Tanácsadóink
Weixl-Várhegyi László
Vesekő oldás
A kérdés
Kedves László!Érdeklődöm,hogy ajánlja-e vesekő oldására a nyírfalevél-teáját,oldja-e az 1 cm.-s köveket??? A csipkebogyó(magvas) teája jobb hatású-e,és ha igen,hogyan és mennyit kell fogyasztani belőle? A Herbária termék megfelelő minőségű-e? 2x-es zúzással sem történt semmi,1 cm.-es kő esetén! Várom segítő válaszát,köszönettel: Erzso60 (Esetleg milyen ételek segítenek oldani???).
A tanácsadó válasza
Kedves Erzsó!
Ha desztilláltvizet inna, nem lenne veseköve! A desztilláltvíz ivás önmagában is oldja az összes típusú veseköveket! A csipkebogyós kőoldást már leírtam a másnak adott válaszomban, kérem keresse meg!
A magvas csipkebogyó teáját ha desztvízzel, vagy ro.vízzel klszíti, akkor van a legnagyobb kőoldó hatás.A Hebária termék az összes teaelőállító cégek közül a leg tisztább és leg megbízhatóbb!!!!
A vese a párkapcsolatok szerve. Biztos, hogy rendben vannak az emberi kapcsolatai a családjával, a munkahelyével, a lakhelyével, stb? Kérem gondolkozzon el ezeken is!
Üdvözlettel: W-V.László
Talajjavítás Alginittel
A kérdés
Kedves László!Egyetértek Önnel abban,hogy a ma megtermelt növényi élelmiszerek a talajok elszegényedése miatt jóval kevesebb tápanyagot tartalmaznak,mint akár az én gyerekkoromban (50-es évek) is! Van egy nagyobb kertem (2300m2) és az a kérdésem,hogy az esetenkénti szervestrágyázáson túl a megtermelt növények tápanyagtartalmának növelése érdekében alkalmazott Alginit-talajjavító alkalmas-e,hogy a talajon keresztül növelje a növények tápanyagtartalmát?
A tanácsadó válasza
Kedves Kérdező!
Nagyon jó a szervestrágyázás és nagyon jó az Alginit is talajjavításra, mert valóban növelik a talaj ásványi anyag és nyomelem tartalmát. A tápanyagtartalomhoz az is kell, hogy be legyen tartva a vetésforgó, valamint 7 évente egyszer parlagon kell hagyni a területet talajpihentetés céljából. Ez az igazi biogazdálkodás!
A kertjét tehát több részre kell osztani és mindíg ki kell jelölni a pihentetés területét, amelyet rotációs eljárással kell meghatározni a 7 éves terminus beosztásával kapcsolatban. Nem tudom mióta használja ezt a területet? Ha korábban nem volt szervestrágyázva, akkor sok sok év kell ahhoz, hogy feltöltődjön a talaj és a talajszerkezet az igazi biogazdálkodásra.
Tájékoztatásul közlöm, hogy ma már a biogazdálkodás sem képes olyan mértékű ásványi anyag és nyomelem biztosításra a tápanyagaink számára, amely elegendő lenne az egyre növekvő környezetszennyezés szervezetre gyakorolt káros hatásainak ellentételezésére. Ráadásul a magyar talajok szelénben is és szeves jódban is szegények, vagy egyáltalán nincs is ebből a két fontos nyomelemből semmi a talajban, s így a táplálékokban sem. Ezért kell beiktani a táplálékkiegészítők rendszeres, napi mennyiségének szervezetbe való jutattását. Jómagam is bio módon élek, biotermesztés folytatok, s mégis szedek néhány táplálékkiegészítőt, mert a talaj már nem tud olyan mennyiséget biztosítani, amely elegendő lenne az immunrendszerem megerősítéséhez a környezeti ártalmakkal szemben.
Üdvözlettel: W-V.László
Ezüstszálas zokni mellékhatásai?
A kérdés
Tiszteletem!Nekem régen erős lábszagom volt, és lábgombám is. Rádióba hallottam egyszer hogy az ezüstzokni jó a láb betegségek gyógyítására, de azt is mondták hogy a jótékony baktériumokat is elpusztítja. Sikerült beszereznem pár ezüstzoknit. A lábszag és a gomba pár nap alatt el is múlt. Viszont rá 3-4 hónapra újfajta betegség kezdett el megjelenni a lábamon. Mikor rajtam volt napközben a zokni a talpamon furcsa csípő érzést éreztem. Rá pár hétre a bőr elkezdett köpedni és pici piros, vízzel teli kis hólyagocskák is megjelentek. A bős málása és a hólyagok csak a lábujjak alján és a hajlatokba, valamint a talp ellülső részén alakultak ki. A sarknál, bokánál és lábszárnál nem. Úgy tudtam hogy az ezüst zokninak nincs mellékhatása, valamint ha ez bakteriális fertőzés lenne akkor ugyan úgy végeznie kellene vele az ezüstnek. Így tanácstalanul állok a dolog előtt. Kérem szíves tanácsát, válaszát előre is köszönöm.
A tanácsadó válasza
Kedves Kérdező!
A lábszag akkkor keletkezik, ha olyan táplálékokat fogyaszt, amelyet nem tud jól megemészteni az anyagcsere rendszere, amelybe a vese is beletartozik, mint méregtelenítő szerv. A táplálkozásán valószínűleg az ezüstszálas zokni használatával egyidőben nem változtatott. A bőre ettől kezdve nem engedte ki a méreganyagokat, mint helyettesítő méregtelenítő szerv, hanem a bőre alatt tárolta. A baktériumok és gombák elpusztultak. A bőre sem tudta sokáig a felszíne alatt tartani az egészségtelen életmódja és az egészségtelen táplálkozása miatt a lábában, a gravitáció miatt összegyűlt anyagcsere melléktermékeket, ezért jelentek meg a leírt tünetek. Ezek tehát nem az ezüstszálas zokni mellékhatásai, hanem következményei. Ha nem használja a zoknit, akkor lábszaga lesz és lábgombája, ha pedig használja, akkor mállik a lábán a bőre, az ujjak között. Javasolnám, hogy jól szellőző bőr-, vagy vászon lábbeliket hordjon, sőt nyáron a szandálok még jobbak, s lehetőleg ezeknek is bőr talpa legyen.
ha lehet naponta egy fél órára polcolja fel a lábait a veséjénél magasabbra, hogy a közlekedő edények elvén a lábából az ott összegyült káros anyagok ismét visszakerüljenek a veséjébe, amelyeket a már ilyen formában ki tud üríteni a szervezetéből.
Táplálkozzon a vércsoportja szerint, helyes ételtársítással, helyes étkezési sorrendben, lehetőleg vegetáriánusan, hogy ne legyenek állati fehérjebomlási folyamatok a szervezetében, mert ezektől szagosodik legfőképpen a lába! A lábujjak közeire egyébként nem hat az ezüststálas zokni, csak akkor ha a lábujjaiknak is külön ujjas zoknik volnának! Olyanok mint az ujjas kesztyűk!
Üdvözlettel: W-V.László
Bioptron lámpa helyett színszűrő
A kérdés
Kedves László!Egyszer már kérdeztem Önt és "csomó a lábszárban" összefoglaló szöveggel válaszolt. Kiderült, hogy felszini trombózisom van. Szeretném megkérdezni, hogy a kompressziós harisnyán, a Lioton gélen és a bioptron lámpás kezelésen kivül tudna-e még mást is javasolni, ami segitené a gyógyulásomat. Én a bioptron lámpás kezelést az Ön által más kérdezőnek leirt módon / elem lámpával és szinszürővel/ szeretném megoldani. Még azt kérdezném, hogy a szinszürő szine mindegy, hogy milyen? Válaszát előre is köszönöm. Erzsébet
A tanácsadó válasza
Kedves Erzsébet!
Javasolnám a destilláltvíz ivást, a patikai só használatát, a bioflavonoidok széles skálájának fogyasztását. vanna ilyen krémek is!! A Kalmil krém is nagyon jó rá, meg a vadgesztenye tartalmú krémek. Csináljon meg egy 200 szemes Kapillár kúrát.
A kérdésére válaszolva: Fotoszaküzletekben lehet beszerezni azokat a gépek lencséje elé tehető színszűrőket amelyekkel a kirakati fényképezésnél az üvegek fényvisszaverését megszünteti. Ezek sárgás színűek, tehát nem mindegy a szín!!!! Ugyanilyen színű a bioptron lámpa üvegje is! ha vsz a rúdlámpájához akkukat és azokat rendszeresen tölti (nem kell sok pénzt kiadni góliát elemekre, de ha nem akar töltőt venni, akkor ezek is jók, mert sokáig bírják "szusszal"), akkor fillérekből meg van a "bioptron lámpája"! A megvilágítási idő lehet hoszabb is, mint a bioptron lámpánál, mivel az elemeknek nincs olyan szövet- és vérkárosító hatása, mint a villannyal működő bioptron lámpáknak (elektroszmogos, elektromágneses károsítás)!
Üdvözlettel: W-V.László
Napsugárzás elleni védelem
A kérdés
Kedves László!Napsugárzás elleni védelemhez mit ajánl a sok mérgező naptej helyett?Köszönettel:Sanyi
A tanácsadó válasza
Kedves sanyi!
Van több lehetőség is:
- ne menjen a napra!
-használjon napernyőt!
-használjon széles karimájú szalmakalapot!
- fokozatosan szoktassa magát a Nap sugaraihoz, s ha minél barnább lesz, annál védettebb lesz a káros UV-A és UV-B sugárzásokkal szemben!
A "dermatológiailag tesztelt" feliratú árukat kerülje el nagy ívben!! Sajnos kiderült (Ökostest Magazin), hogy a világmárkák továbbra is használnak kőolajszármazékokat, szintetikus paraffint, szilikont, allergizáló mósusz utánzatot, baktériumölő Triklozánt. Még jobban kerülje a gyorsbarnító szereket, mint pl. a Dihydroxyacetonos löttyöket! Ugyancsak kerülje az Ethylhexil Methoxycinnamat, a Benzophenone-3, az Octocrylene, a Diethylphthalat és Polyethylenglykol tartalmúakat is!
A hagyományos ásványi "bevonatok" közül a titándioxid kiszűri az UV-B, a cinkoxid pedig az UV-A sugarakat. Jó a Sonnencreme homoktövissel és oliva extraszűz olajjal (LSF 25 néven árulják). Jó még az Aloe vera gél is, mert külsőleg szinte minden vércsoport számára megfelel
(A-s és a többi non secretorok számára jó).
Szerezzen be minősített biokozmetikumokat, a DM boltokban kapható Alverde Schiandra LSF 20 márkát, a Medi Line Üzletházban kapható Sante Sun Lotion Sensitive LSF 20 márkát. Több helyen árulják, az ugyancsak kitűnő Annemarie Börlind Sun Sonnen Fluid 20 márkát is. Ne vegyen Nivea, L'Oreal, stb naptejeket!
Ha már kicsit megégett a bőre, akkor napozás utáni biokozmetikumokat kell használnia. Ilyenek a több helyen kapható DR. Hauschka, a Schlecker-féle aloe vera tartalmú,Sante After Lotion, Sun Ozon Aprés Lotion,Alverde Sun Aprés-Lotion Schisandra termékeket használja.
Üdvözlettel: W-V.László