Szénhidrát vagy zsír: melyik jobb reggelire?

Érdekes tanulmány eredményeit adjuk közre az alábbiakban. Mint egy kutatás nyomán kiderült, a férfiak és a nők közötti anyagcsere-különbségek miatt jobb, ha a két nem képviselői más-más szénhidrát-, illetve zsírtartalmú ételeket választanak reggelire. Lássuk, milyen összetételű reggeli a legjobb a férfiaknak és a nőknek az egészséges testsúlyhoz, a fogyáshoz.

Újév – 10 tipp az egészség védelmében

Az újévi fogadalmak igencsak ismerősen hangzanak legtöbbünknek. Ilyen lehet például: 3 hónapon belül leadok 8 kilót. Vagy: rendezem a viszonyomat a fiammal, lányommal, anyósommal stb. Mi fogadkozás helyett inkább 10 könnyen megvalósítható újévi tippet kínálunk az egészség megőrzéséhez vagy helyreállításához. A tanácsok Amerikából származnak, de itthon is érvényesek.

Nem jól alszik? Próbálja ki a jógát

Hogy érzi magát, amikor reggel felébred? Felfrissült az alvástól, és készen áll a napkezdésre, vagy pedig fáradt, morcos? Minden negyedik amerikai 6 óránál kevesebbet alszik éjszaka. Az elégtelen alvástól viszont túl fáradt ahhoz, hogy hatékonyan dolgozzon, sportoljon vagy egészségesen étkezzen. Az alváshiány miatt emellett nő a krónikus betegségek kockázata.

Alváshoz melyik a legjobb testhelyzet?

Vannak, akik az oldalukon szeretnek elaludni – egyébként ők jelentik a többséget –, mások a hanyatt fekvést választják, megint mások a hason fekvésre esküsznek. Vajon melyik alvási pozíció a legalkalmasabb a jó éjszakai pihenéshez? Ez nem is annyira egyszerű kérdés, mint amilyennek látszik. Alább kivonatosan ismertetjük a BBC ezzel foglalkozó cikkét.

„Agyápolási pontszám” és a jobb egészség

Egy kutatásban azt vizsgálták, hogy az életmódbeli tényezők hogyan befolyásolták a késői depressziót, a demenciát és a stroke kockázatát. Az eredmények azt mutatják, hogy az egészségesebb életmód összefügg a késői életkori depresszió alacsonyabb előfordulásával, valamint a stroke és a demencia kockázatával. A tanulmányról a Medical News Today számolt be.

A gyaloglás és a séta 5 meglepő előnye

A következő kivizsgáláskor ne lepődjön meg, ha orvosa „receptre felírja” Önnek a gyaloglást, illetve a sétát. Igen, ezt az egyszerű tevékenységet, amelyet kb. egyéves kora óta mindenki végez, most úgy népszerűsítik, mint „egyfajta csodaszert”. És ha a nagy hőség miatt nincs kedve a gyalogláshoz, gondoljon arra, hogy kora reggel és estefelé már kellemesebb az idő.

Fogyasszunk több rostot és erjesztett ételt

A bél mikrobiom a bélrendszerben élő baktériumokból, vírusokból, gombákból és más mikroorganizmusokból áll. A rostok és az erjesztett (fermentált) élelmiszerek támogatják a bél mikrobiomot, hozzájárulva a jobb egészséghez és a vidámabb hangulathoz. Ezt hangsúlyozza cikkében Matthew Solan, az amerikai Harvard Orvosi Egyetem kiadványainak egyik szerkesztője.

Nyári örömök és kockázatok

A nyár az örömök mellett kockázatokkal is együtt jár – és persze nyáron is akadnak elégedetlenek. Hideg és esős nyári napokon az ember inkább szeretne felmelegedni. Ha viszont hétágra süt a nap, az megint nem jó: mert akkor túl meleg van… Pedig a hőségben is érezhetjük jól magunkat, csak alkalmazkodni kell hozzá. Sőt: meg kell tanulnunk megbarátkozni vele.

Civilizációs bajaink fő oka a túl sok fehérje

A rák és a többi civilizációs betegség egyik legfőbb oka a túlzott fehérjebevitel. Ez az egyik fő következtetése egy remek könyvnek, amit 2017-ben olvastam, változtattam az étkezésemen, majd elkezdett visszafejlődni az érelmeszesedésem és egyéb betegségeim is. Röviden összefoglalom a lényeget, a vége felé hozzáfűzve néhány gondolatomat. Varga András…

Rend a lelke… Biztos, hogy így van?

A „rend a lelke mindennek” mondást már rengetegszer hallottam, de nem fogadom el. Nem erősségem ugyanis az általánosan elfogadott rend fogalma. Hogy miért? Mert úgy gondolom, hogy az életem ne egy raktárban, hanem egy élettérben legyen jó, legyen minden a kezem ügyében, könnyen használhatóan, akár kis káoszban, írja Sztojalovszky Gábor természetgyógyász.