Vitaminkereső

Az itt látható keresődobozokban kétféle módon is kereshet. Ha egy konkrét étrend-kiegészítőre kíváncsi, akkor a felső listából válassza ki a kívánt étrend-kiegészítőt, majd kattintson az alatta látható Megnézem feliratú gombra. Ha viszont azt szeretné tudni, hogy egy vagy több betegségére/panaszára melyik vitamin, ásványi anyag, aminosav stb. nyújthat gyógyírt, akkor az alsó listában jelölje be a betegségeket/panaszokat, majd az alatta levő Megnézem gombra kattintva megkapja az eredményt. A listákban a kívánt elemhez való navigálást megkönnyítik a fölöttük látható betűsorok. Ezekben a kívánt betűre kattintva a lista azokhoz az elemekhez ugrik, amelyek a kiválasztott betűvel kezdődnek.

A betegségek/panaszok közti keresés során előfordulhat, hogy ha túl sokat jelöl meg egyszerre, akkor a keresés nem hoz eredményt, azaz nem lesz minden megjelölt betegségre hatásos étrend-kiegészítő az adatbázisban. Ekkor próbálkozzon új kereséssel, de ügyeljen arra, hogy ezúttal kevesebb betegséget válasszon ki!

Keresés az étrend-kiegészítők között

A

A-vitamin
Acidophilus
Alfa-zsírsavak
Aloe vera
Aranykolloid
Arginin/ornitin

B

B10-vitamin (para-amino-benzoesav, PABS, PABA)
B12-vitamin (ciano-kobalamin)
B1-vitamin (tiamin)
B2-vitamin (riboflavin)
B3-vitamin (niacinamid, nikotinsav, pp-faktor)
B5-vitamin (pantoténsav, kalcium-pantotenát)
B6-vitamin (piridoxin)
B7-vitamin (biotin, H-vitamin)
B8-vitamin (kolin)
B9-vitamin (inozitol)
Béta-karotin
Bioflavonoidok (P-vitamin, rutin, heszperidin, kvercetin)
Bromelin (bromelain, ananászkivonat)
Búzafű

C

C-vitamin (aszkorbinsav)
Cápaporc
Cink
Cisztein/cisztin
Culevit

D

D-vitamin

E

E-vitamin (tokoferol)
Ezüstkolloid

É

Élesztő

F

F-vitamin (telítetlen zsírsavak)
Fűrészpálma (Serenoa repens)
Fehérfűzfa-kéreg
Fekete áfonya
Fenilalanin
Folsav (B4-vitamin, B11-vitamin)
Foszfor

G

Gabonakorpa (búzakorpa, zabkorpa)
Garcinia
Ginszeng
Glutaminsav
Gombák (shiitake, reishi, maitake stb.)
Guarana

H

Halolaj (ómega-3 vagy esszenciális zsírsavak)

J

Jód
Jukka

K

K-vitamin (fillokinon)
Kalcium
Karnitin
Kálium
Kendermag
Klorofill
Kobalt
Kombucha
Króm

L

Lecitin
Lenmagolaj
Ligetszépeolaj
Lizin
Lucerna
Lutein és más karotinoidok

M

Maca
Macskakarom
Magnézium
Mangán
Melatonin
Méhészeti készítmények (virágpor, méhpempő, propolisz)
Molibdén
MSM

N

Nagybogyós áfonya
Nukleinsavak (RNS, DNS)

O

Olajfalevél

P

Papain (papayakivonat)
Páfrányfenyő

Q

Q10 koenzim (CoQ10, ubikinon)

R

Réz

S

Szelén
Szőlőmag-kivonat

T

Tengeri alga vagy hínár
Triptofán

V

Vanádium
Vas

Z

Zöldárpa
Zsírbontók, „zsírégetők”
Zsírmegkötők (útifűmag-héj, glükózamin)

Ön az alábbi étrend-kiegészítőre keresett: Olajfalevél

Olajfalevél

Az olajfa leveléből elkülöníthető és a fenolok csoportjába tartozó oleuropeinnek köszönhetjük elsősorban a növény gyógyító hatását. Ez a glikozid jelen van az egész növényben, segít megvédeni az olajfát a rovaroktól, illetve a baktériumoktól. Egy másik fontos összetevő, az elenolsav kalciumsója erőteljes vírusellenes hatású, laboratóriumi kísérletekben minden vírust vagy megsemmisített, vagy növekedésében erősen korlátozott. Jól alkalmazható Candida-fertőzés és más gombák (köröm, láb stb.) ellen. Érdemes kipróbálni makacs herpesz esetén, mert nem csupán a tüneteket enyhíti, mint a gyógyszer, hanem magát a vírust támadja meg.
Különösen hatékonynak bizonyult az olajfalevél kivonat a krónikusan fennálló Staphylococcus fertőzésnél, Streptococcus baktérium ellen, valamint legyengült immunrendszernél.
Az olajfa levele belsőleg tisztít; erőteljes vírus-, baktérium-, gomba- és élősdiellenes hatású; csökkenti a vérnyomást, a vérzsír- és a vércukorszintet, erősíti az immunrendszer működését, növeli az energiát.
Már az egyiptomiak felhasználták az olajfa levelét a fáraók mumifikálásához. Későbbi kultúrákban az olajfalevélből készült tea és kivonat lázcsillapító szerként volt használatos. Maláriaellenes hatását is feljegyezték. Évezredeken át eredményesen alkalmazták köhögés, torokfájás, hólyaghurut esetén, az olajfa leveléből készített kivonattal pedig égési sebeket, bőrproblémákat kezeltek.
Kutatók valószínűnek tartják, hogy a Földközi-tenger mellett élő népeknél azért kevesebb a szívbetegség és azért alacsonyabb a vér koleszterinszintje, mert az olívaolaj étrendjük szerves részét alkotja.
Az olajfa levelének kémiai összetevői javítják a keringést, mivel tágítják a véredények falait, csökkentik a vérnyomást, antiaritmiás és görcsoldó hatásuk is van. Egyes adatok szerint az olajfalevél magas vérnyomásnál vízhajtó hatású, csökkenti a vércukorszintet, fertőtlenít, jól alkalmazható a legtöbb baktérium, vírus és gomba ellen. Ezért hasznos hörghurutnál, mandulagyulladásnál, bélfertőzésnél, a húgyutak, az ivarrendszer és a fül fertőzéseinél.
Hasznos lehet még a következő betegségekben: krónikus fáradtság szindróma (CFS), cukorbetegség, AIDS, fekélyek, pikkelysömör (psoriasis), fibromyalgia, parazitás fertőzések.

vagy

Keresés a betegségek/panaszok között

A Á B C D E É F G H I Í J K L M N O Ó Ö Ő P Q R S T U Ú Ü Ű V W X Y Z