Hazánk téli-tavaszi időjárása az utóbbi években igencsak változékony, nedves és hűvös, azaz egyértelműen kedvez az influenzavírusok szaporodásának és terjedésének. Ez pedig akár súlyos járványok kialakulásához is vezethet. Ha erre előre felkészülünk, megerősítjük mind a testünket, mint az immunrendszerünket, akkor nagy eséllyel megelőzhetjük a bajt.
Orvosaink ajánlják
Allergiamentes tavasz
Az allergia mára annyira gyakori, hogy szinte az a furcsa, ha valaki nem szenved benne. Ha egyre több allergénnek számító anyagot távolítunk el a környezetünkből, előbb-utóbb szinte steril körülmények közé kerülünk, és akkor hogyan maradunk életben a szabad levegőn? Az immunrendszer feladata, hogy segítsen a túlélésben, ezért nem célszerű, ha legyengítjük.
Flavocel – influenza, megfázás ellen
A vitaminok olyan szerves vegyületek, amelyek elengedhetetlenek a szervezet jó működéséhez. A legtöbb vitamint (a D- és a K-vitamin kivételével) nem tudjuk előállítani, külső forrásokból kell bevinnünk. A zsírban oldódók nehezebben ürülnek ki, mert képesek vagyunk a raktározásukra, a vízben oldódók gyorsabban ürülnek ki, ezért napi pótlásuk javasolt.
CISTUS és VIRONAL, a tökéletes páros
Köhögés, nátha, fájó torok, kialvatlanság – ez az őszi, téli esték és éjszakák sokak által ismert realitása. A hirtelen jött lehűlés miatt biztosan sokan szenvednek ezektől a tünetektől, de nem mindenki tud ágyban maradni, vagy éppen nem szeretne gyógyszereket szedni. A megoldás a CISTUS és a VIRONAL párosa lehet, amelyek tökéletesen kiegészítik egymást.
Titokzatos belső világunk, a mikrobiom
Az utóbbi évtized orvosi kutatásainak nagy felfedezettje az elengedhetetlenül fontos szerepet betöltő bélflóra. Bár már az ókorban is tudták, hogy a betegségek a belekben kezdődnek, úgy tűnik, ezt manapság újra felfedezték. Ma már biztosak lehetünk benne, hogy a bélflóra DNS-e, a mikrobiom sokkal inkább „megírja” a betegségeinket, mint a saját DNS-ünk.
A vashiány és a fiatal nők vérszegénysége
A termékeny korban levő nők többsége vashiányban szenved. A jelenség oka a gyakran intenzív vérzéssel járó rendszeres menstruáció, valamint a terhesség és a szülés következtében fellépő jelentős vasveszteség. Ha ezzel párhuzamosan kevés vastartalmú ételt fogyasztanak, akkor vérszegénység alakul ki, mert a vas a vörösvérsejtek legfőbb építőköve.
Hurrá, itt a tavasz!
A tavaszi energiák leginkább az illatukról ismerhetők fel. Amint a Föld csodálatos illatba borul, megérkezik a tavasz, és vele együtt az az időszak, amely felteszi nekünk a kérdést: mit tettünk a télen és mit nem. A Nappal együtt tértünk nyugovóra és vele együtt keltünk? Elkerültük az izzasztó helyzeteket? Kis kertünkben termő élelmiszereket fogyasztottunk?
Mit tehetünk álmatlanság ellen?
Álmatlanságban vagy alvászavarban napjainkban viszonylag sokan szenvednek. Ez a probléma inkább a nőket kínozza, mint a férfiakat, méghozzá akár 8:1 arányban. Ha tisztában vagyunk azzal, hogy az alvás az egyik legfontosabb fiziológiai szükségletünk és hogy hiányában testünk és a szervek működése nem képes regenerálódni, megértjük, mekkora jelentősége van az alvásnak.
„A csók betegsége”
A fertőző mononucleosis a herpesz vírusok csoportjába tartozó Epstein-Barr (EBV) vírus által előidézett, lázzal kísért megbetegedés. Népi elnevezése, terjedésére utalva: a csók betegsége. Herpesz vírusok okozzák az ajkakon megjelenő herpeszt vagy a hason, esetleg mellkason mutatkozó, rendkívül fájdalmas kiütéseket is. Az EB vírus alattomosnak nevezhető.
Nyirokrendszerünk serkentése
Sejtjeink a véren keresztül jutnak tápanyagokhoz. Akkor miért nem vagyunk vörösek, habár a vérünk az? Ez azért van így, mert a vér több összetevőből áll. Egyrészt folyadékból: vérplazmából, vérsejtekből. A vérplazma rendkívül különleges, egyben nagyon értékes folyadék. Minden olyan tápanyagot tartalmaz, amelyre a testnek csak szüksége lehet.