A kórházi alkalmazottak nem szívesen kezeltetnék magukat saját kórházukban

Nagy-Britanniában a kórházi dolgozók 40%-a betegként nem kezeltetné magát saját kórházában. Ez tűnik ki egy új felmérésből, amely nagy feltűnést keltett a sajtóban. Eszerint öt kórházi dolgozóból kettőnek nincs bizalma abban, amit az állami kórházakban nyújtanak.

A vizsgálat keretében az állami egészségügyi szolgálat (National Health Service, NHS) 128 ezer alkalmazottját kérdezték meg, akiket az NHS kórházakban nem egészségügyi személyzetként foglalkoztatnak. Közéjük tartoznak az igazgatási alkalmazottak, takarítók, portások és a biztonsági személyzet. Az eredmény: 39%-uk vagy egyáltalán nem, vagy csak nagyon nem szívesen kezeltetné magát betegként abban a kórházban, amelyben dolgozik.

A vizsgálatból kiderült, hogy a legkritikusabb pontok egyike a hiányos kórházhigiénia. A felmérés szerint csaknem minden állami kórházban hiányoznak a megfelelő mosakodási lehetőségek, illetve a higiéniai szervizosztályok, amelyekből a kórházi személyzet fertőtlenítő törlőkendőkhöz és hasonló segédeszközökhöz juthatna. Ezenkívül minden második kórházi dolgozó nem mindig érzi magát biztonságban a saját kórházában az erőszakos betegektől.

A felmérés szerint, amelyet a Healthcure Comission (He) végzett, a londoni egészségügyi minisztérium támogatásával, öt kórházi dolgozó közül kettő már maga is megélte, hogy erőszakos betegek megtámadták az orvosokat, nővéreket vagy a biztonsági személyzetet. „Mindez azt mutatja, hogy az NHS dolgozóinak kevés bizalma van az egészségügyi szolgálatban”, kommentálta a Daily Mail című brit napilap.

(Forrás: www.etinet.hu. Az Arzteblatt cikkét fordította Kövesi Ervin)