A gyógynövények és az asztrológia (3.)

Mitológiai megfelelések

A kínai mitológiában a női energia (jin) szimbóluma sötét, jelképezi az éjszakát, a sötétséget. A női archetípus különböző arcait mutatják a mitológiából ismert istennők. Kezdjük rögtön a római mitológia Vénuszával, aki a művelt kertek istennője volt. Talán a legismertebb a görög mitológia nőalakja, Afrodité, a szépség és szerelem istennője, aki Héfaisztosz hűtlen felesége (pl. Vénusz kvadrátban a 7. házban álló Jupiterrel) és Árész termékeny (pl. Vénusz a Vízöntőben jó fényszögben az 5. házban álló bolygókkal) szeretője volt. Nüx, Khaosz (káosz) leánya (a görög mitológiában az első istennő) minden nap végén megjelent a Földön, négy fekete ló által húzott szekerén, és elrejtette a világot a fény elől (pl. Vénusz szembenállásban a Nappal). Istár, a babilóniai istennő a mi kultúránkban elfogadhatatlan női minőséget képviseli azzal, hogy a szerelmüket pénzért áruló nők (pl. Vénusz a 2. házban rossz kozmikus helyzetben) és a kocsmák védnöke (pl. Vénusz erős fényszögben a Neptúnnal). Végül Kübelé, a frígiai istennő, aki a monda szerint hűtlen kedvesét őrületében elkövetett öncsonkítással és halállal büntette (pl. Vénusz rossz fényszögben a 6. házban álló Merkúrral és a 9-ikben álló Uránusszal) ismét egy negatív női aspektust mutat. Mindezen istennők a különböző népek Vénusznak megfelelő istennői.

Az előzőeket végigolvasva egyértelművé válik, hogy a férfi horoszkópban rosszul álló túl erős Vénusz a férfiasság (Mars) ellen, az általános emberi törvények (Jupiter) ellen, de akár – női képletben – az anyaság (Hold) ellen is hathat, tehát mindezen bajok energiáját jelezheti a horoszkóp rossz kozmikus helyzetű Vénusza.

A Bika jegy jellemzői

És most lássuk, mit is mutat a horoszkópban a Bika jegy:
Uralkodó bolygó: Vénusz.
Testrész: nyak és nyakszirt.
Szervek: torok, garat.
Csontok: nyakcsigolya, gégefőporcok.
Izmok: torok-, garat-, nyak-, nyakszirtizmok.
Idegek: –
Erek: carotis, basilar, vertebraé, occipital visszér, a nyak, a fej hátsó részének és a pajzsmirigy visszerei.
Másodlagos hatás: húgy- és nemi szervek, vesemedence, húgyhólyag, húgyvezeték, húgycső, petevezeték, prosztata, herék, öregbél, fargát, epehólyag és az anyaméh (nem fogamzott állapotban), tobozmirigy, vastagbél, medencecsont, szeméremcsont, ülőcsontok, farizmok, hólyagzáró izmok, hereizmok, here, mag és belek idegnyalábjai, belső csípő ütőerek, visszerek spermaticae, mesentericae, celieac, homorroidalea.
Elemi tulajdonságai: Száraz és hideg.
Asc: Tömör, nehezen mozdítható.
Jellemzője: az állóképesség.

A Vénusz bolygó

A Vénusz bolygót az asztrológia a „kis szerencse” (fortuna minor) bolygójának tartja.
Bolygó neme: negatív, nőies.
Ősminőség: 0,5 meleg, 4,0 nedves.
Testrész: alfél, mellek.
Szervek: belső és külső nemi szervek, (különösen a női) vesék, ágyék, máj, gége, száj, orr (mint a szaglás szerve).
Életfolyamatok: szaglás.
Féme: réz.
Köve: karbunkulus, gyöngy, zafír.
Növények: datolya, kókusz, liliom, rózsa, füstölő illatnövények; minden, klorofillt tartalmazó növény.
Színe: zöld.
Száma: 6.
Állata: fácán, flamingó, kanári, galamb, gazella, pillangó.
Nap: péntek.
Rossz aspektusban: nemi betegségek, cukorbetegség, hisztéria.