Légtisztító növények
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy mi lenne, ha nagylevelű növényeket vásárolnánk a lakás minden szobájába. Ráadásul a növények feng shui szempontból is hasznosak lehetnek számunkra, a megfelelő helyen.
Top 10 légtisztító szobanövény
- Areca pálma
- Bambuszpálma
- Törpe datolyapálma
- Boston páfrány
- Szobai futóka
- Angol borostyán
- Dárdás vesepáfrány
- Béke liliom
- Közönséges szobafikusz
- Csüngőágú fikusz
Hogyan „működnek” a légtisztító növények?
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy vegyünk inkább nagy levelű növényeket a lakás minden szobájába. Csökkentik az egészségtelen anyagokat, valamint a levegőben lévő baktériumokat és gombákat, miközben biztosítják a szükséges páratartalmat a légzőszervi és allergiás betegségek legyőzéséhez.
B.C. Wolverton szerint, aki egy nyugalmazott NASA kutató, a beltéri légszennyezettség komoly fenyegetést jelent az egészségre. Annak megállapításához, hogy a föld hogyan termeli és tartja fenn a tiszta levegőt a növények által, Wolverton és a NASA tudósai ellenőrzött környezetben tanulmányozták a növényeket. A kutatók megtudták, hogy a légtisztító szobanövények tisztítják és frissítik a levegőt az otthonokban és az irodákban, megvédve az embereket a káros toxinok, például az ammónia, a formaldehid és a benzol hatásaitól.
Éveken keresztül, az embereknek azt mondták, hogy tartózkodjanak az épületekben szmog figyelmeztetés alatt. Ma, az ismert beltéri szennyező anyagok éppen annyira ijesztőek. Az azbeszt, a rovarirtó szerek, a mosószerek és az oldószerek füstjei, a szőnyegből, a függönyökből, a szigetelésből vagy az üvegből eredő szálak – nem is beszélve a penészről és a dohányfüstről – mind szükségessé teszik a takarítást, melyet az Anyatermészet tud legjobban megoldani. A légtisztító növény levelei képesek beszívni a szennyező anyagokat, és elküldeni őket a gyökérnek, ahol a mikrobák élelmeivé válnak.
Légtisztítás természetes módón
Ahhoz, hogy a legtöbbet hozzuk ki a légtisztító szobanövényeinkből, úgy helyezzük el őket, hogy mindegyik körül legyen hely a légmozgásnak. Tartsuk a levegőt nedvesen a növények segítségével. Kerüljük az olyan helyeket a szobában, ahol hirtelen hőmérsékletváltozás van. A szennyező anyagokat a levelek szívják be, tehát tartsuk tisztán a leveleket a portól, óvatosan törölve őket egy nedves kendővel.
A jövőben az emberiség a környezeti szennyeződést légtisztító növények segítségével fogja tisztítani. Most elég az, ha minden szobába teszünk növényeket, hogy a családunk tiszta levegőt szívjon.
Feng Shui Tippek
A kerek levelű növények a Feng Shui szerint a pénzre hasonlítanak – így a Gazdagság, siker (délkelet, fa elem) területen pénzügyi szerencsét is hoznak. Otthonunk keleti – Egészség, család területén, ahol szintén a fa elem az uralkodó, támogatnak bennünket a növények. Erre a két területre ne tegyünk szúrós és hegyes levelű növényeket, virágokat, ha lehet., főleg az egészség területre, mert a támadást, hegyes, szúrós eszközöket képviselik. A déli Hír, hírnév területen lehet az ablakban kaktuszféle: jobban bírja a szárazságot és az itt elhelyezett kaktuszok a feng shui szerint védenek betörések ellen. Hálószobába azonban mindenképp csak óvatosan tegyünk növényeket. Míg nappal fotoszintetizálnak és oxigént állítanak elő, éjjel a növények is oxigénnel lélegeznek így kevesebb jut nekünk. Hegyes, éles levelű növényt pedig semmiképp ne rakjunk be a hálóba. Ha hálószobánk olyan területre esik, ahol szükséges a fa elem támogatása, ne élő növényt, hanem más fa elemet szimbolizáló tárgyat, képet tegyünk oda: fa bútor vagy dísztárgy, papír, könyv, tapéta, növényi eredetű textilek, függőleges csíkozás, virágminta és a zöld szín is ide tartozik többek között, és a magas, hosszúkás tárgyak szintén. Ha nem a hálóban van a Fa terület a víz elem is támogatja. Mozgó (jang) vizet (csobogó, vizesblokk) – mely a Fa elemet támogatja – szintén ne tegyünk a hálóba. A déli tűz területre se, mert kioltja a lobogó tüzet. (Ritka kivételek akadnak, ha éppen csitítani kell a túl sok tűz elemet védelem érdekében.
(Forrás: Légtisztító növények, Mit üzen a lakás?)