Kötelező védőoltások – mit tehetünk?

Oltási szövődmények, következmények

Az oltást követő, nem várt eseményeket soroljuk ide. Ezek egy része igazoltan az oltás következménye (allergia, görcs, tályog). Más részük objektíve nem igazolható, de az időbeli egybeesés vagy a gyakoribb előfordulás miatt feltételezhetően az oltásnak tudható be.

Ezeket a következményeket a homeopátiával gyógyító orvos a beteg immunstátusának a stabilizálásával próbálja kivédeni. Ezt legbiztonságosabban az alkati szer adásával lehet elérni.

További megoldás az oltási nozódák használata. Az oltási nozódák a homeopátia szabályai szerint előállított gyógyszerek, melyek az eredeti oltóanyagból készülnek. Valamennyi oltásból lehet nozódát készíteni, ezek sterilizáltak, és az eredeti oltás védőhatását nem függesztik fel.

Alternatív megoldás oltási nozóda híján a Silicea és a Thuja kivezetőként való használata, ahogy azt a régi homeopaták tették.

A magyarországi oltási rendben elrendelt oltások

BCG
A tuberkulózis bizonyos típusai ellen adják a gyermeknek 5 napos korig, rendszerint még a kórházban.
Kivezetés: Tuberculinum D30, majd két hét múlva D200 potenciából egy adag.

INFANRIX HIB IPV
Diftéria (torokgyík), pertussis (szamárköhögés), tetanus, Haemophylus influenzae (fül-, gégegyulladást okozó baktérium), polio (gyermekbénulás) elleni védőoltást 2, 3, 4 és 18 hónapos korban kapják a gyerekek. Minden esetben érdemes az azonos nevű oltási nozódát beszerezni és oltás előtt és után beadni C30-as potenciában.
Az egy éves kor előtt adott oltásoknál kaphat a gyerek Silicea D200-at. A 18 hónaposnál a gyermek alkati szere a legcélravezetőbb.

PRIORIX
Az egyik legtöbbet vitatott, 15 hónapos korban adott védőoltás. Kanyaró, rubeola és mumpsz ellen véd. Többféle gyártótól szerzik be, így a korábban adott MMR oltás is ugyanezen betegségek ellen véd.
Mindig az azonos nevű nozóda a megfelelő kivezető (MMR nozóda, Priorix nozóda ). C30-as potenciában ajánlatos beadni.
A 15 hónapos oltásnál nozóda híján adható a Thuja C200.

INFANRIX IPV
Hatéves korban adott védőoltás, melyből a Haemophilus elleni komponens hiányzik. Az azonos nevű nozóda és az alkati szer alkalmas a nem várt hatások, veszélyek kivédésére.

PRIORIX vagy MMR
Az általános iskola 6. osztályában adott újraoltás. Azonos nevű nozóda és/vagy alkati szer adása kövesse.

ENGERIX B
A 14 éveseknek adott, B típusú hepatitis elleni védőoltás késői hatásait alkati szer adásával lehet kivédeni.

A kötelező oltások bevezetésével az emberiséget fenyegető világjárványokat sikerült megfékezni, ez tagadhatatlan. A fellépő mellékhatások és negatív hatások, szövődmények nem hagyhatók figyelmen kívül. Amint látjuk, vannak eszközök a kezünkben az oltások esetleges káros hatásainak a kivédésére. A legfontosabb a gyermek jó immunállapota és az egyénre szabott terápia, mely nem mást jelent, mint az alkati szer alkalmazását.

Dr. Sebő Zsuzsanna
gyermekgyógyász szakorvos, mentőorvos, homeopata
Tanácsadás