárki számára hozzáférhetők viszont a triptofán természetes forrásai, például a pulykahús.
Ugyancsak a nyugati féltekén vált igen népszerűvé a melatonin. Ezt a hormont a tobozmirigy választja ki az agyban, mégpedig sötétség hatására. Idősebb korban a szervezet saját melatonintermelése csökken. Ezért a melatonint tartalmazó készítmény elsősorban időskori álmatlanságban hatékony, de jól alkalmazható akkor is, ha valaki távoli utazás, több időzóna átugrása miatt küzd alvászavarral.
Hasznos lehet a folsav bevitele. Ebből nagy dózis elsősorban akkor segít, ha az alvászavar éjszakai izomrángással, mozgáskényszerrel párosul.
A nyugodt alváshoz a szervezetnek szüksége van megfelelő mennyiségű B6-vitaminra, niacinra és magnéziumra is. A magnéziumot célszerű kalciummal együtt bevenni, lehetőleg 1:2 arányban.
Általában nyugtató és kiegyensúlyozó hatásúak a B-vitaminok. Ajánlott, hogy a B-vitamin-család tagjait együtt, komplex formában vigyük be a szervezetbe.
A vas hiánya ugyancsak megzavarhatja az éjszakai nyugalmat, érdemes tehát ellenőriztetni a vérképet, hátha vaspótlásra van szükség.
Homeopátiás szerek
Ha az alvászavar hátterében esetleg meghúzódó szervi megbetegedés (szív-, máj-, epehólyag-, tüdőprobléma, magas vérnyomás stb.) kizárható, akkor a tünetek mérlegelése után jó eséllyel segít a megfelelően kiválasztott homeopátiás szer. Használja ehhez a homeopátiás Szerkeresőnket!
A leggyakrabban a következő szerek valamelyike jön számításba: Acidum phosphoricum, Aconitum napellus, Argentum nitricum, Arnica montana, Coffea tosta, Gelsemium sempervirens, Nux vomica.
Jó hatású a legtöbb alvászavarnál a Sedatif PC komplex készítmény, amelyet a megfelelő hatás eléréséhez nappal is érdemes szedni.
Kürti Gábor
Kapcsolatfelvétel és jelentkezés a szerző hét végi, egynapos öngyógyító és gyógyító tanfolyamaira:
E-mail: kurti.gabor@natursziget.com
Tel.: (30)-996-2787.