Tanácsadóink

Weixl-Várhegyi László

Választhat az alábbi lehetőségek közül vagy lejjebb görgetve elolvashatja a tanácsadóhoz érkezett korábbi kérdéseket, ill. az azokra adott válaszokat – amennyiben azok publikusak.

Desztillált víz

A kérdés

Tisztelt László!A desztillált vízivással kapcsolatban lennének kérdéseim. Sokat olvastam az interneten róla jót és rosszat. Én mellette döntöttem. Kérdésem az lenne, hogy rendes desztillált vizet hol illetve kb milyen árban lehet kapni? Későbbiekben szeretnék egy saját desztilláló gépet itthonra, de addig is szeretném inni, míg nincs gépem. Sajnos patikában 750 – 800 Ft 2 liter, ezt soknak ítélem. Bevásárlóközpontban például láttam ilyen címkéjű vizet: „Desztillált víz minőségű többszörösen ioncserélt víz. Kémiailag teljesen sómentesített” Akkumulátorokhoz, laboratóriumi célokra stb. Ez a típusú víz alkalmas desztillált víz helyett (gondolom nem egyenértékű vele)? Vagy egyáltalán szabad-e fogyasztani?Az interneten találtam egy otthoni desztilláló készüléket, és szeretném kikérni a véleményét illetve ön melyiket ajánlaná. Amit én kinéztem itt található: http://vizdesztillalo.hu Egy dolog van, ami ezzel a géppel kapcsolatban érdekesnek találok, hogy a kifolyónál elhelyeztek egy aktív szén szűrőt is a szagok illetve megmaradt ízek kiszűrésére. Ezt azért nem értem, mert elméletileg ott már deszt. víz folyik, tehát nem lehet se szaga sem íze, ha jól gondolom. U.i.: Nem kapott tőlem még egy levelet nemrég? Azért kérdezem, mert már egyszer megírtam ezt a levelet pár órája csak itt hagytam a gépet és közben az oldal visszaugrott a kezdőlapra. Így nem tudom, hogy a levél elment-e automatikusan vagy nem. Tisztelettel várom válaszát!Dániel

A tanácsadó válasza

Kedves Dániel!
Nem kaptam Öntől levelet, csak ezt, amelyikre most válaszolok.
Gratulálok Önnek a döntéséért! Üdvözlöm az desztilláltvíz ivók egyre szélesedő táborában! Csak jót tudok róla mondani! Azok mondanak rosszat róla, akik elhiszik a gyógyszerlobbi tanításait, melyet még a gyógyszerész egytemi hallgatóknak is így tanítanak. Sógornőm gyógyszerész és amikor elkedztem inni, akkor mindenfélével riogatott, de amikor azt mondtam neki, hogy ha annyira veszélyes lenne meginni, akkor az orvosok miért merik közvetlenül beadni a véráramba, 1 %-os só oldattal, akkor azt mondta, hogy tényleg erre ő nem is gondolt. Mert hát ha mérgezne a szájon keresztül, akkor még jobban mérgezne az intravénás adagolás során!!!! Ezzel meggyőztem őt és mivel már egy évtizede látja, hogy sem én, sem a nővére, sem az édesanyja nem halt bele, hanem egyre egészségesebb lett, azóta ő is megissza ha hazajön Németországból, de ott ro.vizet iszik.
Jómagam lassan 10 éve ezt iszom és ezt használjuk főzésre is. Patikában és bioboltokban valóban drága egy liter desztillált víz. Én itthon a gázon 9 Ft-ért állítom elő, de ha villyannyal készítek, akkor is csak 30 Ft körül jön ki egy liter. Ennyit meg megér az egészségem, meg a családomé is! Én már különc vagyok, mert ha csapvízből csinálom, akkor nagyon elszennyeződik a desztilláló edény a csapvízben lévő , egészségre káros szennyeződésektől. Ezért vettem egy reverz ozmózisos készüléket, azzal megszűröm a vizet és az így nyert nagyon tiszta vizet tovább tisztítom desztillálással. Ezt a nagyon tiszta desztilláltvizet használom fel a kolloidok készítésére is! Ettől a víztől nem lesz szennyezett a desztilláló edény belseje és nem kell tisztítgatni. Ha van sok esővizem, akkor azt szoktam desztillálni, mert az még az ro.víznél is tisztább és így olcsóbb a desztillálás, meg szintén tiszta marad a desztilláló edény belseje. Ezekről többet megtudhat a www.aquanet.fw.hu honlapról.
Az autós boltokban kapható desztilláltvizek egy része nem desztillált víz, csak ioncserélt, demineralizált víz, de lehet ott is kapni desztilláltvizet. Amelyik tárolóedényen fel van tüntetve, hogy akvarisztikai célra alkalmas, akkor azt megveheti és használhatja, de tisztán ivásra nem, csak tea, és más ételek, italok készítésére . Az ilyen italokat már megihatja.. Amíg nem lesz készüléke, vehet patikában is patikai demineralizált vizet, amely majdnem desztilláltvíz minőségű és az ára sem húzós (50 Ft/liter körüli áron kapható, patikáktól fügően). Ezt minden formában felhasználhatja, akár ivásra is.
Rendelhet készüléket az ujvizforras@freemail.hu-ról és az info@vizdesztillalo.hu-ról is (ez az, amelyikről Ön is említést tett). MIndkét helyen hivatkozzon rám és akkor kap árkedvezményt és akár részletfizetési kedvezményt is. Az első az fix beépítésű, a másik viszont hordozható. Nekem mind a kettő megvan, mert ha elutazom, akkor viszem magammal a hordozhatót, melyet a mazdaznanosok használnak évtizedek óta. Ha majd desztillálni fog, és azt csapvízből fogja csinálni, akkor rá fog jönni, hogy a víz forralásával a vízben addig oldott állapotban lévő gázok szabadulnak fel először. Ezeknek a fekáliára emlékeztető szaga is lehet, mivel ha Ön Bp-i, akkor a Duna forrásától kezdődően többmillió ember gyógyszermaradványos ürülékének erjedésekor keletkező gázok is benne vannak. Az ilyeneket köti meg a szénszűrő. Én nem használom a szénszűrőt, mert nyitott ablakhoz közel van a desztilláló és a huzat kiviszi a kellemetlen illatokat, vagy pedig esővizet desztillálok. Ez egy természetes folyamat a desztillálás során! A pálinkafőzésnél is azért fogják fel külön a "réz-eleje"-t, mert abban is nagyon sok erjedt gáz van. Egyébként azért sem használom a szűrőt, mert amit felfog és megköt az elején a gázokból, azt a tiszta desztilláltvíz kioldhatja és belekerülhet a desztvillátvíz edényébe. Önnek sem javasolom a szénszűrő használatát. Én csak külföldön, ismeretlen vizek desztillálásakor szoktam használni, de csak a desztillálás elején és utána kiveszem és az nélkül desztillálok.
Mégegyszer gratulálok a tiszta víz használatához! Nagyon fontos, hoyg a szervezetünk 70 %-át, de a vérnek és az agynak, a nyiroknak 90 %-át kitevő víz milyen tiszta vizet kap utánpótlásra. Óriási immuntartaléka lesz, hogy a szervezetének nem kell kiválasztanai az átlagos csapvízben lévő 130.000 különböző anyagokat és vegyületeket, melyek többsége mérgezi a szervezetet. Dr. Otto Hanish ezért már 105 évvel ezelőtt úgy gyógyította a rákot, hogy a daganatos beteggel az ébrenlét idején, két óránként megitatott 4 deciliter desztillált vizet, ha szomjas volt, ha nem. Fél éven belül még a többszöri áttétből is felgyógyultak az én pácienseim is!!!
Üdvözlettel: W-V.László


.

Lenmag és lenmag olaj

A kérdés

Tiszteletem!A következőben szeretném a segítségét kérni:Napi rendszerességgel fogyasztok lenmagot, vagy lenmagolajat a koleaszteinszintem csökkentésére, illetve más egyéb jótékony hatása miatt. Olvastam, hogy nem javallott lenmagot fogyasztani, ha valakinek nőgyógyászati miómája van. Nekem semmi gondot nem okoz a miómám és amióta fogyasztom a lenmagot nem is indult növekedésnek. Ebben az esetben fogyaszthatom nyugodtan?

A tanácsadó válasza

Kedves Antónia!
A gyógyszeripar lobbija azért riogat a lenmaggal, hogy ne fogyasszuk sem azt, sem az olaját, mert a lenmag egy csodaszer, a kendermaghoz hasonlóan. Nagyon magas a lignán tartalma és a lignán öli a rákos sejteket és minden más sejtburjánzást, melyekből sajnos minden másodpercben mindenkiben keletkezik jócskán. A kédrés csak az, hogy van-e immuntartalékunk az ilyen hatások kivédésére. Ha lenmagot, vagy kendermagot, vagy ezek olajait fogyasszuk, akkor nem kell félnünk sem a ráktól, sem a miómától.
Ilyen betegség esetében, mint Önnek van, napi 6 evőkanál frissen őrölt barna lenmagot javasolok fogyasztani. Bármilyen kiszedett ételbe bele lehet tenni, vagy az olajával és fűszerekkel lehet pástétomot is készíteni. Az olajából napi egy-két evőkanállal javasolok fogyasztani. Lehet tenni kenyérre, turmixba, kiszedett ételekre (leves, főzelék, tészta, saláta, stb).
Üdvözlettel: W-V.László

Mag, vagy olaj? Gyümölcs vagy gyümölcslé? Turmix recept.

A kérdés

Tisztelt Weixl-Várhegyi László!Azt szeretném kérdezni, hogy ha tökmagolaj helyett, simán megeszem a tökmagot, akkor is hozzájut-e a szervezetem a benne levő olalhoz? Kb. mennyi tökmagot kell megennem, hogy egy evőkanál olajhoz jussak?Hogy van ez a gyümölcsöknél? Hogyan járok jobban, ha megeszem a gyümölcsöt, vagy ha kipréselem a levét, és megiszom azt? Köszönettel: Róbert

A tanácsadó válasza

Kedves Róbert!
A másik, hosszabb kérdésére később válaszolok! Ha rövidebbek és egy-egy témáról szólnak csak a kérdések, akkor hamarabb adok választ. Ez a válaszokat olvasóknak is jobb, mert ha összetett a kérdés, akkor nehezebben igazodnak el rajta. Lehet nehezeket kérdezni, de csak egyesével. A mostani kérdése is több témát ölel fel, de ez viszonylag egyszerű és van közöttük bizonyos összefüggés is.

Naponta sok kérést kapok a személyes e-mailjaimon is, meg más honlapnak is dolgozom. A személyes e-mailos válaszokat csak később tudom megválaszolni, mert ott a már a rendelőmben járt pácienseim élveznek elsőbbséget. Ők élvezik az abszolút elsőbbséget. Ezen és a másik honlapon érkezett kérdéseket válaszolom meg a második lépcsőben a kérdéseket, s a harmadik lépcsőben tudok csak a személyes e-mailjaimra érkezett kérdésekre válaszolni, de ezeken a mailokon vannak az egyéb ügyeim is bonyolítva és itt meg a családé és a megrendelőimé az elsőbbség. Bocsánat, hogy ezt megemlítem, de nekem is 24 órából áll egy napom és a net mellett még sok más dolgom is van. Egészségvédelmi oka is van annak, hogy nem netezek sokat naponta, annak ellenére, hogy rendelkezem minden egységnél a szükséges harmonizálással és egyéb védelmi berendezésekkel. Ha az átlagember tudná, hogy milyen ártalmakat okoz a számítógép és a hozzá kapcsolt kiegészítők, akkor nem is vállalna olyan állást, ahol napi 8 órát, vagy annál többet kell a számítógép közelében tölteni, ráadásul még védelemmel sincsenek ellátva a berendezések. A múlt héten kezeltem egy férfit, akinek a jobb csuklója és alkarja az egér használatától gyulladt be, mert megerőltette, pedig az egér nyomkodása nem nehéz fizikai munka. Az elektroszmog is gyengítette, pedig erős kezű férfi az illető.

A kérdésére a válaszom:
Ha a tökmagot, legalább 40-szer megrágja a lenyelés előtt, akkor abból sok olaj fog hasznosulni. Ahhoz, hogy legyen egy evőkanál tökmag olaja, ahhoz több, mint 10 dkg tökmagot kell kisajtolni. Tehát ha valakinek azt ajánlom, hogy napi két evőkanál tökmag olajat tegyen a kenyerére, vagy a kiszedett ételére, akkor az annyit jelent, mintha kb. negyedkiló tökmagot rágott volna meg, úgy, hogy mindegyiket 40-szer megrágta volna, s bizony ez sok időt vett vola el tőle. Sokan a tökmagot is csak kétszer, háromszor rágják meg és úgy nyelik le. Ebben a formában nem sok olaj hasznosul belőle. Így akár fél, kiló tökmagot is megehet, hogy abból egy evőkanálnyi olajmennyiséget ki tudjon belőle nyerni a szervezete
Egyen tehát Ön is sok tökmagot, de ha tömény hasznosulást szeretne a tökmagtól elérni, akkor fogyasszon naponta legalább egy, vagy két evőkanál hidegen sajtolt tökmag olajat is. A tökmag csak a O-ás és az A-s vércsoportúaknak jó, s ez igaz a tökmagolajra is! Teheti kenyérre, turmixba, kiszedett ételekbe (leves, tészta, főzelék, rizs, saláta, stb.), mert így a hő nem károsítja a beltartalmi értékes anyagait. A tökmag rostjai nincsenek benne az olajban, ezért jól teszi, ha rágcsálja is, meg használja az olajat is.
A gyümölcsökre is ugyanez igaz! Sőt a gyümölcsök rostjaira nagy szüksége van a beleinknek, az emésztő rendszerünknek!. Vannak rostos levek és vannak szűrt levek is. Nyilván a rostos levek az értékesebbek. A szűrt levekből hiányzik a rost!
A gyümölcsöknek a héja is nagyon fontos, meg a magháza a magokkal. Ezekben vannak a leg értékesebb anyagok. Ettől függetlenül, ha nem bio a gyümölcs, akkor a héját javasolom nem felhasználni, mert abban van a legtöbb szermaradvány (gombaölők, rovarirtó szerek, tartósító szerek, stb). Ez különösen a déligyümölcsökre igaz, melyeket még félig éretlenül, szednek le, majd fermetálják különböző vegyi anyagokkal. A citrusfélék a legveszélyesebbek ebből a szempontból. Én csak a bio citrom héját használom fel, alapos tisztítás után koktélokhoz, vagy más ételek ízesítésére.
Csak a frissen préselt gyümölcsleveket ajánlom fogyasztásra. Esetleg lehet aszkorbinsavval és ezüst kolloiddal tartósítani egy-két napig. A bolti levek, még a biolevek is pasztörizáltak, azaz nincs már bennük enzim, s ezáltal már nem élő ételként hatnak, hanem holt ételként, ráadásul a pasztörizálási hőkezeléssel a vitamintartalmuk is lecsökken.
Vannak sűrítmények, amelyekből eltávolították a vizet, vagy a víztartalmának egy részét. Itt is több szempontot kell figyelembe venni. Az az eljárás, amellyel kivonták, vagy lecsökkentették a víztartalmát, az járt-e hőkezeléssel és ha igen, a hőkezelés hőmérséklete meghaladta-e a 45 Celsius fokot? Ha nem haladta meg, akkor jó, mert élő étel maradt, de ha meghaladta, akkor szintén holt ételnek számít!
A sűrítményeket sokáig el lehet tárolni adalékanyagok hozzáadása nélkül. Ez jó bennük! Az viszont, hogy vízzel hígítják fel eredeti víztartalmának megfelelően, felvet egy másik kérdést. MIlyen vízzel hígitották? Ha csapvízzel, akkor csapnivaló, mert abban, átlag 130.000 szennyezőanyag található!
Ha ro., vagy desztillált vízzel hígitották fel, akkor az jó, mert csak ezek a tiszta vizek. Én ilyen célra csak desztillált vizet ajánlok, mert az a legtisztább. Általában a dobozokra azt írják rá, hogy ivóvízzel hígították. Ez csapvizet jelent. Ha azt írják rá, hogy tisztított vízzel hígitották, akkor a csapvízben lévő 130.000 szennyezőanyagból kiszűrtek vagy 50-et és maradt még benne 129.950! Ez sem jó! Csak az a kettő, melyet már leírtam!
Ha tehát meg tudja enni a gyümölcsöt, akkor inkább a gyümölcsöt egye meg, minthogy a levét igya meg. Az én módszerem, ha komplex ételt szeretnék enni, a következő(majdnem minden reggel így kezdem a napot):
-turmixolom a gyümölcsöt ( ha túl sűrű, akkor desztilláltvízzel, vagy nagyon leveses gyümölccsel ( szőlő) hígítom. Dinnyeszezonban dinnyékkel szoktam, főleg sárgadinnyével.
-kávédarálóban megőrlöm a magjaimat (len-, kender-, tök-,szezám-,szőlőmag, vagy mandula, mogyoró, vagy dió. Az őrlőbe teszek virágport és szárított líciumot, s néha fruktózt is, hogy az olajos magvak ne tapadjanak le a kávéőrlőben.
Amikor kész az őrlemény beleteszem a már összeturmixolt gyümölcs(ök)höz és teszek még hozzá hidegen sajtol olajakat is (szőlőmag-, bio szója-, kendermag-, lenmag-, tökmag-, szezámmag-, oliva extraszűz-, dió-, stb olajak). Van, hogy csak egy, kétfélét, de van, hogy többfélét is. Ezek eddig mind élő ételek.
Teszek a turmixba gabonatejporokat (zab-, köles-, hajdina-, rizs-, vagy szójatejport) is, általában csak egyfélét és ezzel is összeturmixolom a gyümölcsöt és az őrölt olajos magvakat, valamint a hozzáadott olajat, vagy olaj keverékeket. A gabona- és szójatejporok hőkezeltek, tehát nem számítanak élő ételnek, de jól komplexálják az eddigieket. Akár el is lehet hagyni a turmixból.
Ha teszek bele aszalt gyümölcsöket is, akkor azokat megfelelő tisztítás után előző este beáztatom ezüst kolloidos desztillált vízbe. Nagyon finom a mazsola, a datolya, a szilva. Ezek ha nem magas hőmérsékleten aszalták őket, akkor élő ételnek számítananak. Ha édesen szeretném fogyasztani, akkor teszek bele szárított sztívia port, vagy fruktózt, vagy biomézet. Az összetevőktől függ, hogy milyen lesz az íze. Natúrban is jó, van amikor úgy csinálom.
Ha nincs citrusféle a turmixban, akkor teszek bele egy kevés aszkorbinsavat is, különben az alma megbarnulna, azaz oxidálódna és ilyen állapotban már a O-soknak ( én is az vagyok) nem jó. Aszkorbinsavval, vagy citrommal nincs oxidáció és így már jó minden vércsoport számára.
Ha másnapra is csinálom, akkor teszek bele ezüst- és arany kolloidokat is egy-egy kupakkal és egy csipet patikai sót is. Általában egyszeri adagokat készítek. A gyümölcsök az olajos magvak, az olajok és a hozáadott gabonatejpor, vagy fűszerek (szegfűszeg, fahéj, gyömbér, stb) adják meg azt azt ízt, amelyet éppen megívántam. Ha naponta ugyanazokat az alapanyagokat is használom, a fűszerekkel, meg az édesítéssel, az aszalt gyümölcsökkel változatossá tudom tenni a reggelimet. Ha sok olajat teszek bele, akkor egész nap elvagyok úgy, hogy sehol nem eszem semmit, csak este ha hazérek egy kevés gyümölcsöt, de azt már természetes formában.
Tehát a turmixolással a lé is és a gyümölcs is hasznosul, ráadásul jól előkészítetten kapja meg az emésztőrendszer, a további feldolgozásra. Ha ezt nem is kell nagyon rágni, de itt is minden falatot sokszor meg kell forgatni ( 40 az ajánlott) a szánkban és csak azután szabad lenyelni. Így nagyon jól emésztődik és kevesebbel is jóllakunk, ezáltal a pénztárcánkból is kevesebbet költünk.
Remélem tudtam segíteni.
Üdvözlettel: W-V.László

C-vitamin és az aszkorbinsav. Vércsoport szerinti táplálkozás.

A kérdés

Kedves László!Az első kérdésemaz volna, hogy mi a különbség a C vitamin és az aszkorbinsav között?Megvettem a vércsoport szerinti táplálkozásról szóló füzeteit, ezzel kapcsolatban pedig azt szeretném kérdezni, hogy ha az ember vércsoporthelyesen táplálkozik de néha véletlenül mégis olyat eszik ami tiltott, akkor ez mennyi időre agglutinálja a vérét? Azaz mennyi ideig tart a káros hatás a vérben?És végezetül: ha egy táplálék nem található meg a listában, akkor honnan lehet megtudni, hogymilyen a hatása?

A tanácsadó válasza

Kedves Bsanko!
A C-vitamin az egy komplex vitamin, amely poliaszkorbátokat tartalmaz, azaz gyűjtőnéven aszkorbinsavnak is nevezik. Az, hogy természetes, vagy mesterséges-e, az a szerkezetén nem látszik, viszont a sejtek érzékelik az aszkorbinsav nem természetes voltát és nem veszik fel csak akkor, ha nagyon hiányzik számukra a c-vitamin, vagy ha jelen van természetes forrásból származó C-vitamin is. Én ezért szedek nyújtott felszívódású természetes alapanyagokat is tartalmazó C-vitamint, vagy ezért teszek a desztillált vizemben oldott aszkorbinsav mellé csipke, vagy feketeribizke szörpöt, mert azokban még a feldolgozásuk során maradt annyi C-vitamin, hogy ez legyen a sejtek zárjának a kulcsa, s ha nyitva van a zár, akkor az aszkorbinsavat is fel tudja venni a sejt. Kérem szerezze be Earl Mindell: Vitamin Biblia c. könyvét és abból sok más érdekességeket is meg fog tudni a vitaminokról, ásványi anyagokról, nyomelemekről, stb.

Ha olyan táplálékot eszik, amelyik nem jó a vércsoportjának, akkor agglutinációs folyamat indul be a szervezetében. Az, hogy az az agglutinácó hol keletkezik, függ a táplálékban lévő lektinektől (többezer, egymástól kis- vagy nagymértékben különböző lektin van a szervezetünkben). A burgonyában lévő lektin-fajta például az A-soknál és a O-soknál az izületeknél és az agynál kezd el agglutinálni. Nem véletlenül terjedt el az a népi mondás Magyarországon, hogy "ne egyél sok krumplit, mert elbutulsz tőle!". Nálunk a lakosság 70 %-a O-ás és A-s tehát jól megfigyelték, hogy a sok krumplit evők butábbak a többieknél! Valószínű, hogy ezen testrészeinkben lévő egyéb anyagok járulnak hozzá ehhez, míg mondjuk a tüdőben nem okoz agglutinációt a krumpli ennél a két vércsoportnál.
A csirke húsában lévő lektin-fajta a B-seknél és az AB-seknél az izom-ideg rendszernél agglutinál és ezzel az immunrendszer erősségétől függően előbb, vagy utóbb sclerózis multiplex nevű betegséget fog okozni!
Az, hogy ha egy vércsoportjának nem megfelelő ételt eszik és az hol agglutinál, az függ a lektin-fajtától, viszont az, hogy mennyit agglutinál, az függ attól, hogy milyen mennyiségű olyan ételt evett meg, amely nem jó a vércsoportjának, de függ attól is, hogy az immunrendszere milyen hatékonyan tudja szétoszlatni a megindult agglutinációs folyamatot. Ez függ a szervezet vitamin és nyomelem telítettségétől, a környezeti ártalmaktól, azoknak hatásfokától és az ártalom idejétől, stb.
Ha Ön elektroszmog mentes helyen étkezik, az ételei sem elektromos készülékekkel lettek elkészítve, van elegendő vitamin és nyomelem a szervezetében, megfelelően pihent és nem kapkodva eszik, akkor az immunrendszerének van tartaléka az olyan agglutinációs folyamatok felszámolására, amelyet egy, a vércsoportjának nem megfelelő étel elfogyasztása idézett elő.
Ha például Ön O-ás és túrós rétest eszik, amit nem szabadna, akkor ha erős az immunrendszere, egy, vagy két rétes elfogyasztása nem okoz különösebb gondot, de ha mondjuk egyszerre 10 rétest eszik meg, akkor az már olyan teher lehet az immunrendszer számára, hogy nem képes tökéletesen felszámolni az agglutinációs folyamatot. A káros hatás addig tart, ameddig az anyagcsere rendszer feldolgozza és az immunrendszer semlegesíti a folyamatot. Tehát ha egy betegségben szenvedő eszik nem megfelelő ételt, akkor ő ettől még betegebb lesz, mert semmilyen agglutinációs folyamat feldolgozására, elhárítására nincs elég tartaléka. Ha viszont ez a beteg a vércsoportjának megfelelő ételeket fogyaszt, akkor egy csomo immunfeladat felszabadul a szervezetében és ez az immunfolyamat el tudja kezdeni a regenerációt, a gyógyítást.
Lényegében minden betegség a konyhában kezdődik ( még a pszichés eredetüek is), ezért a gyógyítást is a konyhánál kell kezdeni, azaz meg kell változtatni a megbetegítő életmódot és megbetegítő táplálkozást!!!!
Sajnos az eddigi kutatások nem terjedtek ki minden ételféleségre, de folyamatban van a kiterjesztés, hála Dr. Adamóéknak. Ez azért is van, mert földrészenként más más alapélelmiszereket fogyasztanak az emberek. Például az amarant Mexikóban néptáplálék, nálunk meg csak kevsen fogyasztjuk Az amarant nem más, mint a disznóparéj!! Nagyon értékes, és nagyon finom ételeket lehet belőle készíteni.
Én például már írtam az Adamóéknak, hogy az eddig vizsgált gombáknak adják meg a latin neveiket, hogy át tudjam magyarosítani azokat, de sajnos még nem kaptam választ. Én addig nem eszem csak azt, amelyet ismerek, például a laska gombát.
Ha mégis olyan ételt eszek, amelyik nincs a táblázatban, akkor azt legalább 40-50-szer megrágom, hogy az előemésztés már a szájban megkezdődjön. Ilyenkor a nyálban lévő ptialin enzim tudja hatástalanítani azokat a lektineket, amelyek agglutinációt idéztek volna elő, s ezen enzim hatására semleges lektinné váltak a vércsoportom számára. Ezért nagyon fontos a rágás, és a nyugodt tékezés!!!
Ha valaki nem rágja meg eléggé az ilyen ételt, akkor előfordulhatnak kellemetlen tünetek, pl, hányás, vagy kiütés. Ezek jelzik, hogy valamilyen olyan ételt evett, amely nem jó a szervezetének, azaz a vércsoportjának.
Ha biztosat szeretne tudni, akkor keresse fel Dr. László Máriát Bp-n (hirdeti magát és benne van a telefonkönyvben is), egyen meg nála olyan ételeket, amelyek nincsenek benne a táblázatban és több órán keresztül, többször csináltasson vérkristály-analízises vizsgálatot, amely kimutatja az agglutinációt. Ilyenkor csak egyféle ételt szabad enni, azt, amelyikre ki szeretné terjeszteni a vizsgálatot.
Ha vércsoporthelyesen akar táplálkozni, akkor oda kell figyelnie, hogy véletlenül se egyen olyan ételt, amely nem jó az Ön vércsoportjának! Ez csak Önön múlik, Öntől függ. Engem ha vendégségben olyan ételellel kínálnak, amely nem jó nekem, akkor udvariasan visszautasítom. Ha megkérdezik az okát, akkor azt is megmondom. Ha fontos vagyok az illetőnek, akkor odafigyel, hogy legközelebb olyan étellel kínáljon meg, amely jó a vércsoportomnak. Erre szoktam azt mondani, hogy nagyon sok olyan étel van, amely jó minden vércsoport számára. Ebből adódik, hogyha ilyen ételt készít valaki, akkor azt senki sem fogja visszautasítani. Pl ha semmilyen étellel nem tudnak megkínálni, akkor gyümölcsöt szoktam kérni, vagy csak salátát eszem olyan salátából, amely nekem is jó (pl. fejessaláta, céklasaláta, vagy káposzta saláta, stb.). Jó megoldás egy tojás-étel is, amely mindenkinek jó ( rántotta, főtt tojás, omlett, stb).
Remélem kielégítő választ adtam és ezentúl jobban oda fog figyelni, hogy mikor, milyen ételeket, ételkombinációkat eszik.
Üdvözlettel: W-V.László

Tőzegáfonya kapszula

A kérdés

Kedves Weixl-Várhegyi László!Az iménti levelembe elfelejtettem megírni, hogy egy hete nem iszok tejet és tejterméket, margarint és a mikrót is ekkor száműztem. Előtte sokszor ittam UHT tejet is. Azt hiszem ez is közrejátszott az E-colik felszaporodásához.. Tőzegáfonya kapszulát is szedek. Köszönettel: Bellus

A tanácsadó válasza

Kedves Bellus!
Köszönöm a kiegészítését! Csak így tovább az életmódváltásban! A tej (a szarvasmarha tejét értem ez alatt) valóban az egyik olyan táplálék, amely nagyon sok problémát okoz a szervezetünkben, mert szervezetünknek, nem a "kis bociból nagy marhát kell csinálni" DNS kódok kellenek!!!! A tőzegáfonya is nagyon jó, minden változatban! Javasolnám még a Líciumot is, mint szárított tőzegáfonyát, amellyel természetes formában tudja a szervezete hasznosítani a tőzegáfonyát. Lícium néven bioboltokból beszerezhető.
Csak így tovább! Annyira ki fogja tanulni a dolgokat, hogy a végén még kollégák leszünk! Adja Isten, hogy így legyen!
Üdvözlettel és szeretettel: W-V.László