Kérdések a látástréningről (1)

Miért nem lehet szemüvegben látástréninget végezni? Nem a szemben van a látás lényege, hanem a fejünkben, ezért tévesen gondoljuk, hogy optikai képet látunk. A látott kép impulzusok formájában kerül az agyba, mégis valami csoda történik, mert tiszta képet látunk, és minden a helyén van. Ez a kép vizuális csoda, nagyon finoman és jól hangolt érzés, emóció.

Ez a vizuális csoda, mondjuk úgy, hogy illúzió, gondolatszerűség, tehát semmiképp nem kép. Ráadásul a legkisebb nyugtalanság, idegesség, blokk, stressz, iskolai vagy munkahelyi nyomás, betegség stb. következtében veszít az „élességéből”. Nem volna jó optikai törvények szerint értékelni, szögpercekkel, fókuszokkal és egyéb fizikai tulajdonságokkal felruházni, és ugyanilyen alapú segédeszközökkel, gondolkodási rendszerrel kezelni. A gondolat ugyanúgy nem tud engedelmeskedni a fizikának, mint ahogy az illúzió sem.

Az orvoslás sajnos rossz helyen nyúl a rendszerbe, mert a stresszt nem tudja nyugtatni, a használt segédeszközök, technikák egyre komolyabb és tartósabb stresszt okoznak a szemben, a tudatban, a szemüveg egyre erősebb lesz. A szembetegségek mellékhatásai sem igazán múlnak el, sőt mások csapódnak hozzá – fejfájás, émelygés, fáradtság stb. – tehát tartós szembetegségek alakulnak ki szinte észrevétlenül. Ez a végén annyira elfajulhat, hogy szürke hályog, majd retinasorvadás lesz a vége.

Ha viszont a természetet hívjuk segítségül, és szelíd módszerekkel stresszt oldunk a megfelelő helyen, tehát a fejben, tényleges gyógyulás kezdődik, és a fizikai elváltozások is javulni kezdenek a szemben. Ezért minden, optikai törvényeken alapuló beavatkozás népbetegséget táplál, tehát semmiféle szemüveg, látcső, napszemüveg, gyengébb szemüveg nem jöhet szóba, ha a látásjavítás szemüveg nélküli gyógyítási rendszerét szeretnénk alkalmazni.

Vén Péter
szemtréner
Tanácsadás