Ruházkodás: több mint divat

Egy ember típusa, létezési módja vagy belső folyamata szerint az anyag fajtája, szerkezete és színe visszahat az életenergiáira. A mintáknak és a formáknak is van energetikai kihatásuk, amelyek radiesztéziás méréssel leolvashatók. Ha például egy rövidnadrágon nagy, keresztcsíkos minta fut végig, akkor az minden egyes lépésnél negatívan vágja félbe – éppen a csíkkal, mint „vágással” – a vitális szintet. A szabadidő felsőn található nagy keresztcsíkozás egy alkata szerint könnyen ingerelhető embert még idegesebbé tehet. Másfelől viszont a minták védelmet is nyújthatnak, különösen akkor, ha pozitív képet ábrázolnak, például rózsát, fát vagy a napot.

A színek hatása

A színek emberre gyakorolt hatását tudományosan bizonyították. A ruha színe nemcsak a viselőjére, hanem a környezetére is hat. Az emberi test és az anyag színe között energiacsere megy végbe. Hiány esetén a test képes felvenni egy bizonyos szín energiáját, felesleg esetén leadja. A színek támogathatják, megerősíthetik vagy mérsékelhetik a lelkiállapotot vagy szellemi folyamatot. Minél közelebb kerül a szín a bőrhöz, annál erősebben hat. Nagy különbséget jelent, hogy vörös, izgató vagy kék, hűsítő alsóneműt viselünk.

Mivel a színek ilyen intenzíven hatnak az emberi pszichére, el kellene döntenünk, hogy egy bizonyos időpontban otthonosan akarjuk-e érezni magunkat a kedvenc színünkben, vagy egy nem kedvelt, éppenséggel elutasított színnel való ütközést keressük, hogy változást érjünk el. Ehhez ajánlatos lassan és óvatosan kapcsolatba kerülni az „új” rezgésű minőséggel. Választhatunk például egy megfelelő színű zsebkendőt vagy sálat, amelyben az adott szín előfordul. Semmiképpen sem kellene azonban olyan színt magunkra kényszerítenünk, amelyet különösképpen visszataszítónak találunk. Bizonyára lesz majd alkalmasabb időpont, amikor könnyebben megy az effajta konfrontáció.

Mivel életünk folyamán egyformán kapcsolatba kell kerülnünk az összes színnel, hiszen azok különböző lelki minőségeknek felelnek meg, előbb vagy utóbb minden szín sorra kerül valamilyen formában.

Energetikai önmérés

Annak megállapításához, hogy milyen hatással van Önre egy ruhadarab az adott pillanatban, nyugodt és ellazult állapotban befelé kellene figyelnie, hiszen lehetséges, hogy már egyértelmű az érzése vele kapcsolatban. Ha azonban ez bizonytalan, megmérettetheti a ruhadarab hatását pálcával, ingával vagy biotenzorral – lehetőség szerint gyakorlott energetikussal.

Mechanikus fürdőszobai mérleggel elvégezhet igen egyszerű öntesztelést is, amely a kineziológiai izomteszt egyik változata. Kérdezze meg önmagától, jót tesz-e egy bizonyos ruhadarab viselése. Vegye kezébe a mérleget, és nyomja meg, amíg egy bizonyos súlyérték meg nem jelenik rajta. Majd tegye fel magának újból ugyanazt a kérdést, és ezután nyomja meg ismét a mérleget. Ha a kg-érték nagyobb, mint az előző, akkor a ruhadarab építő, jótékony hatású, ha viszont kisebb, akkor gyengítő jelleggel hat Önre. Vigyázzon, túl sok próbát ne végezzen egymás után, mert az izmok elfáradnak, és így hamis eredményt kap.

(Forrás: Kleidung: Mehr als Mode, Gesundheit, németből fordította Mészáros Csilla)