Tanácsadóink

Németh Imréné Éva

Választhat az alábbi lehetőségek közül vagy lejjebb görgetve elolvashatja a tanácsadóhoz érkezett korábbi kérdéseket, ill. az azokra adott válaszokat – amennyiben azok publikusak.

gennyes bőrkiütések

A kérdés

a lanyomnak csunya pattanasai vannak az arcan ,mar mindent kiprobaltunk de meg eddig semmi se segitett csunya nagy pattanasok es tele vannak gennyes verrel,ami lilas szinbe megy at,szeretnem a segitseget kerni koszonettel katalin

A tanácsadó válasza

Kedves Katalin!
Sajnálom, hogy nem írta meg mennyi idős a lánya....tinédzser-korú fiúk és lányok esetében jelentkeznek elsősorban hasonló panaszokkal a fiatalok, de előfordulhat más helyzetekben is ez a bőrtünet. Gyógynövénygyógyászként, belsőleg elsősorban vértisztító gyógynövényekből összeállított teakeveréket ajánlok, azzal a megjegyzéssel, hogy sajnos ezek közül néhány gyógynövény az új rendelkezések értelmében tilltólistán szerepelnek. Fontos az E, D, A vitaminok és C vitamin bevitele. Külsőleg nélkülözhetetlen a gyakori fertőtlenítés és zsírtalanítás, elsősorban szalicíltartalmú arcszeszekkel. Gyulladáscsökkentő, antibiotikus gyógynövények gőzével (kakukkfű, szurokfű, apróbojtorján, körömvirág, diólevél keverék főzete) puhíthatjuk fel a megkeményedett tisztítandó felületet, vagy bízzuk ezt szakemberre, kozmetikusra a felülfertőződés veszélye miatt. Méhészeti szaküzletben kapható propoliszos krém és az említett gyógynövények vizes kivonatának keverékével esténként bekenhetjük a gyulladt felületeket a gyógyulás érdekében. Amennyiben már kialakult sebek vannak, akkor segíthetnek a zsálya, apróbojtorján, málnalevél, orbáncfű és útifűből készült vizes kivonatok a seb összehúzásában, gyógyulásában, az elhalt szövet eltávolításában.
Kerülni kell a zsíros és fűszeres ételek, belsőségek és kakaótartalmú ételek fogyasztását, a vitamindús és kevésbé nehezen emészthető ételeket részesítsék előnyben. A napi folyadék mennyisége pedig lehetőség szerint egészséges, tiszta ivóvíz legyen.
Bármely további kérdés esetén kérem írja meg a kislánya életkorát is. Mielőbbi teljes gyógyulást kívánva: Némethné Éva

előző pajzsmirigy alulműködés

A kérdés

Kedves doktorno! Tegnap irtam mar de nem talalom a valaszat .Pajzsmirigy alulmukodesem van vagyis a dokorom azt mondja,hogy mar el is van sorvadva igaz nem tudom,hogy ez,hogy lehetseges mikor rendszeresen szedem a gyogyszeremet Euthyrox 100 es seleniu 100mg.Az lenne a kerdesem,hogy milyen eteleket nem szabad fogyasztanom?Nem is erzem jol magam faradt vagyok mindig hull a hajam stb.Mi tenne jot nekem az a keresem?

A tanácsadó válasza

Az előzőekben válaszoltam,köszönöm türelmét.

pajzsmirigy alulműködés

A kérdés

Pajzsmirigy alulmukodesem van vagyis az orvosom azt mondta,hogy elvan sorvadva a pajzsmirigyem.A kerdesem az,hogy milyen eteleket nem szabad egyek ??A hajam is nagyon hull mindig faradt vagyok szoval amiota szedem a gyogyszert csak rosszabb lett,semmit se javultam.Mia teendo.

A tanácsadó válasza

A pajzsmirigyhormon testünk minden területére, sejtjeink működésére hatással van. Elsősorban a fáradtság, levertség, gyengeség, amely elsőként jellemzi a hormon hiányos működését. A pajzsmirigyhormon jódból és a tirozin nevű aminosavból tevődik össze. A javasolt napi jódmennyiség bevitele az Ön számára feltétlenül fontos, de a cink, az E és az A-vitamin, a C és B vitaminok is szükségesek a pajzsmirigy megfelelő működéséhez. Ezért kezelőorvosától kérdezze meg azt az ajánlott napi jódbeviteli mennyiséget, amelyet nélkülözhetetlennek tart. Ennek megfelelő étrendet is össze tud magának állítani. Felvetődik az ellenőrzött minőségű, megbízható táplálékkiegészítők szedése is, de mindezeket kezelőorvosa tanácsát kikérve ajánlom, főként, ha egyéb gyógyszert is kapott már a problémájára. A felsorolt vitaminokat a zöldfőzelékek, saláta, friss gyümölcsök, főzelékek, teljes kiörlésű gabonák, sovány húsfélék, hal (B3 vit.), diótermés, mogyoró (cink!) tartalmaznak. Remélem sikerül elindulnia a gyógyulás irányába, sok türelmet és kitartást kívánok hozzá, de higyje el megéri.

felfázások, bakteriális fertőzés

A kérdés

Tisztelt Tanácsadónő!Szeretnék tanácsot kérni öntől vesebeteg vagyok felfázással küzdök és mikor felfázokbaktériumok támadják meg a húgycsövemet az orvos mindig antibiotikumot ír fel az meg teljesen tönkreteszi a hüvely és bélflórámat.Elkezdtem szedni a tőzegáfonya kapszulát.Ülőfürdő otthoni használata után érdeklődnék hogy is és hányszor vegyek fürdőt 1 hétenvettem mezei zsurló és csalánlevél füvet és azt hogy adagoljam a fürdővízbe hogy használjamEgyáltalán jó erre a problémára amit leírtam önnek?Kérném a segítségétElőre is köszönöm Várom mihamarabb válaszát Üdvözlettel:Esztári Kinga

A tanácsadó válasza

Kedves Kinga! Elsősorban a konyhasót (tengeri sót) használhatjuk úgy meleg borogatás, mint ülőfürdő formájában. A só gyógyszer, ha azt ésszerűen alkalmazzuk!
A konyhasó (NaCl) fertőtlenítő, serkentő, tisztító tulajdonságú, de élettani hatását tekintve létfontosságú tápelemünk, szervezetünk védekező rendszerét mozgósítani tudja a gyógyulás érdekében, valamint erősítő- és serkentőszer is egyben.
Konyhasós ülőfürdő:
1 kg só (görög tengeri só, de haza is alkalmas, a legdurvább, legkevésbé finomítottat használja) egy kád (kb. 30 liter) meleg vízbe téve, legalább 20-25 percig szükséges benne ülni, de a víz 37-38 fokos hőmérsékletét folyamatosan tartsuk fenn. (Magas vérnyomás esetén csak nagy körültekintéssel javaslom az alkalmazását.)
Konyhasós borogatás:
1 liter vízhez, 3-4 evőkanálnyi konyhasó, hőmérséklete annyira meleg legyen, amit még kezünkkel elviselünk a borogató ruha kicsavarásakor.
A hólyag, petefészek területére helyezzük és alaposan betakarózunk.
Az ülőfürdőt, vagy borogatást néhány napon át ismételve megelőzhetjük a nemkívánatos bajokat.
A gyógyító növényekből készített ülőfürdő nemcsak megelőzésre, de a hólyaghurut, vagy hólyaggyulladás esetén hatásos kiegészítői az orvos által rendelt gyógykezelésnek!
A legalkalmasabb gyógynövények – külsőleg, ülőfürdő és borogatás céljából – a Kakukkfű (Thymus serpillum L.), intenzív fertőtlenítő hatóanyaga (a timol), gyulladáscsökkentő, valamint immunerősítő tulajdonságai miatt.Menta és változatai (Mentha piperita L., fodormenta), mert külsőleg hűsít, érzéstelenít és csökkenti a fájdalmat.Kamillavirág, aranyvesszőfű, cickafarkfű virága, nyírfalevél, mezei zsurló akár keverék formájában is. Elkészítés: az összetevőkből, vagy azok egyikéből erős főzetet készít , legalább egy marék gyógynövényt főzzön egy liter vízben, majd leszűrve öntse a kádba, engedje rá a melegvizet és legalább 20 percig (folyamatosan pótolva a melegvizet) tartózkodjon benne. Belsőleg, főként a veseműködés gyengülése, akadályoztatása esetén a nyírfalevél (5), cickafarkfűvirág (2), aranyvesszőfű (2), 5-7 szem borókabogyó, kissé megtörve, citromfű (2).Egy csapott evőkanál teamennyiséget 2,5 dl vízzel leforrázunk, majd 15 percig lefedve áztatunk.Leszűrjük és lassú kortyokban ihatjuk. Naponta 3 alkalommal fogyasztva csökkenti a vesegyulladás okozta panaszokat. A teát meghatározott ideig (3 hétig) fogyasztva, egy hét szünet beiktatásával akár megelőzésre is lehet alkalmazni, különösen tavasszal és az őszi időszakban, különösen a krónikus vesegyulladás esetén fontos és hatásos. Ugyanezen gyógynövények erős teájából készíthet borogatást, ülőfürdőt (kakukkfű, apróbojtorján, majoránna, mezei zsurló, csalán, orvosi zsálya, bazsalikom felhasználásával).Életmódját is át kell gondolnia. A hűvösebb napokon, de még a nyári hőségben sem árt az állandó védelem, nem csak a vesék, hanem a láb vonatkozásában (zokni viselete, a hideg kövőn papucs stb.).
Szólni kell a jó minőségű innivalókról, tiszta vizek fogyasztásáról is. Egy vesebeteg számára nagyon fontos a kellő mennyiségű, és kiváló minőségű folyadék bevitele. Testsúly 25 kg/liter átlag figyelembe vételével már megfelelőnek mondható a szervezet folyadékkal való ellátása.
Mindezeken felül fontos a természetes alapú, elsősorban gyógynövényi alapú antibiotikumok használata. Több kiváló termék van forgalomban, inkább ezek használatát javaslom.
Teljes gyógyulást kívánok! Üdvözlettel: Némethné Éva fitoterapeuta, természetgyógyász

visszérkrém házilag

A kérdés

Kedves Éva!A http://www.natursziget.com/egeszseg/20080618visszer oldalon olvastam, hogy milyen gyógynövényekből lehet előállítani krémeket, melyek a visszér kezelésére használhatóak. A kérdésem az lenne, hogy én magam, elő tudom-e ezeket állítani vagy mindenképpen boltban kell keresnem ilyen készítményt?köszönöm,jó egészséget,Annamari

A tanácsadó válasza

Kedves Annamari!
A krém elkészítése kis ügyességgel megoldható. A szokott testápolójába, vagy lehetőleg természetes alapú testápolójába, hidratáló krémbe keverhet visszeret jól gyógyító gyógynövényi kivonatokat, saját maga számára. A hozzávaló gyógynövénykivonatokat azonban az elkészítési szabályoknak megfelelően, szakszerűen elő kell állítania ahhoz, hogy bele tudja adagolni az alapkrémbe. Javaslom, hogy egy gyógynövényismereti alaptanfolyamot végezzen el. Megtanulja felismerni, gyűjteni a gyógynövényeket, de kivonatokat is fog tudni készíteni, sőt azok felhasználását is megismerheti. Ezt követően már nem csak visszérkrémet készíthet magának, valamint biztos lehet benne, hogy amit csinál azzal nem árthat.
Csak halkan jegyzem meg: a Natúrszigeten is van lehetőség Gyógynövényismereti tanfolyam elvégzésére!
Üdvözlettel: Némethné Éva fitoterapeuta