Tanácsadóink
Vén Péter
tompa látás részleges kancsalsággal.
A kérdés
Jónapot! Az tompalátásnak számít, hogy ha közelre nézek a rossz szememmel, akkor nem kancsalít a szemem, viszont ha távolra, akkor igen? Nekem ilyenem van. Ezt lehet gyógyítani szemtréninggel? Melyik tréning lenne rá a legjobb? a jó szem letakarása, és a közeli dolog utáni távoli dologra nézés?Ellőre is nagyon szépen köszönöm a válaszát
A tanácsadó válasza
Szerencsére az Ön esetét is a látásra nehezedő mentális nyomás jellemzi. A tréning minden ilyenre orvosság. Természetes orvosság. Ki kell próbálni a gyakorlatokat, amelyikek jót tesznek, azokkal kell kezdeni. Kérem mélyedjen el az egész szemtorna rendszerben, hogy megértse a lényegét. Jöjjön el egy - egy tréningre is, ha nem boldogul. Higgye el, ha nem is gyorsan, akkor fokról - fokra fog előbbre jutni. A természetes gyógyitás szelid módszer, két lépés előre, egy hátra. Tanulmányozza az itteni levelezést, meg a honlapon lévőket is.
Jó munkát!
tompalátás edzése
A kérdés
Az előző kérdező lennék:)A szemletakarást használgatom (leragasztom a jó szememet és a rosszal nézek), és a tompalátó szememet edzegetem... Most még jó mert nincs suli és itthon egyfolytában letudom takarni a jó szememet, de suliidőben hogy tudnám ezt megoldani? csak iskola után tudom majd? vagy próbáljam meg a saját agyammal használni a jobb szememet? néha azt veszem észre h képes vagyok rá, hogy a rosszabbik szememmel nézzek, mégha nemis látok olyan jól vele!
A tanácsadó válasza
nem elég pusztán letakarni a jó szemet, az egészséges nézési szokások gyakorlatait csinálni is kell, ld. honlap. Jobb próbálgatni, mint sehogy sem csinálni. apró lépések előre, talán előbb hozza meg a kivánt eredményt mint a radikálisabb.
tompalátás-és minden szembetegség javulásának ideje
A kérdés
Jónapot! MOst azt szeretném megkérdezni, hogy a tompalátást, ha nagyon keményen és sokszor edzek akkor mennyi idő alatt tudnám feljavítani egy 6dioptriás ép szem szzintjére? (a másik szemem annyi) valami jó tanácsot ezzel kapcsolatban kérhetnék?és mégvalami: a kancsalság egyenlő a tompalátással?
A tanácsadó válasza
Tisztelt Tréningezni Vágyó Barátunk!
Sajnos a a javulás idejének hosszát nem volna helyes megjósolni, mert a fejben,látástraktusban meglévő stressz oldását kell megcélozni, ami nem egy konkrét, úgymond szögmérős- vonalzós teljesitmény szerint kell mérni. Az emberi agy , de a betegségek terén sem jó mindig csak a tabletták és a segédeszközök szintjére redukálni a gyógyulást.
Ki kellene keresnie azokat a gyakorlatokat, aminek azonnal van hatása-először csak pillanatokra, később tartósabban is- és azokat alkalmazgatni amennyit csak lehet. Minden nap. Célzott napi tréninggel tehát és integrálásképp, amennyit csak lehet, a mindennapi életben. A kancsalság nem egyenlő a tompalátással, de szoros az összefüggés. Amennyiben a kancsalság nincs korrigálva szemüveggel, tehát nem gyógyitva, CSAK korrigálva, nagy az esély arra, hogy az agy, kisebb-nagyobb mértékben elnyomja az egyik szem látását, mert különben két képet kapna a látásközpont, de csak egy feldolgozása lehetséges. Ehhez el kell nyomnia az egyik szem képét, mert a két kép iszonyatosan nagy stresszt okoz. Ez a képesség emberi elme egyik nem elismert nagy csodája. Szemüveg nélkül minden korosztály sokat tud segiteni ezen az állapoton a természet segitségével, vagyakár képes a tökéletes látást újra visszaszerezni.
Jó próbálkozást!
kancsalság esetén kontaktl, vagy szemüveg?
A kérdés
Jónapot! Lehet hogy nem a témához kapcsolódik, de olyan kérdésem lenne, hogy ha a jobb szemem befelé megy, viszont szemüveggel egyenesbe áll, akkor kontaktlecsével is egyenesbe megy? És kontaktlencse mellettz lehet a tréninget csinálni?
A tanácsadó válasza
persze, de ezt bármelyik szemorvos elmondja.Kontakl. mellett sokkal nehezebb a tréning, mert azt nehezebb egyre többet levenni. A l. tréning záloga, hogy az optikai mankók helyett a természet segitségével rakjunk rendet a látásunkban, ehhez az optikai segédeszközöket véglegesen muszáj lenne elfelejteni, ami érthető. Szemüveggel, k. lencsével az eredmények általában a szintentartás szintjén maradnak, ami szintén óriási dolog.( De nem az igazi)
statisztika
A kérdés
Tisztelt Vén Péter úr!Megint én vagyok,az utolsó,03.08. 20:59 keltezésű kérdésem írója.Most az lenne a kérdésem hogy meddig tarthat a megkopott látás gyógyulása.Tudom,a gyógyulás idejét kiszabni nem ajánlatos mint azt ön elmondta.Csak arra vagyok kíváncsi hogy mit tapasztalt a pácienseinek gyógyulását nyomon hogy követve?Tud-e bármiféle statisztikát vonni ezen esetekből legyenek azok kisfokú vagy nagyfokú látásromlással járó esetek gyógyulása?Válaszát köszönöm.Csaba
A tanácsadó válasza
Mi, természetgyógyászok nem vagyunk olyan helyzetben, h. statisztikát vonhassunk le, mert ahhoz nagy tömegű páciens , és szigorú, tudományos igényű mérési rendszer szükséges. Csak ekkor tudnának az orvosok kezelni az eredményeket és dönteni, hogy pd. a l. trénikng hivatalossá téhető legyen a szemorvosi prakszisban.
Álláspontom szerint a módszer annyira félresiklott a poroszos gondolkodású Európában még a múlt század 30-as éveiben, hogy nem igazán lépte át a sikerlistás módszerek küszöbét. Hogy működik , az szent igaz, mert akkor nem maradt volna fent 100 évig, de hogy alig ismerik jól a látástréninget, az tuti. ( Ez igy van egész Eu-ban, nem csak nálunk).
A módszer csak akkor lehet eredményes, ha valaki maga járja végigjárja az utat, és meg tud szabadulni a látás hagyományos gondolkodással megfogant klisséitől. Egy- egy jó irányitó segitségével nincs az a szemprobléma, ami ne állna meg, ne javulna. Vagy ne gyógyulna meg, ha amolyan általános szemüveges népbetegség szintű a dolog.
Nálam mindenkinek van sikerélménye, akkor van a gond, amikor a kitartó otthoni munka elmarad, és a szemüveg is inkább visszakerül, mintsem, hogy egyre ritkább volna a használata. A k. lencséről már nem is beszélve...
A legbonyolultabb eseteknek is javulnia kell, hiszen az orvosok csak a szemmel, és nem a látással foglalkoznak. Épp ezért van óriási lehetőssége mindenkinek. Még a vakok felének is, mert létezik a maradék látás kategória, ami épp az előbbiek okán régi/új terület a látás rehabilitációjában.