Elektrostressz a hálószobában

Egy hosszúra nyúlt, fárasztó és stresszes nap végén ki ne vágyna a jól megérdemelt pihenésre, egy kiadós pihentető alvásra? De mi történik akkor, ha az igazi stressz álom közben jön, azaz – álmatlanság közben? Álmatlanság és krónikus betegségek rejtett okozója lehet az elektrostressz.

„Éjszakánként nagyon rosszul alszom, gyakran felébredek, és reggelente fáradtabb vagyok, mint amikor este lefekszem. Alvás közben sűrűn jelentkeznek izomgörcsök, és a derekam is gyakran szokott fájni. Az orvosok már mindent megvizsgáltak, de nem találják a rossz alvás okát. Tud nekem segíteni?” – munkám során leggyakrabban ezekkel a problémákkal fordulnak hozzám.

Az emberek több mint 30%-a küzd alvászavarokkal. A rendszeresen előforduló alvászavarok miértjét az orvosok általában az érintett beteg testében vagy életmódjában keresik. Az álmatlanság okai között szerepelhetnek különféle betegségek, helytelen életmód, túlzott kávéfogyasztás, a kellő mozgás hiánya – és még sorolhatnám hosszasan, de lehet, hogy az igazi ok teljesen máshol keresendő. Vajon az épített környezetünk hogyan befolyásolja gészségünket? Érdemes elgondolkodni rajta!

Tény, hogy az éjszakai pihentető alvás nélkülözhetetlen a szervezetünk számára. Szerveink és sejtjeink regenerálódása, a napközbeni problémák, a stressz feldolgozása mind-mind ekkor történik meg, de amikor hiba csúszik a rendszerbe, valamilyen külső, zavaró hatás gátolja ezeket a létfontosságú folyamatokat, akkor csak idő kérdése, és szervezetünk bedobja a törölközőt. A leggyakrabban pedig nem a zajos szomszéd vagy a kutyaugatás okozza ezt a problémát. A káros hatás teljességgel láthatatlan, hallhatatlan, érzékszerveinkkel nem érzékelhető. Ez az elektrostressz.

Amikor az ágy kergeti el az álmokat

Épületbiológiai felméréseim során gyakori problémaként találkozom a fekhelyeken kialakuló úgynevezett elektrostressz jelenségével. Az elektroszmog gyakran ködös fogalmáról biztosan sokan hallottak már, de most nem a nagyfeszültségű távvezetékekre, trafóházakra vagy a mobiltelefonokra gondolok, hanem a szoba falaiban futó elektromos vezetékekre, illetve különféle, ártalmatlannak tűnő elektromos eszközeinkre, mint például az ágy melletti éjjel lámpákra vagy rádiós ébresztőórákra.

Az ágyak közelében mérhető magas elektromos térerősség igen gyakori probléma, és sok hálószobát érint. A jelenség leggyakoribb oka a falakban futó elektromos vezetékek körül kialakuló elektromos erőtér gerjesztő hatása. A feszültség alatt lévő vezetők felgerjeszthetik az épület falszerkezeteit, de akár a fekhelyet is! Ez a probléma gyakran jelentkezik könnyűszerkezetes épületeknél, tetőtéri lakásoknál, fafödémeknél, habosított építőanyagoknál, de egy sima tégla válaszfalnál is könnyen előfordulhat. Kimutatása, felderítése csak műszeres méréssel lehetséges.

Feszülten telnek az éjszakái?

Szervezetünk működésében rendkívül fontos szerepet játszik az elektromosság. Sejtjeink, szerveink, izmaink, szívünk, agyunk működése elképzelhetetlen lenne elektromos jelek nélkül. A fekhelyen kialakuló magas elektroszmog az emberi test feszültségét is jelentősen megemeli, és akár több százszorosan is meghaladhatja a normál értékeket.

Az orvosok az alvászavarok okait a beteg testében, illetve életmódjában keresik, de igen gyakran előfordul, hogy a valódi ok a magas elektroszmog. Ezt pedig csak a lakótér szakszerű műszeres vizsgálatával lehet kideríteni. Tapasztalataim szerint az alábbi problémáknál, betegségeknél egy alapos orvosi kivizsgálás követően érdemes az elektrostresszre is gondolni, és épületbiológiai szempontból felméretni a hálószobákat: allergia, gyakori fejfájás, migrén, ízületi és csontrendszeri panaszok, gyenge immunrendszer, éjszakai izomgörcsök, derékfájás, nyálkahártya-irritáció, orrmandula megnagyobbodás, gyerekkori hiperaktivitás, daganatok, krónikus betegségek stb….

Megoldás: mérés szakemberrel

Az elektroszmog felmérése összetett és kellő szakértelmet igénylő feladat, amellyel a német SBM 2008 szabvány „A” kategóriája foglalkozik, és a fekhelyek szakszerű vizsgálatához ad iránymutatást. A szabvány pontosan leírja a szükséges méréseket és elvégzésük módszerét, valamint a kapott eredmények kiértékelését, veszélyességi besorolását is meghatározza.

Csak olyan szakemberrel végeztessünk felmérést és árnyékolást, aki pontosan ismeri és alkalmazza ezeket az ajánlásokat!

Hogyan védekezzünk a fekhelyeken található elektroszmog ellen? A védekezésnek egy szakszerűen elvégzett méréssel, az elektroszmog fajtájának és forrásának pontos meghatározásával kell kezdődnie, és ezt követően nyílik csak lehetőség a szükséges védekezési megoldások kidolgozására.

A lakásokban jelen lévő elektroszmog megszüntetésének több lehetősége is van. A legegyszerűbb, ha ágyunk kikerül a veszélyes területről, de ha ez nem megoldható, akkor szóba jöhet árnyékoló falfestés, feszültségmentesítő kapcsolók beépítése, kábelek, vezetékek elektromos és mágneses árnyékolása, de gyakran az elektromos hálózat hibájának, a hiányzó vagy meghibásodott elektromos földelő rendszernek a kijavítása jelentheti a megoldást.

Egy jól működő védelmi megoldás hatékonyságát műszerekkel lehet és kell is kontrollálni!

Csodaszerek nincsenek!

Az elektroszmog a legtöbb ember számára megfoghatatlan jelenség, bár káros hatásait mindenki a saját bőrén érezheti – és ezzel sajnos sokan vissza is élnek. Le kell szögeznem, hogy nem léteznek csodaszerek, amelyek „csak úgy” tökéletes védelmet adnának, bár az elmúlt években már számtalan megoldással találkoztam, amelyről ezt állították… „Elég hazavinni és bedugni a konnektorba vagy az érintett készülékre ragasztani, vagy a sarokba álltani, esetleg a nyakunkba akasztani, és minden problémától megszabadul.”

Az ilyen megoldások a legtöbb esetben csak egy kis töredékét orvosolják a problémáknak, vagy egyszerűen csak a pénzüktől szabadítják meg a vásárlót, és nem nyújtanak valós védelmet. A legutóbbi esetben egy jó körítéssel és meggyőző mérésekkel megtámogatott több százezer forintos szerkezettel találkoztam, de sajnos a szakszerű műszeres mérések ennek ellenére extrém erős elektroszmogot mutattak a lakásban és a fekhelyeken. (Talán éppen elromlott a készülék.) A probléma ebben az esetben is néhány tízezer forintból megoldható volt!

Az elektroszmog akár életveszélyes hibák kísérő jelensége is lehet! Munkám során találkoztam már életveszélyes elektromos vízmelegítővel, meghibásodott kazánnal, feszültség alatt lévő víz- és gázcsövekkel. A hibákra az elektroszmog-vizsgálat derített fényt. A mérést és a védekezési módszerek kidolgozását bízzuk tapasztalt szakemberre!

A megoldás sokszor egyszerűbb és olcsóbb, mint azt sokan gondolnák, és gyakran a csodakészülékek árának töredékéből megoldható a mérés és a tökéletes védekezés is.

Mielőtt vagyonokat költene csodaszerekre, forduljon szakemberhez! Kérdezzen, kérdezzen! Óvja egészségét és előzze meg a bajt!

Almásy Zsolt
épületbiológia – radiesztézia – elektroszmog
mérés és védekezés: http://www.radiesztezia.blogspot.com/
Tanácsadás