Bőrünk mint tiszta tükör
Természetes kozmetikumok alkalmazásával kevesebb hulladék képződik, és olyan anyagokat használunk, amelyek természetesek. Így kicsi a valószínűsége, hogy nem kívánt hatást váltanak ki. Természetes szépségápolással egész megjelenésünk, önbecsülésünk előnyösen változik.
Egyszerű alapanyagokkal
A kezelésekkor lehetőség van arra, hogy figyelembe vegyük az évszakokat, nők esetében a havi ciklust, a Hold fázisait és egyéb egyéni szakaszokat.
Aki elfogadja a korát, annak szépségével, bölcsességével és méltóságával él, harmóniát talál a természetes szépítőszerek használatában. Alapvető szempont, hogy a felhasznált anyagok harmonikus, egymás hatását erősítő, összehangolt egészet alkossanak, az éppen szükséges anyagok érvényesüljenek a kellő arányban. A szerek frissen készülnek, hogy hatékonyságuk a lehető legnagyobb legyen, tartósítószert nem tartalmaznak.
A kezelésekhez többnyire háztartásban megtalálható, egyszerű alapanyagok szükségesek. Nézzünk néhányat.
Citrom: visszaállíthatja a bőr savegyensúlyát. Levének szárító hatása van, ami alkalmassá teszi a zsíros bőr kezelésére. A citromos hajöblítés hasznos a szőkés haj számára.
Joghurt: megöli a bőrön lévő ártalmas baktériumokat, ezáltal használható pattanásos bőr kezelésekor. Pakolásokban, arcradírokban használatos.
Krumpli: arctisztítóként a normáltól a száraz bőrtípusig alkalmazható. Használhatjuk a bedagadt szemhéjra vagy a nap okozta égésekre.
Méz: tisztítja, puhítja és táplálja a bőrt, ezáltal hasznos alkotóeleme a pakolásoknak, arckrémeknek, kéz-, haj- és testápolóknak. Külső-belső balzsam.
Olívaolaj: alkalmazható fényszűrő napozóként. Felhasználható a károsodott haj, a száraz, pikkelyes bőr és a puha körmök kezelésére, erősítésére.
Rózsa: nyugtat, hámosít, összehúzó hatású és afrodiziákum. Erősítő és harmonizáló hatása miatt egyaránt használják a gyógyászatban és a kozmetikában, sőt a konyhában is.
Só: erős tisztító hatása miatt szájfertőtlenítőkben és szájvizekben hasznos, illetve körömfehérítő hatású.
Tojásfehérje: összehúzza, és finoman megfeszíti a bőrt.
Tojássárgája: hidratálóknál hasznos.
Egész tojás: használata a haj sűrűségét növeli, és fényt ad neki.
A kor figyelembevételével
Mindenkinek szüksége van ápolásra, hogy bőrét a legjobb formában tartsa, de az évek múlásával változik igényünk.
Csecsemők: tegyünk kevés tejet a fürdőbe, utána öblítsük le, hogy a baba bőre finom, puha maradjon. Fürdetés után alkalmazzunk finom masszírozást, hogy a kicsi ellazuljon.
Kisgyerekek: finom szereket használjunk a kényes bőrükre. Nagyon fog tetszeni nekik, ha a fejbőrüket finom olívaolajjal dörzsöljük be. Ez biztosítja, hogy sűrű, egészséges legyen a hajuk, mire a felnőttkorba érnek.
Tizenévesek: Ha pattanások kezdenek kialakulni, ragaszkodni kell az orvosilag előírt vagy szakember által végzett kezeléshez. Csak finom szappanokat, lemosókat és arcvizeket szabad használni, megfelelő zsírmentes hidratálókkal együtt.
Öregedő bőr: szárazabbá válik, kialakulnak a szarkalábak és ráncok. Olyan hidratáló krémet használjunk, ami nem túl nehéz. Alkalmazzunk hetente egyszer hidratáló arcpakolást. Az arctorna segíti, hogy jobb legyen az izmok tónusa, a bőr megjelenése.
Férfiak: a folyamatosan növekvő szőrzet túlnyomó részben állandó borotválkozást igényel. Arcszesz helyett használhatnak friss tejet, amit aztán alaposan öblítsenek le. Észre fogják venni, hogy a bőrük nem csíp, hanem puha és finom tapintású lesz. A férfiak bőre zsírosabb és vastagabb, mint a nőké, úgyhogy hetente egyszer gőzölhetik az arcukat. Kipróbálhatják a hajpakolásokat és a fejbőr masszírozását, hogy megakadályozzák a hajritkulást.