A méregtelenítés fortélyai, helyes sorrendje és támogatásának módja
Étrend-kiegészítők, rostdús táplálkozás, probiotikumok
Mivel a fentiekben részletezett folyamat felszabadítja a testünkben évek óta jelen levő toxinokat, fontos, hogy ez idő alatt jó minőségű, antioxidánsokban gazdag, komplex táplálékkiegészítőt szedjünk. Igyunk legalább 2,5 liter tiszta vizet mindennap.
Mindemellett szükség van a szervezet természetes méregtelenítő rendszerének támogatására is a következőképpen:
-
Szedjünk jó minőségű, hatékony, komplex táplálékkiegészítőt! Olyat, amelyben elegendő vitamin, ásványi anyag, enzim, gyógynövény, telítetlen zsírsav és antioxidáns van.
-
Gondoskodjunk a belek megfelelő, rendszeres mozgásáról! Áldásos volna napi 2-3 alkalommal megszabadulni a salakanyagoktól (ahogy a természeti népeknél szokás – a szerk.), ezért együnk egészséges, rostokban gazdag ételeket!
-
Hozzuk egyensúlyba a bélflóránkat! Ahhoz, hogy a bélrendszer jól tudjon méregteleníteni, egészségesnek kell lennie, amit legkönnyebben az erjesztett ételekből származó probiotikumokkal érhetünk el. Mindennap fogyasszunk joghurtot, savanyú káposztát és egyéb savanyúságot (a saját készítésű a legjobb!) A másik lehetőség az egyensúly fenntartására a „barátságos” bélbaktériumokat tartalmazó táplálékkiegészítő szedése.
-
Facsarjunk magunk frissen gyümölcslevet! Ezzel nagyon sok antioxidánshoz juthatunk. Ellentétben a boltban vásárolható gyümölcslevekkel, a saját facsarású lé a zöldség vagy a gyümölcs minden részéből présel egy kicsit, vagyis így a tápanyagok szinte 100%-a felhasználható.
A veszélyes anyagok elkerülése
Természetesen minél kevesebb méreganyag kerül a szervezetünkbe, annál kevesebb méregtelenítésre van szükségünk. Dr. Williamstől arra is kapunk néhány tanácsot, hogy miképp kerüljük el a veszélyes anyagokat (bár sajnos lehetetlen valamennyit kiküszöbölni).
-
Csak tiszta, desztillált vizet igyunk! (A desztillálás után ugyanis csak tiszta H2O marad). Csakis ez a víz képes eltávolítani szervezetünkből a káros anyagokat. Ebből viszont fogyasszunk el legalább 2,5 litert naponta!
-
Lehetőleg biozöldséget és -gyümölcsöt vegyünk! Igaz, hogy többe kerül, de megéri! Szerencsére ma már egyre több helyen kaphatók biotermékek.
-
Használjunk a lehető legkevesebb növényvédő és rovarölő szert! Ha mégis szükség van rájuk, viseljünk megfelelő védőruházatot (kesztyűt és maszkot is), a maradék anyagot pedig a házunktól legtávolabb eső helyen tároljuk!
Összefoglalva: a szervezetbe jutó méreganyagok mennyiségének minimalizálása, a méregtelenítő rendszer karbantartása és a rendszeres méregtelenítés hosszú távon az általánosan jó közérzet és az egészség zálogát jelenti.
(Angolból fordította: Vég Erzsébet)
Ha szívesen olvasna a méregtelenítésről, ajánljuk figyelmébe az alábbi cikket is: