Az új influenza ellen – másképpen
A fekete ribizli (Ribes nigrum L.) levelének és termésének fogyasztásával megemelhetjük a C-vitamin szükségletünket. Az influenzás megbetegedések első számú növényi gyógyszere. Termésének fogyasztásával (kompót formájában) lázunkat is csillapíthatjuk, de gyulladáscsökkentést és méregtelenítő folyamatokat is támogathatunk használatával.
A kerti majoránnát (Majorana hortensis Moench., Origanum majorana L.) az ókori Egyiptomban Osiris szent növényeként tisztelték. A római császárság előkelő asszonyai majoránna olajával illatosították hajukat. Őshazája Délnyugat-Ázsia (Ciprus, Dél-Törökország) és Észak-Afrika, itt évelő növény. A XVI. században került Magyarországra. Nálunk egyéves növény, olyan jó minőségben termesztik, hogy az egész világon ismertté vált.
A magyar konyha nélkülözhetetlen, általánosan ismert fűszernövénye, egyben gyógynövény. Fő hatását az egész növényre jellemző kellemes, fűszeres illatanyag adja. Az illatanyag több komponensű illóolajat (gamma-terpinén, alfa-terpineol, citral, eugenol, terpineol, linalool, szabinén) tartalmaz, de cserző- (rozmaringsav) és keserűanyagot, valamint C-vitamint is találhatunk benne. Belsőleg javítja az étvágyat és az emésztést. Oldja a szélgörcsöket és enyhíti a felfúvódás kellemetlen tüneteit is. Vizelethajtó, lázcsillapító, fertőzés és gyulladás elleni szerként is felhasználhatjuk gyógyító erejét, de vírusölő hatása is kiváló. Más gyógynövényekkel együtt kiválóan alkalmazható.
A citromfű (Melissa officinalis L.) a kiskertekben szívesen termesztett, kedvelt mézelő gyógynövény. Fő hatásait illóolaja, annak további fő komponensei, a flavonoidok és cserzőanyagok, a nyálka- és savtartalma adják. Az aromaterápia gyakran használt szere. Belsőleg a legtermészetesebb, mellékhatás nélküli nyugtató. A szervezet bármely területén fellépő és ideges feszültségből eredeztető betegség elleni tea alkotó eleme. Erősíti az idegeket, nyugtatja a szívet, oldja a görcsöket, szélhajtó, izzasztó, epeműködést elősegítő. A bélműködést javítja, antivirális hatása révén elpusztítja az övsömör és herpesz vírusait.
Mi adja a gyógynövények erejét?
A gyógynövényekben rejlő erő a természeti elemek felhasználásával, átalakításával a napsugárból (hő és fény), az esőből (víz és oxigén), a földből (tápanyagok, ásványi anyagok) és a levegőből (oxigén) tökéletes gondossággal előállított bioenergiájából adódik, amely semmivel sem pótolható, csak másolható. Ez az élő bioenergia mértani pontosságú harmóniával kapcsolja össze a gyógynövény termelte alkotóelemeket, hatóanyagokat az emberi szervezettel, az emberi lélekkel, mellékhatás és káros következmények nélkül.
A szintetikusan előállított, azonos hatóanyagú gyógyszerből azonban hiányzik ez a bioenergia és annak emberre gyakorolt hatása mindig kérdőjeleket hagy maga után. Gyakran csak évtizedek elmúltával derül fény a káros mellékhatások következményeire (nem vitatva természetesen a gyógyszerek indokolt helyzetben történő alkalmazását).
Igyekezetünk, hogy a magunk erejével, a természet adta ajándékok alkalmazásával legyőzzük a világjárvány veszélyét, nem maradhat siker nélkül. Ehhez kívánok minden olvasónak erős lelkületet és rendíthetetlen egészséget.
Németh Imréné Éva
fitoterapeuta, természetgyógyász
Életmód-tanácsadás
Tel.:(24)-530-570 vagy(20)-974-2394
Ön mit gondol? Mondja el a Fórumban!