Javulnak a gyermek képességei, ha nem nyáron fogan…
Az Indiana Egyetem gyermekgyógyászai összefüggést kerestek a növényvédő szerek és a nitráttartalmú műtrágyák káros hatása, illetve a gyermekek tanulási képességeinek gyengülése között. Kiderült, hogy a nyáron fogant gyermekek gyengébbek a matematikában és a nyelvekben.
Több mint másfél millió tanuló iskolai előmenetelét vizsgáló állami teszt eredményét vetették össze a gyermekek fogantatásának idejével, és megállapították, hogy a nyári hónapokban: júniustól augusztusig bezárólag fogant gyermekek matematikai-nyelvi képességei gyengébbek, mint az év többi hónapjában fogant gyermekekéi.
Az Indiana Egyetem kutatói valószínűsítik, hogy a nyári hónapok azért rosszabbak, mert a terhesség legérzékenyebb időszakában, amikor a fogantatás után nem sokkal a magzat agya fejlődésnek indul, ezekben a hónapokban a legnagyobb a növényvédő szerekből és a nitráttartalmú műtrágyákból eredő méregterhelés.
Nemcsak a szántóföldeken műtrágyáznak és rovarirtanak, gyomirtanak, de erre az időszakra esik a kertek gyepszőnyegének gondos ápolása is…
„A növényvédő szerek és a nitrátok megváltoztathatják a terhes anya szervezetében és a fejlődő magzat agyában a hormonális miliőt” – magyarázza az egyik kutató. Ismert tény, hogy ezeknek a mérgeknek a hatására az anyában hipotiroidizmus alakulhat ki, azaz a pajzsmirigy túl kevés tiroxin hormont termel, ami – szintén tudott dolog – az utód gondolkodási-tanulási képességét rontja.
„A növényvédő szerek és a nitrátok idegfejlődésre gyakorolt hatása évtizedekig nem volt nyilvánvaló a tudomány számára” – hangsúlyozta a kutató.
„A felismerés, hogy amit a környezetünkkel teszünk, az valósággal járványként sújthatja születendő gyermekeinket, remélhetőleg teljesen át fogja alakítani azt, ahogyan az emberiség törődik a saját világával.”
Forrás: www.fuggetlen.hu a Science Daily cikke alapján.