A H1N1 okozta influenza kezelése homeopátiás szerekkel
A homeopátiás kezelést egyedileg, egyénre szabottan kell meghatározni, ahogy más gyógyszerek esetében is. Az influenza kezelése esetén a gyógyszer szedését abba kell hagyni, amint jobban érezzük magunkat. Ha nincs javulás vagy újabb tünetek jelentkeznek, azonnal kapcsolatba kell lépni a kezelőorvossal.
A homeopátiás kezelés arra ösztönzi a test védekező rendszerét, hogy győzze le a betegséget. Nagy hígítási arányuknak köszönhetően, a homeopátiás készítményeknek nincsenek olyan mellékhatásaik, mint az allopátiás gyógyszereknek.
Különböző emberek számára más-más homeopátiás gyógymód lehet hatásos, az adott beteg egyéni válaszreakciójától függően. A legtöbb homeopátiás készítmény nem influenzatörzs-specifikus (ahogy az influenza elleni oltások egy része sem az.) A jellegzetes tünetek és az egyéb jellemzők alapján lehet eldönteni, hogy melyik homeopátiás szer alkalmas a kezelésre.
Következzék néhány példa az influenza kezelésének homeopátiás gyógymódjára.
Gelsemium
A Gelsemium a 1918-1919-es influenzajárvány idején a leggyakrabban felírt homeopátiás gyógyszer volt, ami egyben a legnagyobb gyógyítási hatásfokot mutatta. Olyan betegeknek ajánlott, akik nagy letargiával, fáradtsággal, hidegrázással küzdenek.
A vele kezelhető influenzás tünetek közé soroljuk a következőket:
-
szédülés, gyengeség
-
tompaság, kimerültség, álmosság, levertség
-
a tünetek mozgástól felerősödnek
-
tarkótáji fejfájdalom
-
izomfájdalom a nyakban és a vállban
-
merev nyak
-
hidegrázás a gerinc mentén
-
váltakozó hideg-meleg érzet a testben
Bryonia
A Bryonia azoknak az influenzás betegeknek a legmegfelelőbb, akik ingerlékenyek, zaklatottak, és gyakran igénylik az egyedüllétet. További iránymutató tünetek:
-
tompaság, ingerlékenység és zaklatottság kíséretében
-
homloktáji fájdalom, amely nyomásra enyhül, mozgásra fokozódik
-
kényelmetlen melegségérzet, vágyakozás a hideg levegőre
-
extrém szomjúság, főképp hideg italok kívánása